Elektromobil (EV) NEWS

Sdílené elektrokoloběžky Bolt jsou nově dostupné i v Madridu

Přední evropská přepravní platforma Bolt (dříve Taxify) spustila elektrické koloběžky také v Madridu. Po loňském pilotním provozu elektrokoloběžek v Paříži se jedná o další významný krok Boltu v rozšiřování mikromobility.

Markus Villig, CEO a spoluzakladatel společnosti Bolt, řekl: „Posláním Boltu je usnadnit a urychlit pohyb lidí ve městech. Snaha vypořádat se s rostoucím provozem je velkým tématem ve městech jako je Madrid. Na mnoho přesunů jsou přitom elektrokoloběžky efektivnější než auta s řidiči. Jejich nasazením v Madridu řešíme hned dvě věci najednou: snižujeme počet jízd autem a uživatelům šetříme čas a peníze.”

Villig dodává: „V Paříži, kde od samotného spuštění elektrokoloběžek spolupracujeme s městem, se ukázalo, že je zásadní mít dobré vztahy s místní samosprávou. Pouze tak je možné se skutečně zaměřit na ty nejpalčivější problémy městského provozu a obyvatelům přinést co největší užitek. V Madridu se nezaměřujeme pouze na centrum města, ale pracujeme na rozšíření našich služeb do všech oblastí s omezenými možnostmi přepravy.“

Pražané si oblíbili koloběžky Lime. Za první tři měsíce se svezlo 50 tisíc lidí, kteří najeli přes 300 000 kilometrů

Pro použití této služby je nutné mít staženou aplikaci Bolt. Všechny elektrokoloběžky jsou vybavené GPS moduly, které poskytují data o tom, kde byla koloběžka vyzvednuta a kde vrácena. Jízda stojí 15 centů za minutu, minimální jízdné je 1 € (tj. průměrná cesta trvající 10 minut cestujícího stojí 2,50 €). Koloběžka se před jízdou odemkne naskenováním QR kódu a v cíli ji stačí zaparkovat na ulici. Bolt bude denně koloběžky rozvážet na předem určená místa.

Přečtěte si také:   Toyota ukázala pokroky při vývoji vodíkového motoru

Bolt nabízí své přepravní služby v 30 zemích po celém světě a od loňského září, kdy spustil službu půjčování elektrokoloběžek v Paříži, je také první platformou, jejíž aplikace umožňuje přepravu autem nebo na koloběžce. Firma připravuje spuštění sdílených koloběžek v dalších městech po celém světě.