Petr Vomáčka posílil tým spolku Centrum elektromobility

Spolek Centrum elektromobility hlásí další personální posilu. Tým expertů rozšířil Petr Vomáčka jako výkonná osoba spolku pro odborné konzultace v oblasti elektromobility a dalších možností využívání alternativních zdrojů energie a autonomního řízení.

„Nový kolega čerpá profesní zkušenosti z působení v Ústředním automotoklubu ČR (ÚAMK), Zelené vlně Českého rozhlasu a Rádiu Impuls, kde měl kromě redaktorské části na starosti mimo jiné sekci bezpečnosti silničního provozu. Je současně i poradcem ministra dopravy v oblasti BESIP a také držitelem několika českých rekordů v ekologické jízdě. Jsem rád, že se stal součástí našeho týmu. Věřím, že s jeho přispěním se nám podaří splnit vytčené cíle,“ představil nového kolegu předseda spolku Centrum elektromobility Milan Urban.

Vedle Urbana a Vomáčky tvoří tým člen představenstva spolku Josef Zajíček, který dlouhodobě vlastní a řídí firmy zaměřené na produkci segmentů pro automobilový průmysl (automotive) a na motoristický sport. Místopředsedkyně spolku Jana Svobodová zastává funkci obchodní a marketingové ředitelky společnosti AUTODROM MOST a výkonné ředitelky agentury POZITIF. Úzce spolupracují se špičkovým instruktorem kurzů bezpečné jízdy Jiřím Paterou a řadou dalších expertů na dopravu, energetiku či ekologii.

Spolek sleduje vývoj a trendy automobilového průmyslu v nejbližší budoucnosti a podporuje myšlenky inovativního přístupu v této oblasti s cílem najít efektivní řešení snížení emisí skleníkových plynů a znečišťujících látek do ovzduší.

Hlavní činností spolku je sdružovat průmyslové podniky, oborová sdružení a svazy, výzkumné a finanční instituce, národní orgány veřejné správy, uživatele, spotřebitele i odborníky využívající čistou mobilitu či podílející se na výzkumu, vývoji, inovacích nebo podpoře vozidel na elektrický pohon, CNG, LNG, bio pohon či využívajících autonomního řízení, ale i příznivce těchto technologií, stejně jako výše uvedené fyzické a právnické osoby působící v oblasti udržitelného rozvoje, racionálního využívání alternativních zdrojů energie a ochrany přírody a životního prostředí.

Přečtěte si také:  Další vodíková stanice dnes otevírá v Litvínově

Spolek s využitím vlastních či najatých odborníků zaměřuje svou činnost v souladu s ideou čisté mobility na celé spektrum oborů od obchodu přes služby až po výukové programy. „Podílíme se na přípravě metodických materiálů v segmentu alternativního pohonu vozidel pro vzdělávací instituty i pro výcvik v autoškolách či v kurzech bezpečné jízdy. Pořádáme také vzdělávací semináře a konference k problematice čisté mobility a zajišťujeme propagační a publikační činnost,“ vyjmenoval Urban.

Spolupráce se společností AUTODROM MOST spolku umožňuje využívat a nabízet moderní technologie pro testování elektromobilů jejich výrobcům a organizovat testování a volné jízdy pro širokou veřejnost. Každý řidič si tak může vyzkoušet ovládání elektromobilu v praxi. „V souladu s filozofií budoucího vývoje motorismu na bázi čisté energie věříme také ve spojení motoristického sportu s elektromobilitou. Už v příštím roce uspořádáme na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu závody elektromobilů, a to v kategorii cestovní vozy a formule,“ doplnila místopředsedkyně spolku Jana Svobodová.

2 komentářů

 1. Hello! Quick question that’s completely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My weblog looks weird when viewing from my apple
  iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct
  this problem. If you have any suggestions, please share.
  With thanks!

  https://skdjht3eigjsfdgfddf.com

 2. Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Appreciate it

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *