zakazana-reklama-volkswagen-e-golf-video

Reklamu na elektromobil Volkswagen e-Golf zakázali kvůli „genderovým stereotypům“

Nechápu nic. Svět se opravdu zbláznil, protože řeší blbosti. Typickým příkladem je Velká Británie a její zákazy reklam, protože tu jede auto rychle, tam je problém s nevyváženým použitím jednotlivých pohlaví anebo, jako v tomto případě, ukazuje video „genderové stereotypy“.

Reklama je na elektromobil Volkswagen e-Golf a podle britských úřadů (hlídá to agentura Advertising Standards Agency) je závadná. Ještě než si to přečtěte, podívejte se na ni. Asi ani ve snu by vás nenapadlo, proč tomu tak je. Úřady totiž už řeší opravdové blbosti a nesmysly!

Reklama totiž ukazuje muže jako kosmonauty a hendikepovaného atleta, zatímco ženu jako matku připravující svačinu a hlídající svého kojence v kočárku, kolem něhož projede zcela neslyšný elektrický Volkswagen.

Podle agentury Advertising Standards Agency totiž reklama porušuje nová pravidla, která vstoupila v platnost v červnu letošního roku. Jedno z nich totiž říká, že: „je zakázáno přinášet obrazy, které by mohly zásadním způsobem poškodit vnímání genderových stereotypů a tak vést k vážným deformacím“. To znamená, že minimálně jeden člověk v oné raketě by měl být žena a natírat chleba máslem by měl asi naopak muž…