MINI John Cooper Works E PROtotype

První elektrické MINI John Cooper Works se před svojí světovou premiérou ukáže na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

MINI John Cooper Works E PROtotype představuje významný milník, jedná se totiž o vůbec první elektrický model MINI John Cooper Works. Tento prototyp s výrazným designem a pokročilým elektrickým pohonem je ztělesněním závazku MINI k inovacím a elektromobilitě.

MINI John Cooper Works E, které bude mít světovou premiéru koncem tohoto roku, představuje odvážný krok ve vývoji značky MINI a spojuje její bohatou historii s nejmodernějšími technologiemi. Budoucí modelová řada John Cooper Works bude tvořena jak zážehovými, tak čistě elektrickými modely.

Přečtěte si také:  Top 5 nejprodávanějších ojetých elektroaut online v roce 2024. V žebříčku chybí Tesla, Škoda i BMW!

Jako připomínka historického vítězství vozu MINI Cooper S na Rallye Monte-Carlo v roce 1964 před 60 lety na sobě tento závodní vůz nese výraznou kamufláž navrženou týmem designérů MINI a logo „37“, připomínající tento významný úspěch. Tento emblém slouží jako pocta bohaté tradici MINI ve světě motorsportu.

MINI John Cooper Works E PROtotype

Dynamická premiéra na Festivalu rychlosti v Goodwoodu nabízí pohled do budoucnosti vysokovýkonných elektrických vozů a současně je ztělesněním ikonického designu a inženýrského umu značky MINI. Fanoušci i automobiloví nadšenci se mohou těšit na nezapomenutelnou ukázku schopností MINI John Cooper Works E PROtotype, které se předvede při zdolávání náročného závodu do vrchu.

Festival rychlosti v Goodwoodu se koná čtyři dny, od 11. do 14. července 2024.