Vitesco Technologies_Integrated Axle Drive2
Elektromobil (EV) NEWS

Průkopnická vozidla s integrovanou elektrickou hnací nápravou od společnosti Vitesco Technologies získala řadu ocenění

Společnost Vitesco Technologies, přední mezinárodní dodavatel špičkových technologií pro hnací systémy a elektrifikační řešení, se může pochlubit dalšími úspěchy své integrované elektrické hnací nápravy. Prestižní ocenění nyní získaly další dva elektromobily, vybavené motorem a výkonovou elektronikou od společnosti Vitesco Technologies. Nový Opel Corsa-e získal ocenění „Zlatý volant 2020“ v kategorii malých automobilů. V říjnu letošního roku byl oceněn také Peugeot e-208 vybavený týmž systémem elektrického pohonu, který byl ve Velké Británii vyhlášen „Nejlepším elektromobilem roku 2020“.

V obou případech porota uvedla, že při jejím rozhodování měl rozhodující význam hnací systém a s ním spojené jízdní vlastnosti automobilu.

„Sdílíme s našimi zákazníky radost ze získaných renomovaných ocenění a jsme hrdí na to, že naše výrobky přispěly k jejich úspěchu,“ řekl Andreas Wolf, generální ředitel společnosti Vitesco Technologies. „Získaná ocenění jsou dalším dokladem, že se naše strategie ubírá správným směrem.“

Zlatý volant – ocenění udělované časopisy Bild, Auto Bild, Auto Week a Auto Express – má své pevné místo v kalendáři udělovaných ocenění již od roku 1976. Porota ocenila vůz Corsa-e a uvedla, že „kromě kvality a pohodlí vozu na ni obzvláštní dojem udělal systém pohonu“. Všech 14 členů poroty – včetně závodních jezdců Hanse-Joachima Stucka, Daniela Abta a Joachima Winkelhocka – ohodnotilo model Corsa-e jako „agilní, tichý a zcela jasně nejlepší z hlediska výkonu“. Systém elektrické hnací nápravy tedy ve voze, který je v Německu v posledních třech měsících nejprodávanějším malým vozem (podle údajů automobilky Opel), zaznamenal tržní úspěch.

Přečtěte si také:   Nové kombi Opel Astra Sports Tourer Electric vyjíždí na první trh

V říjnu letošního roku byl vůz Peugeot e-208, vybavený týmž systémem elektrického pohonu, ve Velké Británii vyhlášen „Nejlepším elektromobilem roku 2020“. Stalo se tak při vyhlašování nejnovějších vítězů ceny udělované již dlouhou řadu let redaktory časopisu Autocar, o němž jeho vydavatel hovoří jako o jednom z nejstarších motoristických časopisů na světě. Porota jako jeden z důvodů, proč se model e-208 stal vítězem, uvedla požitek z jízdy a shrnula své hodnocení následovně: „Vypadá skvěle, má silný výkon, je požitek jej řídit a na elektromobil má dobrou cenu, a navíc má dostatečný dojezd, aby rozptýlil vaše obavy.“

„Uznání od zkušených porotců, kterého se těmto dvěma oblíbeným vozům dostalo, nám především ukazuje, že elektrická hnací náprava od společnosti Vitesco Technologies zajišťuje nejen výjimečný jízdní zážitek, ale činí také elektromobily dostupnějšími,“ uvádí Thomas Stierle, výkonný viceprezident obchodní jednotky Electrification Technology společnosti Vitesco Technologies.

Nejlepší ve své třídě z hlediska měrného výkonu, velikosti a hmotnosti

Elektrická hnací náprava, která v obou modelech integruje motor a invertor, je dodávána ve výkonových verzích od 100 do 150 kW. Výkonnější varianta nového systému – s výkonem 150 kW a maximálním točivým momentem 310 Nm – je srovnatelná s dvoulitrovým turbodieselovým spalovacím motorem. To znamená, že z hlediska měrného výkonu, velikosti a hmotnosti se elektromobily mohou chlubit nejlepšími ukazateli ve své třídě.

Přečtěte si také:   Plně elektrické SUV Honda e:Ny1 budou pohánět nové jednotky od Vitesco Technologies

Společnost Vitesco Technologies nabízí na jednom místě kompletní elektrifikační systémy. Nabídka společnosti sahá od 48V elektrifikačních technologií a klíčových součástí pro hybridní pohon až po kompletní systém elektrického pohonu pro elektrovozy.