Nissan LEAF získal ocenění „Nejlepší elektromobil“ při udělování cen časopisu What Car? za rok 2018

Zcela nový Nissan LEAF modelového roku 2018 získal ocenění „Nejlepší elektromobil“ při udělování cen časopisu What Car? za rok 2018. Stalo se tak během představení tohoto světově nejprodávanějšího vozu s nulovými emisemi evropským médiím na akci „Nissan Electric Ecosystem Experience“ na španělském ostrově Tenerife.

Časopis What Car? uděluje ocenění, která patří mezi evropskými automobilovým zákazníky k nejuznávanějším a nejrespektovanějším. Patří také k největším britským médiím zaměřeným na nákup automobilů a je široce uznáván za důvěryhodný zdroj doporučení pro nákup nového vozu.

Steve Huntingford, redaktor časopisu What Car?, chválil tento cenami ověnčený model slovy: „Trh s elektromobily ještě nikdy nebyl tak konkurenční, a přesto LEAF deklasoval všechny své rivaly, neboť pro většinu kupujících je jeho pořízení nejrozumnější. Spojuje v sobě vynikající výkon s bohatou standardní výbavou a nízkými provozními náklady. A jeho reálný dojezd obstojí i v zimě.“

Trh se elektromobily ve Spojeném království roste a nyní se podílí na přibližně pětině prodeje modelu LEAF v Evropě. Na akci Nissan Electric Ecosystem Experience společnost Nissan rovněž prozradila, že během pouhých tří měsíců od oznámení nového Nissanu LEAF již obdržela více než 12 000 objednávek na tento nejnovější model. To znamená, že se v Evropě jeden vůz prodá každých 12 minut.

Systém Nissan xStorage rovněž získal hodnocení „Pochvala“ v kategorii Technologických cen, která uznává inovativní technologické novinky. Systém Nissan xStorage využívá recyklované baterie z elektromobilů a zákazníkům umožňuje ukládat elektrickou energii, když ceny klesají, a dokonce prodat nadbytečnou elektrickou energii z vozu LEAF zpět do energetické sítě.

Přečtěte si také:  Volkswagen Financial Services slaví s půjčovnou elektromobilů velký úspěch

Philippe Saillard, generální ředitel prodeje a marketingu společnosti Nissan Europe, to komentuje takto: „Nový Nissan LEAF je nejvyspělejším a cenově nejdostupnějším 100% elektromobilem na světě. Nesmírně nás těší získání takové ceny od prestižního automobilového magazínu What Car?. Tento vůz přináší větší potěšení a vzrušení z jízdy a větší možnosti propojení než jakýkoli jiný sériově vyráběný elektromobil v historii. Je zkrátka úžasný.“

Zcela nový LEAF nabízí výraznou modernizaci oproti předchozímu modelu díky svému novému dynamickému designu, vyspělým technologiím a hnacímu ústrojí s baterií o vyšší kapacitě, které poskytuje značné navýšení dojezdu i výkonu.

LEAF 2018 je také prvním modelem Nissanu v Evropě vybaveným technologií autonomního řízení ProPILOT a systémem e-Pedal, který umožňuje řidičům rozjíždět se, zrychlovat, zpomalovat a zastavit jednoduchým zvyšováním nebo snižováním přítlaku na akcelerační pedál.

Nissan LEAF je ztělesněním vize Inteligentní mobility Nissan, která zahrnuje tři hlavní pilíře:

  • Inteligentní pohon, kterému vdechuje život nový pokročilý elektromotor a 40 kWh baterie s lepší energetickou účinností, vyšším točivým momentem a výkonem pro ještě více vzrušující jízdu.
  • Inteligentní řízení, technologie navržená pro zvýšení požitku z jízdy, posílení bezpečnosti a omezení stresu.
  • Inteligentní integrace, což je propojení vozidla s okolním prostředím skrze konektivitu a s elektrickými sítěmi skrze jedinečnou obousměrnou technologii nabíjení.

LEAF není jen 100% elektromobil, jedná se o zcela nový zážitek z jízdy navržený tak, aby lidé měli větší potěšení z cestování a pocit spojení se světem kolem sebe a cítili se sebejistě.

Přečtěte si také:  Prostě zapojím a nabíjím. Nová auta už často nepotřebují žádné karty, chipy ani aplikace

Nissan LEAF získal po celém světě již celkem 114 ocenění. K prvním zákazníkům v Evropě se bude postupně dodávat od začátku února 2018.