Kia EV Power Wallbox 4Go_foto3

Se sadou Kia EV Power Wallbox 4Go nabijete elektromobil doma, na chatě i v kempu

Kia představuje unikátní sadu přenosného systému pro dobíjení elektromobilů a plug-in hybridů Kia EV Power Wallbox 4Go, díky které můžou její majitelé dobíjet svůj vůz z jakékoli elektrické zásuvky. Mobilní wallbox lze připojit do klasické domácí 230V zásuvky, do venkovní campingové 230V zásuvky nebo do 400V, tzv. „míchačkové“ či „cirkulárkové“ zásuvky s jištěním 16 A nebo 32 A, kterou disponuje většina českých chat a rodinných domů.

V závislosti na použité koncovce a nabíjecím výkonu palubní nabíječky elektromobilu nabízí přenosný wallbox pro nabíjení střídavým proudem nabíjecí výkon až 22 kW a společně s proudovým chráničem a automatickou kontrolou připojení zajišťuje vysokou bezpečnost při nabíjení, ať už je elektromobil nabíjen kdekoliv. Doporučená cena Kia EV Power Wallbox 4Go je 26 669 korun.

Přečtěte si také:  Shell uvádí na trh v České republice vlastní řešení ultrarychlého veřejného dobíjení elektromobilů Shell Recharge

„Přenosný Kia EV Power Wallbox 4Go je první ze série produktů a služeb z rodiny Kia EV Power, jejichž cílem je maximálně zpříjemnit zákazníkům přechod na naše současné i budoucí elektrifikované modely a nabídnout jim v tomto ohledu mobilitu bez starostí. Díky této přenosné sadě mají po ruce svůj osobní wallbox, který můžou využít například na chatách, v kempech, či přímo ve své domácí garáži, a to bez nutnosti řešit jakoukoli instalaci a revizi“ vysvětluje Kateřina Vaňková, PR & Corporate Events Manager společnosti Kia Czech s tím, že další služby a produkty z rodiny Kia EV Power budou brzy následovat.

Mobilní Kia EV Power Wallbox 4Go obsahuje koncovky pro 230V 1fázovou zásuvku s výkonem maximálně 3,7 kW, 230V 1fázový konektor CEE s výkonem nejvýše 3,7 kW, 400V 3fázový konektor s výkonem max. 11 kW (pro 16 A) a 400V 3fázový konektor s maximálním výkonem 22 kW (pro 32 A), (udávaný dobíjecí výkon je vždy závislý na hodnotě hlavního jističe). Přenosný wallbox má v sobě integrovaný tzv. Charging Control Box (CCB), který umožňuje pomocí tlačítka a LED indikátorů měnit nabíjecí proud v rozmezí od 6A do 16A, díky čemuž umožňuje předcházet přetížení domácí elektrické sítě při současném využívání více spotřebičů. Zároveň automaticky rozpoznává připojený adaptér, hlídá teplotu spínacích prvků a zástrčky, hlídá přepětí (příp. podpětí) a před každým nabíjením kontroluje elektroniku, zemní a nulový vodič. Díky tomu je v průběhu nabíjení zajištěna 100% bezpečnost i u starších elektroinstalací.

Přečtěte si také:  Scania na veletrhu e-SALON 2023 představuje nejrůznější druhy městské nákladní elektromobility

Přenosný Kia EV Power Wallbox 4Go díky své charakteristice dokáže bez jakékoliv dodatečné elektroinstalace plně nahradit stacionární wallbox a umožňuje tak jeho majitelům trávit se svým elektromobilem aktivní dovolenou doma i v zahraničí bez starosti o nabíjení.

Pozn.: uvedené ceny jsou včetně DPH.