První globální elektromobil Air ev od čínské automobilky Wuling zahajuje výrobu v Indonésii

Čínská automobilka Wuling oslavila 8. srpna v Indonésii zahájení výroby svého prvního celosvětově prodávaného elektromobilu Air ev (verze s pravostranným řízením). Společnost Wuling New Energy tak dosahuje významného milníku ve svém globálním dosahu s milionem vyrobených vozidel. Slavnostního spuštění výroby se zúčastnili pan Airlangga Hartarto, koordinující ministr hospodářství, a pan Agus Gumiwang Kartasasmita, ministr průmyslu Indonésie, spolu s čínským velvyslancem v Indonésii Lu Kangem.

Čínská automobilka Wuling New Energy prodala za pět let více než jeden milion vozidel a stala se tak špičkou mezi světovými výrobci aut s alternativním pohonem, z nichž tohoto cíle dosáhla nejrychleji. Nyní proniká na světové trhy s modelem Air ev, který svou globální expanzi zahajuje první zastávkou právě v Indonésii. V budoucnu se vypraví také do Indie, Egypta a dalších regionů po celém světě , čímž potvrdí vedoucí pozici Číny ve výrobě inteligentních aut.

Přečtěte si také:  Firemním flotilám dominují elektromobily značky Škoda. Většinou je dobíjejí na pomalých nabíječkách

Spuštění výroby modelu Air ev odpovídá zaměření čínské iniciativy Nové hedvábné stezky na nekonkurenční (tzv. blue ocean) trhy a představuje silné stránky Číny v oblasti inteligentní výroby. Indonéská vláda ocenila význam rozvoje společnosti Wuling jako nejprodávanější čínské značky automobilů v Indonésii. V rámci příprav na globální představení bude model Air ev vystaven 11. srpna na indonéském mezinárodním autosalonu.

Elektromobil Air ev, který získal mezinárodní uznání a chválu, má zlepšit světové vnímání značky „Made in China“. V listopadu 2022 bude na indonéském ostrově Bali zahájen summit G20 a díky vynikajícímu komfortu jízdy i závazku k ekologické udržitelnosti byl Air ev zvolen jeho oficiálním vozidlem. Společnost Wuling předvede inovativní úspěchy čínské inteligentní výroby před zraky celého světa a dodá summitu další hodnotu pro maximální úspěch.

Přečtěte si také:  Pátý e-SALON: Největší přehlídka čisté mobility proběhne v listopadu v Letňanech a uvede významné národní premiéry

Automobilka Wuling New Energy využívá inovace ve službách rozvoje. Je připravena vynaložit veškeré úsilí, aby pokročila ve svých zahraničních aktivitách a nadále přinášela řidičům z celého světa vysoce kvalitní vozidla s alternativním pohonem i služby a zároveň demonstrovala špičkové technologické schopnosti výrobků „Made in China“.