Nissan_e-NV200_XL_Voltia_elektricka_dodavka-01

Nissan a Voltia uvádějí na evropský trh novou elektrickou dodávku Nissan e-NV200 XL Voltia

Voltia, evropský lídr v oblasti městských elektro dodávek, a globální výrobce automobilů Nissan společně spouštějí speciální elektrickou dodávku e-NV200 XL Voltia. K dispozici bude po celé Evropě.

Zmíněná e-dodávka, která rozšiřuje nabídku lehkých užitkových vozidel (LCV) Nissanu s nulovými emisemi, je optimalizována pro účely tzv. poslední míle. Nový model má dvojnásobnou kapacitu oproti standardnímu e-NV200, 8 m3, snadný přístup k zadním dveřím a dostatek prostoru v nákladové části i pro stojícího člověka.

Nová elektro dodávka je vybavena trakční baterií s kapacitou 40kWh a inteligentním řízením energie. Nissan s ní tak posiluje svůj závazek udržitelnosti v last-mile delivery segmentu. Naopak Voltia má ideální předpoklady tento společný projekt dále rozvinout. Její výrobní závody ve Francii, Velké Británii a na Slovensku mohou totiž ročně pro evropské trhy vyrobit až 10 000 vozidel.

Manuel Burdiel Alvaro, ředitel evropské divize lehkých užitkových vozidel Nissan Europe, zdůrazňuje strategický význam spolupráce: “Segment lehkých užitkových vozidel bude hrát v budoucnu klíčovou roli při optimalizaci dodávek zboží na poslední míli. Společně s Voltií věříme, že model Nissan e-NV200 XL Voltia poskytuje dokonalé řešení k dosažení pokroku směrem k tomuto cíli. Díky konkurenceschopné ceně, nulovým emisím a všestrannému 8 m3 nákladovému prostoru je tento model navržen od základu tak, aby podpořil rostoucí poptávku v oblasti e-commerce a last-mile delivery ve městech po celé Evropě,“ dodává Alvaro.

Partnerství mezi Voltií a Nissanem vycházející z původního konceptu vozidla je dalším mezinárodním milníkem – po úspěšném nasazení modelu Voltia e-NV200 XL v Paříži a Londýně, a nedávných dohodách o výrobě ve Francii a Velké Británii.

Přečtěte si také:  Colliers: Zájem o udržitelnost průmyslových parků roste

„Partnerství s globální automobilkou, jako je Nissan, výrazně zvyšuje kvalitu našich vozidel,“ vysvětluje Juraj Ulehla, ředitel společnosti Voltia. „Naše vzájemné úsilí jen posiluje náš společný názor, že vývoj segmentu LCV bude rozhodující pro dosažení nákladově efektivního a udržitelného poskytování řešení malým i velkým podnikům.“

S využitím sítě výrobních partnerů se budou dodávky vyrábět ve třech evropských zemích. Gruau bude dohlížet na výrobu na francouzském Lavalu pro západní Evropu, zatímco skupina Bevan ve Wednesbury zajistí výrobu pro Britské ostrovy a Irsko. Naopak Hollen v Trnavě na Slovensku přebírá zodpovědnost za výrobu pro střední a východní Evropu.

Uvedení výrobci rozšíří toto integrované partnerství a budou úzce spolupracovat v oblasti marketingu a souvisejících činnostech po celé Evropě.