BMW iX1 eDrive20

Nové BMW iX1 eDrive20 se představuje, je to nejlevnější elektromobil značky

Zákazníci nyní mohou zažívat lokálně bezemisní radost z jízdy ještě ekonomičtěji. Druhá elektrická varianta kompaktního Sports Activity Vehicle je vybavena novým systémem BMW iDrive s funkcí QuickSelect.

BMW konzistentně pokračuje ve své modelové ofenzivě v oblasti elektromobility a představuje další čistě elektrickou variantu nového Sports Activity Vehicle (SAV) v kompaktním segmentu. BMW iX1 eDrive20 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,2–15,4 kWh/100 km podle WLTP; emise CO2: 0 g/km; předběžné hodnoty) je mimořádně atraktivním a současně ekonomickým vstupem do světa prémiové elektrické mobility. Druhá elektrická varianta tohoto kompaktního SAV je poháněna elektromotorem s maximálním výkonem 150 kW/204 k (s krátkodobou funkcí boost) a vykazuje dojezd 430 až 475 kilometrů (předběžné hodnoty podle WLTP).

Přečtěte si také:  Nejvýkonnější hub v síti E.ON Drive v Česku dobije naráz 9 elektromobilů. Jeho výkon testují vozy Kia

BMW Group rozšiřuje svou nabídku v segmentu prémiových kompaktních vozů a zpřístupňuje lokálně bezemisní radost z jízdy širokým cílovým skupinám, takže je dalším významným příspěvkem pro další rozvoj elektromobility. Nové BMW iX1 eDrive20 se začne vyrábět v listopadu 2023. Stejně jako BMW iX1 xDrive30 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,1–16,8 kWh/100 km podle WLTP; emise CO2: 0 g/km) bude i tento nový model sjíždět z výrobní linky v továrně BMW Group v Regensburgu.

BMW iX1 eDrive20

Mimořádně hospodárný elektrický pohon, účinná technologie nabíjení, excelentní dojezd

Stejně jako je tomu u všech aktuálních elektrických modelů značky, také nové BMW iX1 eDrive20 používá aktuální pátou generaci technologie BMW eDrive. Vysoce integrovaná hnací jednotka na přední nápravě nového základního elektrického modelu generuje okamžitě dostupný maximální točivý moment 247 Nm, který doplňuje výkon 150 kW/204 k. Kompaktní SAV zrychluje z klidu na 100 km/h za 8,6 s a jeho maximální rychlost činí elektronicky omezených 170 km/h.

Přečtěte si také:  Elektřina do e-aut od ČEZ zlevní: zákazníci s tarifem Premium ušetří až 35 % na nejvýkonnějších stanicích ve srovnání s neregistrovanými uživateli

Vysokonapěťová baterie, která je z prostorových důvodů umístěna v podlaze vozu, má využitelný obsah energie 64,7 kWh. Její vysoká energetická hustota společně s účinným elektromotorem přispívají k mimořádně nízkým hodnotám spotřeby elektřiny a ve srovnání s konkurencí také k excelentnímu dojezdu. Integrovaná kombinovaná nabíjecí jednotka nového BMW iX1 eDrive20 umožňuje ve standardním provedení nabíjení střídavým proudem o výkonu 11 kW. Tím lze vysokonapěťovou baterii nabít z nula na 100 % kapacity během 6,5 hod. Třífázové nabíjení střídavým proudem s maximálním výkonem až 22 kW je k dispozici na přání; v tomto případě dojde ke zkrácení doby nabíjení na 3:45 hod. Baterii lze nabíjet také stejnosměrným proudem, a to o výkonu až 130 kW. Tímto způsobem se z 10 na 80 % kapacity nabije po připojení na rychlonabíjecí stanici během pouhých 29 minut.

BMW iX1 eDrive20

Krátké doby nabíjení jsou kromě jiného výsledkem efektivně pracujícího nabíjecího softwaru. Nabíjecí výkon je velmi přesně regulován. Systém regulace teploty pracuje předvídavě, takže například zajistí, že baterie se teplotně pro optimální nabíjení připraví ještě před příjezdem k rychlonabíjecí stanici. Pokud je tedy aktivní navigační systém, baterie se před plánovanou zastávkou pro nabíjení automaticky vyhřeje či zchladí na ideální teplotu. Tuto funkci může zákazník kdykoli ručně aktivovat či deaktivovat.

Vylepšená obsluha zásluhou nového BMW iDrive s funkcí rychlé volby QuickSelect

Nové BMW iX1 eDrive20 přichází s rozsáhlou standardní výbavou, do níž kromě jiného patří navigační systém BMW Maps, dvouzónová automatická klimatizace, moderní asistenční systémy, parkovací asistent, jehož součástí je couvací kamera, a mnoho dalších inovativních digitálních služeb. Ve výbavě nechybí ani nový systém BMW iDrive s funkcí rychlého výběru QuickSelect a nový BMW Operační systém 9. Umožňuje zobrazit více digitálního obsahu informačních a zábavních systémů a přináší kratší cykly aktualizací, stejně jako usnadněný přístup k mnoha specifickým online službám, jako jsou například aplikace třetích stran, rozšířené funkce pro navigaci a parkování či dodatečné možnosti individualizace, například prostřednictvím režimů My Modes. Nový BMW Operační systém 9 vytváří ideální podmínky k tomu, aby si zákaznici mohli svůj systém ve vysoké míře individualizovat pomocí dodatečných digitálních služeb, které jsou k dispozici v rámci nového volitelného výbavového paketu BMW Digital Premium.

Přečtěte si také:  Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace

Hlavním zobrazovacím a ovládacím prvkem systému je BMW Prohnutý displej. Je tvořen kombinací 10,25palcového informačního panelu a dotykového kontrolního displeje s úhlopříčkou 10,7 palce, které jsou spojené za společným prohnutým skleněným povrchem natočeným k řidiči. Nejnovější generace systému BMW iDrive má přepracovanou hlavní obrazovku s funkcí rychlé volby QuickSelect. Systém má vylepšenou strukturu menu, vycházející ze sektoru spotřební elektroniky. Funkce rychlé volby QuickSelect umožňuje přímý přístup k různým funkcím bez toho, aby bylo potřeba vstupovat do submenu. To znamená, že nový systém BMW iDrive je ještě více navržen pro intuitivní dotykovou obsluhu a ovládání prostřednictvím přirozené mluvy.