skoda-octavia-combi-iv-exterier

Sberbank rošířila svůj vozový park o vozy Škoda Octavia Combi iV s plug-in hybridním pohonem

Sberbank, která se dlouhodobě zaměřuje na udržitelnost životního prostředí, rozšířila svůj vozový park o 21 vozů Škoda Octavia Combi iV s plug-in hybridním pohonem. Pokračuje tak v trendu, který zahájila již loni, kdy zařadila do svého vozového parku první plně elektrické vozy Škoda Citigoe iV.

„Zatímco malé elektrické vozy, které jsou zcela bezemisní, využívají naši zaměstnanci k jízdám hlavně po městě, nové hybridní vozy budou používat k cestám po celé republice. Na kratších cestách využijí hlavně elektromotor, na těch delších pomůže benzínový motor, takže není potřeba během dne dobíjet baterie. Je to optimální volba, časově efektivní a zároveň šetrná k životnímu prostředí,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace a marketingu a člen správní rady Nadačního fondu Sberbank. „Celkem dnes provozujeme téměř 90 vozů. Loni jsme zahájili postupnou obměnu vozového parku elektrickými a hybridními vozy Škoda a v souvislosti s ní řešíme také instalaci dalších dobíjecích stanic v objektech Sberbank a dobíjecí karty pro naše zaměstnance, kteří tyto vozy budou používat. Nové vozy mají nižší náklady na provoz. Jsem přesvědčená, že se nám tato investice v dlouhodobém horizontu vyplatí,“ doplnila Andrea Marhounová, vedoucí odboru Facility management.

Přečtěte si také:  Škody Kodiaq iV a Superb iV hvězdami stánku Škoda Auto na výstavě e-SALON 2023

„Jsem velice ráda, že dále rozšiřujeme spolupráci se společností Sberbank a zajišťujeme nyní financování na obnovu jejího vozového parku právě pro vozy Škoda Octavia s hybridními pohony. Sberbank CZ je jednou z prvních bank, které odpovědně přistoupily k obnově svého vozového parku s takovým důrazem na udržitelnost životního prostředí,“ doplnila Zuzana Masopustová, regionální manažerka prodeje Volkswagen Financial Services.