elektromobil citroen e-c4 x

Na e-SALONu se v předpremiéře představí elektromobil Citroën ë-C4 X

Citroën se zúčastní letošního 4. ročníku výstavy e-SALON a exkluzivně v předpremiéře představí novinku příštího roku: Citroën ë-C4 X.

Nový Citroën ë-C4 X v sobě spojuje eleganci siluety fastbacku, výhody moderního SUV a nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu.

Přečtěte si také:  Prodej CNG letos vzrostl o více než třetinu, hlásí innogy

Tato novinka v modelové řadě značky Citroën se nabízí s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k a dojezdem až 360 km (podle WLTP). K dispozici je rychlé dobíjení na 100 km za 10 min při 100 kW DC.

Ë-C4 X vyniká komfortem na palubě díky exkluzivnímu programu Citroën Advanced Comfort, který zahrnuje sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort. Zákazníci ocení velkorysý prostor pro kolena ve 2. řadě a velký zavazadelník o objemu až 510 litrů. Z dvaceti různých asistenčních systémů řidiče potěší například barevný head up displej, Highway driver assist a moderní infotainement. Elektrický pohon umožňuje nepřetržitý přístup do městských zón v tichosti a bez vibrací.

https://auto-mania.cz/francouzi-predstavuji-dalsi-stylovku-citroen-c4-x-zaujme-uz-na-prvni-pohled-designem

Na našem trhu bude dostupná také verze C4 X s benzinovým motorem PureTech s manuální nebo automatickou převodovkou, a s dieselovým motorem. To vše v prvním čtvrtletí 2023.

Na stánku Citroën se představí i novinka letošního roku, vlajková loď značky, C5 X Plug-In Hybrid, letos modernizované SUV C5 Aircross Plug-In Hybrid, designový hatchback ë-C4, elektrická verze oblíbeného Berlinga a velkoprostorový ë-SpaceTourer.

Přečtěte si také:  První majitel si přebral nové elektrické BMW v rámci programu Záruka Elektromobilita

Veletrh proběhne 10. – 13. listopadu na výstavišti PVA v Letňanech.

Nejnovější vozy s alternativními pohony včetně vozů značky Citroën obsadí halu 3, v hale 2 se budou prezentovat všechny exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a firmy z oblasti e-TECHNOLOGY. V hale 8 se budou odehrávat testovací jízdy. Po celou dobu výstavy nebude chybět bohatý doprovodný program jak pro odborníky, tak pro širokou veřejnost.