Opel Vivaro-e

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller převzal ocenění „Mezinárodní dodávka roku“ pro nový Opel Vivaro-e

Michael Lohscheller, generální ředitel automobilky Opel, dnes převzal prestižní trofej „Mezinárodní dodávka roku“, kterou vybojovala elektrická dodávka Opel Vivaro-e. V centrále Opelu v německém Rüsselsheimu cenu předal Johannes Reichel, člen poroty této odborné novinářské ankety.

„Nový Opel Vivaro-e demonstruje, co nejlepší elektrické dodávky už dokážou,“ prohlásil Michael Lohscheller při slavnostním předávání ocenění. „Opel Vivaro-e nabízí stejnou přepravní kapacitu, jako verze se spalovacími motory, ovšem nevypouští žádné škodlivé emise. Jsme nadšeni ze zisku tak uznávaného ocenění jakým titul „Mezinárodní dodávka roku“ je.“

Přečtěte si také:  Potenciál elektromobility v ČR je velký, ale podpora státu je nedostatečná, uvedla v průzkumu více než polovina podnikatelů

Opel vyrábí elektromobil Vivaro-e ve třech délkách: 4,6 metru (S), 4,95 m (M) a 5,30 m (L) a nepřeberné řadě karosářských verzí a provedení – od obvyklé skříňové dodávky přes verze se zdvojenou kabinou Crew Cab až po podvozky připravené pro nejrůznější nástavby. V závislosti na zvolené verzi dokáže Vivaro-e nabídnout prostor pro náklad o objemu až 6,6 m3 a jeho užitečné zatížení činí až 1200 kg.

Zákazníci mohou volit ze dvou velikostí trakčních Li-ion baterií: Základní sada o výkonu 50 kWh postačí k dojezdu až 231 km, větší baterie 75 kWh je klíčem k dojezdu až 329 km (podle normy WLTP). Vivaro-e je dokonalým automobilem především pro rozvážkové a kurýrní služby, které pracují v režimu tzv. „dodávky posledního kilometru“, které denně ujedou ve svém rajonu přibližně stejnou porci kilometrů a nabíjejí se přes noc v depech.

Elektrický Opel Vivaro-e nabízí neobvykle bohatou škálu asistenčních systémů, které zvyšují komfort a bezpečnost jízdy. Jde např. o head-up displej, systém varování před nechtěným vybočením z jízdního pruhu, čtení dopravnách značek, systém sledování únavy řidiče, varování před čelní kolizí se systémem samočinného nouzového brždění… Ultrazvukové senzory vpředu a vzadu upozorňují řidiče na překážky kolem vozu, v závislosti na výbavě je k dispozici i záďová kamera se záběrem 180 stupňů, která přenáší obraz na sedmipalcový dotykový monitor.

Přečtěte si také:  Scania bude vyžadovat dodávky zelených materiálů

Elektrické Vivaro-e pokračuje v tradici úspěchů značky Opel v anketě „Mezinárodní dodávka roku“ – tento uznávaný titul získal už v roce 2019 model Opel Combo Van. Elektrická verze Opelu Combo vyjede už v tomto roce a velkou generační obměnu užitkových vozů Opel završí představení zcela nového velkého modelu Movano, který se také bude nabízet i s elektrickým pohonem. Do roku 2024 chce Opel nabízet elektrifikovanou verzi v každé své modelové řadě.