ZOO-Praha-Volkswagen-ID4

Pražská ZOO bude jezdit v elektromobilu Volkswagen ID.4

Značka Volkswagen osobní vozy se stala partnerem Zoo Praha. Nová spolupráce podtrhuje úsilí značky Volkswagen o ochranu životního prostředí v rámci její strategie trvale udržitelné mobility Way to Zero. Volkswagen využije dlouholetých zkušeností ze svých aktivit v České republice a spolupráci se Zoo Praha zaměří především na rodiny s dětmi.

„Z našeho nového partnerství se Zoo Praha mám opravdu velkou radost, je založeno na společném zájmu ochrany naší planety a veškerého života tak, jak je zde představují fantastické expozice a pavilony. Těšíme se na spolupráci a je nám ctí podporovat toto místo, které je vyhledávaným cílem rodin i všech milovníků přírody. Především pro rodiny s dětmi chceme v zoo vytvořit ještě krásnější prostředí, v němž budou moci příjemně trávit společný čas“, říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Přečtěte si také:  Elektrický Polaris RANGER XP Kinetic přijíždí k českým prodejcům

V rámci nového projektu „Jedeme v tom společně“ se bude značka Volkswagen osobní vozy v zoo mimo jiné podílet na přípravě zázemí pro rodiny s dětmi. Malí i velcí se mohou těšit na nové odpočinkové zóny i na speciální akce pro veřejnost – od dětských dnů přes křty až po slavnostní otvírání nových pavilonů. Volkswagen přitom hodlá využít bohatých zkušeností ze svých dalších aktivit v České republice, jakými jsou podpora běhání v partnerství s RunCzech, nebo spolupráce s fotbalovou školou Petra Čecha.

V neposlední řadě Volkswagen samozřejmě poskytne zoo osobní vozy a stává se tak hlavním mobility partnerem. Vozy Volkswagen budou sloužit nejen pro pracovní účely vedení zoologické zahrady, ale vybaveny speciálním přívěsem jsou připraveny pomáhat také při potřebném transportu zvířat.

https://auto-mania.cz/test-volkswagen-id-4-gtx-2022/

Partnerství značky Volkswagen bylo oficiálně ohlášeno v sobotu 26.3. 2022 při příležitosti zahájení nové, již 91. sezóny zoologické zahrady Praha. V rámci bohatého doprovodného programu se řediteli divize Volkswagen, Patriku Fejtkovi, dostalo cti pokřtít spolu s ředitelem zoo Miroslavem Bobkem a náměstkem primátora Hlavního města Prahy Petrem Hlubučkem nejnovější přírůstek z druhu primátů, gibona stříbrného. Čtyřměsíční sameček ohroženého druhu gibona, který je endemitem ostrova Jáva, dostal jméno Claire. Všichni přítomní mu přáli především zdraví. V průběhu 91. sezóny čekají zoo další důležité události, jako je příchod páru vzácných a ohrožených luskounů krátkoocasých nebo otevření nového pavilonu goril, které se připravuje na konec září. U všech důležitých okamžiků bude nyní i Volkswagen.

Zoo Praha je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Magistrát hlavní města Prahy. Poprvé otevřela brány veřejnosti již v roce 1931 a v současné době se rozkládá na 58 hektarech, kde žije téměř 700 druhů zvířat. ZOO Praha je dlouhodobě nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice – ročně do ní zavítá více než 1,3 milionu osob – a velkého uznání se jí dostává i v zahraničí. Kromě chovu zvířat se odborníci ze zoo podílejí také na ochraně zvířat přímo v místech jejich přirozeného výskytu.

Přečtěte si také:  Automobilový trh nepouští nohu z pedálu. Elektromobily poráží naftu na plné čáře, zvedá se i Česko

Volkswagen ve všech svých činnostech usiluje o maximální ochranu životního prostředí a klimatu. Ve své strategii Way to Zero definuje cíle dekarbonizace společnosti a svých produktů, neutrální bilanci emisí CO2 hodlá dosáhnout do roku 2050. Značka Volkswagen osobní vozy vsadila ve svém portfoliu na moderní, efektivní a hospodárné pohonné jednotky TSI a TDI a v posledních letech výrazně promluvila do nabídky elektromobilů s cílem stát se v této oblasti světovým leadrem. Na základě nově vyvinuté platformy MEB pro elektromobily již uvedla na trh kompaktní hatchback ID.3, rodinné SUV ID.4 a atraktivní SUV kupé ID.5. V průběhu roku 2022 na trh přidá velmi stylové MPV ID. Buzz a představí zbrusu nový model ID.6, který přijde do prodeje v následujícím roce. Všechny modely ID. jsou zákazníkům předávány s neutrální bilancí emisí CO2.