Mitch Evans (NZL), Panasonic Jaguar Racing, Jaguar I-Type 4, leads at the start of the race

Panasonic Jaguar Racing míří do Berlína na závěrečný podnik šampionátu vozů Formule E

Po 158 dnech zamíří tým Panasonic Jaguar Racing do Německa. Berlínský okruh Tempelhof bude svědkem šesti závodů během pouhých devíti dnů na třech různých profilech trati.

Mitch Evans, který aktuálně drží druhé místo v hodnocení jezdců, společně se svým týmovým kolegou Jamesem Caladou, budou během závodů E-Prix ABB FIA Formule E v Berlíně za volantem monopostu Jaguar I-TYPE 4 usilovat o další body, pódia a vítězství.

Tom Blomqvist se představí v roli náhradního jezdce pro zbývajících šest závodů sezóny, kdy nahradí Alexe Lynna. Ten zamířil do stáje Mahindra. Tom Blomqvist, jezdec britsko-švédského původu, byl v roce 2018 součástí týmu Andretti Formule E.

Mitch Evans (NZL), Panasonic Jaguar Racing, Jaguar I-Type 4
Mitch Evans (NZL), Panasonic Jaguar Racing, Jaguar I-Type 4

„Pro závěrečný podnik v Berlíně máme skvělou pozici. Dokončit šest závodů během devíti dnů představuje pro celý tým náročnou výzvu, na kterou se však těšíme a věříme, že jsme připraveni udělat všechno pro to, aby Mitch získal titul pro nejlepšího jezdce a abychom dosáhli dosavadního nejlepšího výsledku v pořadí týmů. Cílem týmu Panasonic Jaguar Racing pro šestou sezónu bylo získat více bodů, pódií a vítězství než v předcházející sezóně, což jsme již splnili. I pro nás to byla dlouhá pauza a nemůžeme se dočkat až navážeme tam, kde jsme skončili a úspěšně dokončíme sezónu. Celý tým pracoval tvrdě i během izolace, abychom se dokázali vrátit co nejlépe připraveni. Nepodceňujeme kvality našich soupeřů ve Formuli E ani výzvy, kterým budeme v Berlíně čelit, ale jsme připraveni odevzdat vše. Námi vytyčené cíle jsou na dosah, takže uděláme všechno pro to, abychom jich společně dosáhli,“ řekl James Barclay, Panasonic Jaguar Racing Team Director.

„V této sezóně se nám podařilo získat několik úspěchů a jsem opravdu hrdý na svůj výkon, zejména v posledních třech závodech. V Santiagu se nám podařilo získat Super Pole a dostali jsme se na podium. V Mexico City jsme zvítězili a v Marrákéši jsme dosáhli na historický úspěch, když jsme se posunuli o 18 míst vpřed a dokončili jsme závod na šestém místě i přes to, že jsme startovali ze zadní části startovního pole. Druhé místo v hodnocení jezdců mi dává dobrou pozici pro závody v Berlíně, ale vím, že nemohu podceňovat výzvu, kterou máme před sebou. Náš Jaguar I-TYPE 4 je neuvěřitelně rychlý a doufám, že všem ukážeme, že jsme připraveni bojovat až do 13. srpna,“ dodal Mitch Evans, jezdec s vozem číslo #20 stáje Panasonic Jaguar Racing.

Mitch Evans
Mitch Evans

„Těším se, až opět usednu za volant vozu Jaguar I-TYPE 4 na okruhu v Tempelhofu. V Marrákéši jsem startoval z desáté pozice a cítil jsem, že jsem udělal solidní pokrok. Chci v Berlíně podat co nejlepší výkon. Mým úkolem je podpořit Mitche a celý tým a získat co nejvíce bodů. Určitě to bude velká výzva a díky dlouhé pauze pocítíme určitý tlak, ale jsem připraven odstartovat a dokončit sezónu na nejvyšší možné úrovni,“ okomentoval James Calado, jezdec s vozem číslo #51 stáje Panasonic Jaguar Racing.

Závody E-Prix ABB FIA Formule E v Berlíně budou zahájeny již za necelý týden prvním ze šesti závodů, který se uskuteční ve středu 5. srpna v 19:00 (SEČ).