Peugeot-e-Traveller- (1)
Elektromobil (EV) NEWS Pohon

Peugeot e-Traveller je nová, zcela elektrická dodávka s dojezdem až 330 km

Nový Peugeot e-Traveller, tento spojenec mobility pro vaše pracovní i soukromé cesty, je nyní k dispozici se 100% elektrickým pohonem. Nový Peugeot e-Traveller je dokonalým představitelem koncepce značky nazvané „the power of choice“ a nabízí proto:

 • 2 úrovně dojezdu, až 330 km dle WLTP
 • 2 kapacity baterie (50 kWh nebo75 kWh)
 • 3 délky (L1, L2, L3)
 • výšku pouze 190 cm
 • až 9 sedadel

Nový Peugeot e-Traveller je k dispozici v různých konfiguracích vhodných pro přepravu osob. Vyznačuje se elegantním stylem, nepřipouští žádné kompromisy z hlediska výkonu a má přístup do center měst, kde platí ekologická omezení. Svým špičkovým technologickým interiérem splní očekávání i té nejnáročnější klientely.

Výbava a modularita

Nový Peugeot e-Traveller byl stvořen pro uspokojení potřeb firemních i soukromých zákazníků. Je k dispozici ve dvou modelových řadách – Traveller (Combispace) a Traveller Business (Shuttle) určených pro osobní dopravu i volný čas.

Řada Traveller Business cílí zejména na firmy a specialisty na přepravu osob (např. hotely, letiště apod.). Je k dispozici ve verzích výbavy Business (5–9 míst) a Business VIP (6–7 míst). Posádka ocení snadné nastupování do vozu díky posuvným bočním dveřím s elektrickým ovládáním a hands-free otevíráním. Diskrétnost cestujícím zajišťuje zatemnění oken: zatmavená skla (70 %) nebo extra zatmavená skla (90 %).

V závislosti na verzi výbavy čekají na cestující v 2. a 3. řadě samostatná posuvná kožená sedadla s opěrkami loktů nebo posuvné lavice dělené v poměru 1/3-2/3. Jediným ovladačem se sklopí přední sedadlo a vznikne tak široký průchod k  zadní lavici.

Vyšší verze s označením Business VIP nabízí pro cestující vzadu uspořádání ve stylu obývacího pokoje, se čtyřmi samostatnými sedadly proti sobě nebo s 5 sedadly, třízónovou klimatizaci s jemným rozptylem vzduchu a střešním oknem s  protisluneční clonou.

Řada Traveller (Combispace) ve verzích Active a Allure byla navržena zejména pro potřeby soukromých zákazníků. Vůz poskytuje 5 až 8 míst a díky různorodé konfiguraci posuvných a vyjímatelných sedadel splňuje rozmanité potřeby rodin, milovníků sportu a aktivního trávení volného času. Flexibilita kabiny umožňuje maximalizovat vnitřní prostor a posádka si tak může užívat jízdní komfort. Cestující mají ve 2. řadě k dispozici výklopné stolky a mohou být chráněni před sluncem zabudovanými roletkami.

Nový Peugeot e-Traveller se svou ovladatelností přizpůsobí potřebám každodenního života. Protiprokluzový systém Grip Control zpřístupňuje modelu e-Traveller i nezpevněné cesty. Řidič si může pomocí ovladače ve středu palubní desky zvolit příslušný režim (Sníh, Standard, Písek, ESP Off).

Stejně jako ve verzích modelové řady Business je přístup k nákladu v zavazadlovém prostoru usnadněn otevíráním zadního okna, což je velmi užitečné, není-li na parkovišti dostatek místa pro otevření zadních dveří. Peugeot e-Traveller je díky své prostornosti, vhodnosti pro každodenní cesty, pohodlí a snadno čistitelnému interiéru vhodný pro různé spolky, sportovní kluby nebo pro přepravu zaměstnanců mezi pracovišti. Vůz má 2 až 9 sedadel a vykazuje nulové emise.

Prostornost a komfort

Nový Peugeot e-Traveller je pro ještě větší všestrannost k dispozici ve 3 délkách:

 • Compact – L1 (460 cm)
 • Standard – L2 (495 cm)
 • Long – L3 (530 cm)

Vůz je vysoký pouze 190 cm, což zaručuje vjezd na většinu parkovišť. Verze L1 (460 cm) je v tomto segmentu ojedinělá a pojme až 9 osob. V městském prostředí se díky své ovladatelnosti a průměru otáčení 11,30 m pohybuje velmi snadno, je zvláště vhodná pro úzké uličky a přetížená centra měst. Elektrický motor nabízí volnost pohybu i v případě vjezdu do oblastí podléhajících ekologickým omezením.

Peugeot-e-Traveller- (2)

Společnými rysy jednotlivých verzí je komfort a dostatek prostoru pro všechny cestující, jak vpředu, tak vzadu ve 2. a 3. řadě. Cestující sedí pohodlně bez ohledu na zvolené sedadlo. Nový Peugeot e-Traveller nabízí maximální prostor a přepravu až 9 osob s 1 500 litry zavazadlového prostoru nebo 5 osob s 3 000 litry. S vyjmutými sedadly 2. a 3. řady vůz pojme dokonce až 4 900 litrů. V kabině je rozmístěna řada otevřených nebo zavřených úložných přihrádek, celkem jde o 74 litrů.

Přečtěte si také:   I v zemědělství už se prosazují stroje na elektrický pohon. Weidemann Hoftrac 1190e je elektrický nakladač

Potěšení z jízdy

Nový Peugeot e-Traveller kombinuje kompaktní vnější rozměry s maximální nosností. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nijak nezmenšují objem zavazadlového prostoru ani počet sedadel, a nabízí tak stejné charakteristiky jako verze se spalovacím motorem.

Toto umístění také zvyšuje tuhost a díky optimálnímu rozložení hmotnosti přináší potěšení z jízdy. Komfort odpružení zajišťuje podvozek s tlumiči a speciálními pružinami, které zaručují nejlepší výkon při jízdě s prázdným i naloženým vozem. Povolená hmotnost přívěsu byla zachována na 1 000 kg.

TCO (Total Cost of ownership čili celkové náklady spojené s vlastnictvím vozu), které jsou důležitým a sledovaným kritériem hlavně z hlediska firem, mohou v případě vozu Peugeot e-Traveller ovlivnit i rozhodování soukromých zákazníků. Pořizovací cena elektromobilu je vyšší, je však třeba vzít v úvahu všechny faktory:

 • četné daňové pobídky (ekologické bonusy, podpory pro firmy)
 • nižší náklady na údržbu
 • nižší náklady na energii

Cílem je nabízet TCO elektrické verze na stejné úrovni jako u vozu se spalovacím motorem.

Sebevědomý elegantní styl

Nový Peugeot e-Traveller je věrný koncepci označované jako „power of choice“. Zachovává si sebevědomý elegantní styl, kterým se vyznačují verze se spalovacím motorem. Elektrická verze má však několik specifických rysů.

Exteriér:

dichroická loga (proces, který mění barvu podle úhlu pohledu) vepředu i vzadu,
nabíjecí zásuvka na levém předním blatníku,
specifická střední část masky chladiče,
nápis „e-Traveller“ vzadu.

Interiér:

analogový přístrojový panel s barevnou matricí uzpůsobený pro elektrický pohon;
specifická grafika centrálního dotykového displeje s on-line 3D navigací TomTom Traffic, která nyní zahrnuje informace o dostupných nabíjecích stancích a akční rádius na základě zbývajícího dojezdu;
nový ovladač automatické převodovky „e-Toggle“;
volič jízdního režimu pro přepínání mezi režimy Eco, Normal nebo Power;
elektrická parkovací brzda.

Kabina elektrické verze

Na úrovni místa řidiče došlo k přepracování středové konzoly, do které jsou nyní zabudovány:

nový dokonale integrovaný a ergonomický ovladač převodovky „e-Toggle“, který nyní umožňuje přístup k funkcím Park / Reverse / Neutral / Drive a Brake;
přepínač mezi 3 jízdními režimy;
odkládací přihrádka v horní části.

Nový Peugeot e-Traveller nabízí 3 režimy jízdy, které lze přepínačem měnit:

 • Eco (60 kW, 180 Nm): optimalizace dojezdu
 • Normal (80 kW, 210 Nm): ideální pro každodenní provoz
 • Power (100 kW, 260 Nm): optimalizace výkonu při přepravě více osob se zavazadly

K dispozici jsou rovněž dva režimy brzdění s příslušným typem regenerace baterie:

 • mírný, odpovídající používání vozu se spalovacím motorem
 • vyšší, (přístupný přes „B“ pro „Brake/Brzda“ na ovladači převodovky), pro silnější brzdění při uvolnění pedálu akcelerace

Peugeot-e-Traveller- (3)

Všechny verze nového Peugeotu e-Traveller jsou vybaveny elektrickou parkovací brzdou, což je u tohoto modelu novinka. Tato automatická funkce uvolňuje prostor na podlaze a současně přináší komfort a bezpečnost při každodenním používání. Kromě toho je na držáku elektrické parkovací brzdy umístěna boční úložná síť.

