Olife_Energy-Wallbox- (10)

Olife Energy přichází na trh s novým Wallboxem s nabíjecím výkonem 22 kW

Česká společnost Olife Energy, která se zabývá výrobou nabíjecích stojanů pro elektromobily přichází na český trh s novým wallboxem o nabíjecím výkonu 22kW. K dostání jsou varianty Base, pro základní užití a Smart určené pro náročnější uživatele. Cena wallboxu startuje na 17.000 Kč.

Nový wallbox od společnosti Olife Energy nabízí nabíjecí výkon 22 kW, což je mezi AC nabíječkami maximum. Nejlepších nabíjecích parametrů dosahuje wallbox po připojení na třífázovou přípojku 400V. Je možné ho ale připojit i dvou nebo jednofázově k jakékoli domácí elektrické síti o napětí 230V.

Přečtěte si také:  Jak dobíjejí řidiči u ČEZ? Rychlejší stanice zvedly za poslední tři roky průměrný odběr o 47 % a zkracují dobu dobíjení

Základní varianta Base, jejíž cena začíná na 17.000 Kč, nabízí komfortní nabíjení pro účely domácností, nebo menších firem. Wallbox je vybaven čtečkou RFID čipů pro bezpečnou identifikaci uživatelů a volitelně i systémem řízeného nabíjení, který zabraňuje přetížení elektrické sítě a v reálném čase využívá maximum volného příkonu pro maximální rychlost nabíjení bez nutnosti navyšování hodnot hlavních jističů.

CEO společnosti OlifeEnergy Petr Martinec k novému wallboxu říká: “Naším cílem bylo vytvořit perfektní řešení pro jakoukoliv situaci, která vyžaduje dobíjení jednoho vozu z elektrické sítě na střídavý proud. Výsledkem je nový OlifeEnergy Wallbox, který byl kompletně navržen a vyroben v České republice a navazuje na českou tradici kvality a inovací v průmyslu.”

Varianta Smart bude k dostání od 36.000 Kč a je určena pro náročnější uživatele a firemní zákazníky, kteří potřebují nabíjet i několik desítek vozů. Tento wallbox je díky možnosti připojení do sítě OlifeEnergy Net možné využít i jako veřejný nabíjecí bod. Pokročilé funkce, jako možnost zpoplatnění nabíjení pro další uživatele, vzdálená administrace a diagnostika, z tohoto wallboxu dělá výrobek pro klientelu, která vyžaduje širší uživatelské možnosti a lepší kontrolu nad nabíjecím procesem.

Přečtěte si také:  ČEZ loni zprovoznil rekordních 144 dobíjecích stanic pro e-auta. Odběr elektřiny se zvýšil o čtvrtinu

Obě varianty lze objednat se základním rovným, nebo pohodlnějším krouceným kabelem a konektory typu 1 i 2. Wallbox vyniká svým dílenským a designovým zpracováním a je určen i pro venkovní instalaci. Odolá všem typům povětrnostních podmínek, včetně přímého působení deště a sněhu. Na trh je dodávána i varianta Doublebox s výstupy pro nabíjení dvou vozů zároveň.