Nissan získal nejvyšší hodnocení mezi globálními společnostmi za uvědomělé hospodaření s vodou

Nissan dosáhl na nejvyšší příčku ve zprávě Global Water Report 2017 vydané organizací CDP. Poprvé v historii se tak dostal mezi elitu – mezi společnosti, které se těší uznání za svůj přístup k hospodaření s vodou.

Společnost Nissan také již počtvrté v řadě získala hodnocení na úrovni Leadership ve výroční zprávě o klimatických změnách vydané rovněž organizací CDP.

Organizace CDP, dříve známá jako Carbon Disclosure Project, každým rokem hodnotí globální společnosti za jejich snahy v oblasti vodního hospodářství a omezování emisí CO2. Nissan se stal jednou ze 74 společností, které se umístily na letošním seznamu nejlepších. Celkem organizace CDP vyhodnocovala data od více než 2 000 společností.

Společnost Nissan pracuje na snižování spotřeby a hospodárném využívání vodních zdrojů ve všech svých provozech. Využívá technologie a prostředky na snížení spotřeby vody vyplývající z místní vodohospodářské situace v rámci každého závodu a rovněž se zapojuje do řízení vodního dodavatelského řetězce.

Nissan má za cíl do roku 2050 snížit tzv. well-to-wheel emise CO2 u nových automobilů o 90 % oproti roku 2000. Jedná se o opatření, které kromě jiných faktorů bere v úvahu i výrobu paliva či elektřiny pohánějící vozidla. Z výrobní linky společnosti sjíždí i nejprodávanější ekologické vozidlo na světě, Nissan LEAF. Nissan navíc spolupracuje s místními vládami a ostatními společnostmi na rozšíření infrastruktury nabíjecích stanic pro elektromobily.

Společnost Nissan bude i nadále pracovat na řešení environmentálních problémů a na snížení negativních dopadů na životní prostředí prostřednictvím svého hodnotového řetězce odvíjejícího se od akčního plánu Nissan Green Program.

Přečtěte si také:  Peugeot se stává partnerem francouzských podmořských expedic „Under the pole“. Chce tím pomoci ochraně oceánů

CDP je jednou z nejvýznamnějších neziskových organizací. Založena byla v roce 2000 a sídlí ve Spojeném království. Její investoři dohromady disponují aktivy ve výši 100 000 miliard dolarů. Kompletní zpráva organizace CDP je k dispozici na adrese www.cdp.net.