Přístrojový panel získal nový vzhled, přibyly informace potřebné pro ovládání elektromobilu:

 • powermetr pro zobrazení spotřeby (Eco, optimalizace energie nebo Power, maximální výkon) nebo rekuperace energie (Charge)
 • ukazatel spotřeby elektrických zařízení (vytápění, klimatizace)
 • ukazatel úrovně nabití baterie
 • barevná matrice pro zobrazení toků energie, sledování nabíjení (probíhající nebo naprogramované na pozdější dobu), informací palubního počítače a dojezdu
Přečtěte si také:   Dachser Czech Republic zavádí elektrické nákladní vozidlo ve vnitrostátní dálkové dopravě

Uprostřed palubní desky je umístěn dotykový displej s on-line 3D navigací TomTom Traffic. Volbou menu „Electric“ lze procházet nabídkami:

 • „Flux“ pro zobrazení toku energie v reálném čase
 • „Statistics“ pro zobrazení statistiky spotřeby
 • „Charge“, který umožňuje naprogramovat odložené nabíjení

Krom toho lze zobrazit dostupné nabíjecí stanice a akční rádius na základě zbývajícího dojezdu nebo naprogramovat čas pro přednastavení požadované teploty v kabině.

100% elektrická technologie

Peugeot e-Traveller je postaven na modulární platformě EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Peugeot e-Traveller nabízí 100% elektrický motor s maximálním výkonem 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí a neprodukuje žádný zápach a samozřejmě žádné emise CO2.

Elektrické hnací ústrojí je podobné jako u nového Peugeotu e-208 a nového SUV Peugeot e-2008. Došlo však k úpravě převodovky, která je kratší, aby lépe vyhovovala potřebám zátěže.

Výkony (v režimu Power) jsou následující (údaje podléhající homologaci):

 • maximální rychlost 130 km/h
 • zrychlení z 0 na 100 km/h za 13,1 s
 • zrychlení s pevným startem 1000 m za 35,8 s
 • zrychlení z 80 na 120 km/h za 12,1 s

Nový Peugeot e-Traveller je prvním elektrickým vozem značky Peugeot, který nabízí dva různé dojezdy. Kapacita lithium-iontových baterií je v závislosti na potřebách 50 kWh (18 modulů) a 75 kWh (27 modulů).

Verze L1, L2 a L3, které jsou k dispozici s baterií o kapacitě 50 kWh, umožňují dosahovat dojezdu až 230 km podle certifikačního protokolu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures).

Verze L2 a L3 mohou být také vybaveny baterií o kapacitě 75 kWh umožňující dosahovat podle stejného certifikačního protokolu dojezdu až 330 km.

Tepelná regulace baterie spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost.

K dispozici jsou dva typy palubních nabíječek, které pokrývají všechny způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení přes jednofázový proud 7,4 kW a za příplatek je k  dispozici zařízení pro nabíjení přes třífázový proud 11 kW.

Režimy nabíjení jsou flexibilní. K dispozici jsou následující alternativy:

 • standardní zásuvka (8A): plné nabití za 31 hodin (baterie 50 kWh) nebo 47 hodin (baterie 75 kWh)
 • zesílená zásuvka (16A): plné nabití za 15 hodin (baterie 50 kWh) nebo 23 hodin (baterie 75 kWh)
 • Wall Box 7,4 kW: plné nabití za 7,5 hodiny (baterie 50 kWh) nebo 11 hod. 20 min. (baterie 75 kWh) pomocí jednofázové palubní nabíječky (7,4 kW)
 • Wall Box 11 kW: plné nabití za 5 hodin (baterie 50 kWh) nebo 7,5 hodiny (baterie 75 kWh) pomocí třífázové palubní nabíječky (11 kW)
 • veřejná rychlodobíjecí stanice: tepelná regulace baterie umožňuje používat nabíječky 100 kW a dosáhnout 80% nabití za 30 minut (baterie 50 kWh) nebo 45 minut (baterie 75 kWh)

Nový Peugeot e-Traveller nabízí i možnost naprogramování nabíjení na dálku přes displej on-line navigace nebo pomocí aplikace v telefonu MyPeugeot (v závislosti na úrovni výbavy). Tento systém také umožňuje dobíjení kdykoli spustit nebo odložit nabíjení a zkontrolovat stav nabití.

