SEAT-begins-construction-on-a-battery-laboratory-in-Spain_01 small

SEAT zahájil ve Španělsku výstavbu průkopnické akumulátorové laboratoře

SEAT pokračuje v procesu elektrifikace. Nyní zahájila výstavbu budoucího zkušebního centra pro napájení elektrických pohonů s označením TCE (Test Center Energy). Nová laboratoř pro testování automobilových akumulátorů vyroste v areálu výrobního závodu SEAT v Martorellu. Nové centrum si vyžádá investici více než 7 milionů eur a bude vyvíjet a testovat různé systémy pro napájení elektrických a hybridních vozidel. Při rozmanitých testech bude možné využívat celkový výkon 1,3 MW. Tento komplex bude ve Španělsku jedinečnou a průkopnickou akumulátorovou laboratoří. Výstavba TCE je součástí nedávno zveřejněného investičního plánu ve výši 5 miliard eur.

Nová budova bude dokončena v dubnu 2021 a na ploše 1500 metrů čtverečních nabídne různé zkušební komory pro testování akumulátorových článků a modulů s lithium-iontovou technologií, sad akumulátorů se středním i vysokým napětím, jakož i různých nabíječek používaných pro kompletní produktovou řadu elektrifikovaných vozidel. Plány zahrnují také několik klimatických komor, které umožní testování akumulátorů a modulů za extrémních teplot. V nich se budou simulovat rozmanitá prostředí, s nimiž se může vozidlo během svého životního cyklu setkat. Součástí komplexu bude rovněž laboratoř pro technicky vyspělé elektronické systémy. V ní se budou konstruovat a vyrábět prototypy a rozhraní pro testovací systémy.

Přečtěte si také:  Téměř čtvrtina českých společností z průzkumu Arvalu bude rozšiřovat vozový park, největší výzvou pro ně budou alternativní paliva

V centru navíc vznikne také dílna se specifickým vybavením pro realizaci testů elektrifikovaných vozidel, a to až šesti vozů současně. Tento prostor se bude využívat pro různé testy výkonnosti napájecího systému, funkční bezpečnosti a integrace funkcí. Přístrojové vybavení bude zahrnovat také systémy umělého vidění.

Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, k tomu říká: „Ze spuštění tohoto projektu máme velkou radost. SEAT se zabývá elektrifikací již mnoho let a výstavba tohoto jedinečného, nového zkušebního centra TCE pro akumulátory ve Španělsku je dalším krokem tímto směrem. Nová akumulátorová laboratoř nám umožní vývoj systémů napájení budoucích hybridních vozů a elektromobilů, a tím přispěje k realizaci trvale udržitelné elektromobility.“

Deset let výzkumu akumulátorů

Nové centrum TCE doplní laboratoř pro sady akumulátorů s nízkým, středním a vysokým napětím, kterou společnost vybudovala v roce 2010. SEAT v uplynulém desetiletí realizoval národní i mezinárodní výzkumné projekty a uskutečnil více než 2000 sérií testů. Toto zařízení má dvě klimatické komory a při testech může využívat výkon 200 kW.

Přečtěte si také:  Zkušenosti vložené do každého článku: BMW Group v Parsdorfu vyrábí vzorky bateriových článků

Elektrifikace společnosti SEAT

Výrobce automobilů prochází v současnosti transformací vedoucí k elektrifikaci společnosti a jejích značek. SEAT a CUPRA uvedou v letech 2020 a 2021 na trh pět nových modelů s elektrickým a externě nabíjitelným hybridním pohonem. Pod značkami SEAT a CUPRA budou v rámci rodiny Leon k dispozici hybridní verze s možností vnějšího nabíjení (PHEV), vyráběné v Martorellu. Pohon PHEV se bude nabízet také pro model SEAT Tarraco. Rovněž CUPRA Formentor, první model navržený a vyvinutý pro značku CUPRA, bude mít externě nabíjitelné hybridní varianty, vyráběné v Martorellu. CUPRA el-Born doplní na trhu model SEAT Mii electric jako druhý elektromobil společnosti. Nové testovací centrum TCE (Test Center Energy) poskytne společnosti vlastní laboratoř pro testování akumulátorů budoucnosti.