Proč je Německé auto roku 2022 z Jižní Koreje? Odpověď nabízí KIA návštěvníkům OC Chodov

Až do konce ledna příštího roku bude nejnovější elektrický crossover Kia EV6 doslova na dosah ruky návštěvníkům pražského nákupního centra Westfield Chodov. Automobilka jej zde vystavuje v rámci své designové expozice, která veřejnosti zároveň přiblíží budoucí podobu dealerství Kia. Kromě fyzické ukázky vozu si zájemci mohou pomocí rozšířené reality například užít 360° prohlídku interiéru včetně ukázek vybraných funkcí. Aplikace je doplněna animacemi a filmy. Na místě bude rovněž možné objednat si testovací jízdy.

„Chtěli jsme veřejnosti nabídnout co nejsnazší možnost detailně se seznámit s naší aktuální vlajkovou lodí a umožnit všem zájemcům vyzkoušet si model EV6 skutečně na vlastní kůži. Centrem Westfield Chodov projde denně přes 50 tisíc návštěvníků. Naši tříměsíční expozici si zde tak může prohlédnout zhruba čtyři a půl milionu lidí,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech, a dodal: „Výjimečnost našeho nejnovějšího elektromobilu dokládá i zisk ocenění Německé auto roku 2022. V prestižní soutěži tak model EV6 porazil konkurenty jako Hyundai Ioniq 5, Volkswagen ID.4 nebo Škoda Enyaq iV.“

Přečtěte si také:  Baterie z českých elektroaut nacházejí uplatnění: Přes 60 % spotřeby elektřiny pokryje sklárna Moser z fotovoltaiky s baterií od ČEZ ESCO

Expozice Kia je umístěna v nultém podlaží nákupního centra v prostoru hlavního čtvercového náměstí. Návštěvníci, kterým nebude stačit fyzicky vystavený model elektromobilu, mají k dispozici i technologii rozšířené reality. Ta jim představí i další varianty EV6 a řadu moderních funkcí, jejichž prezentace by jen při prohlídce stojícího vozu nebyla možná. Detailně tak poznají například způsoby dobíjení, zrychlení, zobrazení vzdálenosti dojezdu na mapě, ukázky variant využití funkce Vehicle-to-Load (V2L), zobrazení inteligentního kolmého a příčného parkovacího asistenta s dálkovým ovládáním RSPA a mnoho dalších zajímavostí včetně barevných variant či výbavových verzí. Konfigurace vozu je doplněna personifikovanou fotografií vybraného modelu a zaslána na osobní e-mail zákazníka. „Zájemci si mohou přímo na místě rovněž zarezervovat testovací jízdu u našich vybraných dealerů,“ informovala Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech, s tím, že už v předprodeji si vůz objednalo již několik desítek zákazníků, aniž by jej reálně viděli, natož si vyzkoušeli jeho jízdní vlastnosti.

EV6 je první elektromobil značky Kia, jenž byl od samého počátku navrhován výhradně pro elektrický pohon. Jako takový nabízí oproti většině elektromobilů na trhu, které jsou konstruovány na základech aut se spalovacími motory, mnoho výhod. Těmi jsou například rovnoměrné rozložení hmotnosti a s tím související lepší jízdní vlastnosti nebo prostor pro větší akumulátor, a tedy vyšší dojezd. Ten u EV6 dosahuje v kombinovaném cyklu až 528 kilometrů. Vůz lze navíc dobít z 10 na 80 procent kapacity za pouhých 18 minut, čímž se řadí k elektromobilům s nejrychlejším dobíjením na trhu.

Přečtěte si také:  Proč je nové Porsche Macan tak efektivní při nabíjení?

„Základem designu celé naší expozice jsou přírodní materiály, převážně dřevo. Jejím autorem je designové studio DANĚK DESIGN, jemuž se podařilo podtrhnout ekologické směřování automobilky Kia. Návštěvníci tak poznají nejen budoucnost produktů Kia, reprezentovanou modelem EV6, ale i novou podobu našich dealerství, která budou postupně vznikat,“ doplňuje K. Vaňková.