skoda-enyaq-iv-hokej

Pohár pro vítěze hokejové extraligy dovezl přímo na ledovou plochu nový elektromobil ŠKODA

Euforie z vítězství, společná radost týmu i fanoušků, hromadné focení i slzy dojetí – to vše neodmyslitelně patří k oslavám sportovních triumfů. Zásadní roli v takových momentech hraje pohár pro vítěze. Nejinak tomu bylo v pražské O₂ areně, kde hostující Třinec získal potřetí v řadě titul v hokejové Tipsport extralize. Z útrob nablýskaného vozu ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV tak třinečtí oceláři po zásluze přebrali Masarykův pohár.

Dlouholeté marketingové spojení značky ŠKODA s ledním hokejem úspěšně pokračuje a pomáhá českému národnímu sportu ve všech směrech. K rekordnímu partnerství se světovým šampionátem, podpoře českého národního týmu a v neposlední řadě spojení s esportovou ENYAQ Hockey League, posouvá mladoboleslavská značka na další úroveň také sponzoring nejvyšší domácí hokejové soutěže. V extraligové sezoně 2021/2022 se tak znovu odehrály aktivity projektu ´Náš hokej´, který si dává za cíl vytěžit maximum z potenciálu a divácké atraktivity extraligové soutěže. Včera se tak jednou z hvězd večera stal i nový elektromobil ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV, který přímo na ledovou plochu přivezl slavný Masarykův pohár.

Přečtěte si také:  Pátý e-SALON: Největší přehlídka čisté mobility proběhne v listopadu v Letňanech a uvede významné národní premiéry

Pohár pojmenovaný po prvním československém prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi patří k nejpřísněji střeženým sportovním trofejím v Česku. Svůj domov má v Síni slávy Českého hokeje, a pokud toto místo opouští, řídí se vše velmi přísným manuálem. Ten si svou přísností nezadá s pravidly, která řídí veškerý pohyb Stanley Cupu, poháru pro vítěze slavné NHL. „Samotný pohár si v přesný čas vyzvedává bezpečnostní agentura a speciálně proškolení strážci ho nespouštějí z očí ani na okamžik. Je převážen ve speciálním boxu, a především ve speciálním voze. Nejde pouze o mistrovský vizuál automobilu, ale také o jeho bezpečnost, reprezentativnost a vyškoleného řidiče,“ popisuje šéf extraligy Josef Řezníček, který na adresu samotného vozu doplňuje: „ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV je nádherným vozem, který navíc ztělesňuje styl, kterým se extraliga chce do budoucna prezentovat: sebevědomí podložené kvalitou, atraktivita a neustále posouvání již tak vysoko položené laťky.”

Elektromobil ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV tak nechyběl ani v O₂ areně na rozhodujícím finále extraligy, kde přivezl vzácný náklad až na ledovou plochu. „Jsme hrdým partnerem českého hokeje na ligové i reprezentační úrovni a jsme proto velmi rádi, že jsme v pomyslném ani reálném slova smyslu nechyběli při těch nejemotivnějších momentech letošní sezony. Extraliga letos nabídla fantastickou podívanou s mnoha napínavými zápletkami, nečekanými hrdiny a nezapomenutelnými příběhy. Těší mě, že jsme jednotlivými akcemi v projektu ´Náš hokej´ skvělé sezoně pomohli a všem ocelářům samozřejmě gratulujeme k zaslouženému triumfu,“ říká Libor Šedivák, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika, který směrem k dalšímu sportovnímu vrcholu roku 2022 doplňuje: „My každopádně pokračujeme v hokejových týdnech a zaměříme svoji pozornost na blížící se světový šampionát ve Finsku, kde díky dalším skvělým aktivitám a projektům, které, jak věříme, budou bavit, oslavíme jubilejních 30 let partnerství značky ŠKODA a světového šampionátu. Zároveň pevně věříme, že se pro český tým bude jednat o turnaj, který přinese stejné pozitivní emoce a vítěznou atmosféru jako extraligové finále.“

Přečtěte si také:  Top 5 nejprodávanějších ojetých elektroaut online v roce 2024. V žebříčku chybí Tesla, Škoda i BMW!

K osudu samotného poháru pak doplňuje informace Josef Řezníček. „Pohár má stanovena pevná pravidla v písemné formě. Agenti ho mohou opustit jen do určité vzdálenosti a pořád na něj dohlížejí. Po akci ho zabalí a dovezou zpět do našeho sídla. S pohárem se tak mohli hráči Třince radovat jen na ledové ploše bezprostředně po utkání. V momentě, kdy hráči odešli do kabiny po úvodní spontánní oslavě na ledě, jim byl pohár odebrán a byla jim předána jeho věrná kopie,“ uvádí Řezníček.

Originál pak opět v nezbytném boxu a pohodlně uložen do elektromobilu ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV zamířil zpět do Síně slávy Českého hokeje.