Kia_EV_Power_Card-1

S novou nabíjecí kartou Kia nabijete elektromobil na většině nabíječek v Česku

Společnost Kia Czech nabídne svým zákazníkům jako první automobilka na českém trhu možnost nabíjet své elektrifikované vozy na veřejných nabíjecích stanicích v České republice za české ceny a bez nutnosti disponovat čipy jednotlivých distributorů. Díky nové Kia EV Power Card budou moci majitelé vozů Kia využívat dobíjecí stanice v sítích společností ČEZ, E.ON a Pražské energetiky za ceny, které jednotliví distributoři nabízejí svým registrovaným zákazníkům. Díky tomu budou mít snadný přístup k více než 550 veřejným dobíjecím stanicím, což představuje výraznou většinu placených veřejných dobíjecích stanic v České republice.

„Z našich interních průzkumů mezi zákazníky jednoznačně vyplývá, že pohodlné a snadné dobíjení je pro řadu lidí jedním z argumentů, které hrají při úvahách o přechodu k elektromobilitě zásadní roli. Jednotná nabíjecí karta je po přenosném domácím wallboxu (Kia EV Power Wallbox 4Go), dalším z řady našich produktů a služeb, kterými chceme našim zákazníkům toto pohodlí zajistit,“ vysvětluje Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Přečtěte si také:  Anytime carsharing už nejsou jenom hybridy. Nově přináší i další modely aut, ekonomicky nejdostupnější benzínové i našlapané elektrické. A také skútry

Start v červnu, půlroční exkluzivita

Kia EV Power Card pro Kia Czech exkluzivně provozuje společnost Axigon. Majitelé elektromobilů a plug-in hybridů značky Kia budou moci o kartu zažádat od 1. června na stránkách www.axigon.cz. Služba je k dispozici pouze majitelům vozů Kia, kteří potřebují dobíjet své vozidlo z externího zdroje, proto bude při registraci potřeba zadat VIN vozu. Jedním z benefitů Kia EV Power Card je její přenositelnost na dalšího majitele již registrovaného elektromobilu Kia.

Kia_EV_Power_Card-2

Zároveň se spuštěním služby zavádí Kia časově omezenou akci na prodej nových elektromobilů a plug-in hybridních modelů. Každý zákazník, který si od 1. června do 30. září zakoupí v autorizované síti Kia nový elektrický nebo plug-in hybridní vůz značky, obdrží při předání vozidla Kia EV Power Card a po aktivaci této karty získá na každý měsíc až 159 kWh elektrické energie zdarma během prvních 12 měsíců provozu svého vozu, což odpovídá dojezdu až 1 000 km/měsíc u modelu e-Niro.

Noví majitelé vozů Kia s alternativním pohonem a potřebou externího dobíjení tak získají během prvního roku jejich provozu téměř 2 MWh zdarma.

Přečtěte si také:  PENNY má u prodejen v Kostelci a v Polné ultrarychlé dobíječky. Elektromobil nabije během nákupu

Platba za nabíjení vozu přitom bude stejně pohodlná jako využívání této služby. Jednou měsíčně zákazník obdrží vyúčtování od společnosti Axigon, které uhradí inkasem nebo převodem. Majitel vozu získá podrobné informace, jako jsou například využité dobíjecí stanice, místa odběru, počet odebraných kilowatthodin, jednotkovou a celkovou cenu. Zároveň tyto podrobnosti budou k dispozici na zabezpečeném zákaznickém účtu Axigon. Kromě pohodlí tak Kia EV Power Card nabízí také snadný přehled o nákladech na provoz elektromobilů a plug-in hybridů Kia.

Kia pamatuje i na majitele dříve zakoupených elektrických a plug-in hybridních vozů. Tito zákazníci mohou i nadále užívat výhod programu „Elektřina na 12 tisíc kilometrů zdarma“ ve spolupráci s Pražskou energetikou, který automobilka spustila na podzim 2020. Tito majitelé vozů si mohou Kia EV Power Card objednat, ale bez nároku na bonus výše zmíněných 2 MWh na rok zdarma.