Nový Peugeot e- Traveller poskytuje cestujícím nejvyšší úroveň tepelného komfortu, což mu umožňují:

 • vysoce výkonný elektrický ohřívač (10 kW)
 • vyhřívaná sedadla (v závislosti na úrovni výbavy)
 • přednastavení teploty programovatelné prostřednictvím dotykového displeje (v závislosti na úrovni výbavy) nebo na dálku pomocí aplikace v telefonu MyPeugeot (v závislosti na úrovni výbavy). Tato funkce umožňuje kromě komfortu i optimalizovat dojezd (rychlejší dosažení nastavené teploty během fáze startování) a rychleji dosáhnout optimální teploty pro baterii.
Přečtěte si také:   Opel a autoklub ADAC pokračují v partnerství v rallyovém šampionátu elektromobilů

Ekosystém by Peugeot

Značka Peugeot zahajuje nabídku nových služeb, aby podpořila zákazníky v přechodu na nové zdroje energie. Služby se opírají o tři pilíře:

Easy-Charge aneb jak zákazníkům usnadnit přístup k různým řešením nabíjení:

 • Nabídka řešení nabíjení pro domácnost nebo firmu, prostřednictvím široké nabídky zařízení (zesílená zásuvka, Wall Box, Smart Wall Box, …), diagnostika pro posouzení potřebné elektrické instalace a nalezení nejlepšího řešení nabíjení, finální instalace
 • nabídka nabíjení ve veřejných dobíjecích stanicích prostřednictvím programu Free2Move; včetně dobíjecí karty umožňující přístup k síti více než 150 000 dobíjecích stanic po celé Evropě; předvýběr stanic v závislosti na vzdálenosti, rychlosti a ceně dobíjení. On-line navigace se postará o navedení ke zvolené dobíjecí stanici

Peugeot-e-Traveller- (4)

Easy-Move aneb jak zajistit mobilitu zákazníků za všech okolností:

 • Trip planner, nástroj plánování a organizace dlouhých cest prostřednictvím Free2Move; návrh nejlepších tras při zohlednění zbytkového dojezdu a umístění dobíjecích stanic po cestě. Odeslání trasy do navigace s připojením umožní použít tuto naplánovanou trasu během cesty
 • Mobility Pass, rozšířená mobilita zaručená díky paušálu zahrnutého do ceny pronájmu vozu. Mobility Pass umožňuje klientovi si podle potřeb kdykoliv pronajmout vůz se spalovacím motorem

Easy-care aneb jak zákazníkům dodat jistotu při seznamování se s vozem:

 • nové digitální simulátory a trasy, které usnadňují uživatelům používání elektromobilů
 • servisní a asistenční smlouvy obsažené v jednom paušálu
 • certifikát o kapacitě baterie jako garance úrovně kapacity baterie usnadňující další prodej vozu. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km na 70 % kapacity

100% elektrické verze jsou zárukou bezpečnosti a komfortu pro uživatele. Mohou být vybaveny následujícími technologiemi a asistenčními systémy:

 • boční posuvné dveře s hands-free ovládáním
 • bezklíčový přístup a startování
 • Head-up displej
 • Grip Control
 • pomoc při rozjezdu do svahu
 • Visiopark 1, Top Rear Vision kamera zobrazující zorné pole 180°
 • tempomat / omezovač rychlosti
 • systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu
 • varování při riziku srážky
 • Active Safety Brake
 • systém sledování pozornosti řidiče
 • automatické přepínání dálkových světel
 • systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením
 • rozšířené rozpoznání dopravních značek (stop, zakázaný směr jízdy)
 • systém sledování mrtvého úhlu

Chytré telefony jsou neoddělitelnou součástí každodenního života a totéž platí i ve voze nový Peugeot e-Traveller. Informace se objevují na centrálním displeji díky systému MirrorScreen kompatibilním s protokoly připojení Apple CarPlay a Android Auto.

Ve městě se při jízdě vpřed i vzad do rychlosti 30 km/h ozývá zvukový signál varující chodce.

Nový Peugeot e-Traveller, který se specializuje na vysoce komfortní přepravu osob, doplňuje řadu elektromobilů Peugeot a je dokonalým ztělesněním koncepce „power of choice“.

Nový Peugeot e-Traveller se opírá o 3 pilíře:

 • Serenity: nabídka 100% elektrifikované řady osobních vozů Peugeot v roce 2023
 • Pleasure: nekompromisní výkon spojený s potěšením z jízdy vozy Peugeot jako součást DNA značky
 • Simplicity: podpora zákazníků během nákupu a používání vozu

Nový Peugeot e-Traveller bude uveden na evropský trh v druhé polovině roku 2020, jeho výroba bude probíhat ve Francii poblíž města Valenciennes.