energy station_thermal

Nabíjecí stanice Olife Energy jsou opět součástí KVIFF

Česká technologická společnost Olife Energy zabývající se vývojem a výrobou dobíjecích stanic pro elektromobily se stane již pošesté součástí karlovarského filmového festivalu. V jeho areálu rozmístí čtyři nabíjecí body, které budou k dispozici nejen pro oficiální festivalovou flotilu, ale také pro řadové návštěvníky festivalu.

Společnost Olife Energy se již pošesté vrací do areálu karlovarského festivalu, aby zde mohla rozmístit dobíjecí stanice pro elektromobily. V uplynulých pěti letech společnost na karlovarském festivalu celkem nainstalovala 10 dočasných nabíjecích bodů, letos rozmístí další čtyři. Stanice budou strategicky rozmístěny po celé délce festivalu, aby splňovaly komfort pro organizátory festivalu.

Přečtěte si také:  Jak připravit auto na zimu? Přezutí gum nestačí

”Největší radost z festivalu nám nedělají celebrity nebo samotná atmosféra, ale fakt, že se KVIFF za pomoci dlouholetého partnera automobilky BMW vydal na cestu k čistější a ekologičtější mobilitě. Vážíme si toho, že jsme mohli do areálu festivalu za posledních pět ročníků zapůjčit právě naše nabíjecí stanice.” říká předseda představenstva společnosti Olife Energy Miroslav Vejman.

energy station_pupp

Do karlovarské festivalové flotily každým rokem přibývá čím dál tím více elektrifikovaných aut a hybridů. Společnost Olife Energy má za úkol postarat se o možnosti jejich dobíjení po dobu konání festivalu. “Víme, jak důležitá je festivalová flotila, která se stará o rozvoz hostů nejen v rámci festivalu, ale také o dovoz z hotelu či letiště. Bylo pro nás prioritou, abychom přispěli ke komfortu všech návštěvníků festivalu a umožnili tak co největší pohyb festivalových elektromobilů v rámci areálu bez hluku a emisí a měli přitom jistotu, že budou mít k dispozici dostatečnou zásobu elektrické energie.” dodává Vejman.

Přečtěte si také:  ČEZ loni zprovoznil rekordních 144 dobíjecích stanic pro e-auta. Odběr elektřiny se zvýšil o čtvrtinu

Rozmístění dobíjecích stanic Olife Energy bylo důkladně naplánováno ve spolupráci s organizátory festivalu. Dobíjecí stanice byly umístěny před hotelem Thermal, ale také u Grandhotelu Pupp, které v době konání festivalu patří k těm nejvytíženějším. U Grandhotelu Pupp jsou nabíjecí stanice Olife Energy navíc umístěny celoročně.