MOON představuje na e-SALONu kompletní portfolio produktů a služeb pro rychlé a bezpečné nabíjení elektromobilů

Společnost Porsche Česká republika, největší importér automobilů do ČR, je již důkladně připravena na příchod nové generace elektricky poháněných modelů koncernových značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy. Na veletrhu e-SALON v pražských Letňanech představuje pod značkou MOON rozsáhlé portfolio produktů a služeb pro rychlé a bezpečné nabíjení elektromobilů, včetně výkonné nabíječky MOON Power Charger 150.

„Nabíjecí infrastruktura a související služby patří mezi klíčové faktory úspěchu elektrické mobility. Proto se koncern Volkswagen v rámci své strategie zaměřuje nejen na vývoj a výrobu progresivních elektromobilů, ale také na výstavbu nabíjecí infrastruktury, nabídku nabíjecích zařízení a poskytování služeb, které uživatelům elektromobilů usnadní život při cestování s nulovými lokálními emisemi,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti Porsche Česká republika. „Na právě zahájeném veletrhu e-SALON v Letňanech se mohou návštěvníci expozice MOON seznámit s reprezentativním průřezem naší aktuální nabídkou produktů a služeb, včetně výkonného nabíjecího stojanu MOON Power Charger 150 pro rychlé nabíjení nové generace elektromobilů.“

Přečtěte si také:  Nové kombi Opel Astra Sports Tourer Electric vyjíždí na první trh

Vysoké nabíjecí výkony jsou pro cestování elektromobilem na dlouhé vzdálenosti zásadní. Například nový Volkswagen ID.3, který slaví na letošním veletrhu e-SALON českou výstavní premiéru, umožňuje stejnosměrné nabíjení výkonem až 125 kW. Díky tomu lze během pouhé půl hodiny doplnit dostatek elektrické energie pro ujetí 290 kilometrů.

Pro rychlé nabíjení nové generace elektromobilů, reprezentované modelem ID.3, je koncipován výkonný nabíjecí stojan MOON Power Charger 150 z řady modulárních stejnosměrných nabíječek Power Charger. Verze Power Charger 150, s níž se mohou seznámit návštěvníci expozice značky MOON na veletrhu e-SALON, je tvořena dvěma nabíjecími moduly o celkovém nabíjecím výkonu 150 kW (2x 75 kW). Nabíječka s jednoduchou údržbou a uživatelským rozhraním na 15“ displeji, na přání dotykovém, podporuje všechny běžné standardy nabíjení, včetně chlazeného nabíjecího kabelu s konektorem CCS. Účinnost nabíjení při nejvyšším výkonu je 94 %. Nabíjecí proud může být maximálně 500 A, napětí 150 až 1000 V.

Komplexní nabídka značky MOON pro soukromé i veřejné využití sahá od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem a výkonem až 22 kW přes nástěnné nabíječky MOON Wallbox, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické nabíjecí systémy až po již zmíněná zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem MOON Power Charger o výkonu až 300 kW. Uživatelé mohou sofistikovaná nabíjecí zařízení komfortně ovládat i na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Systémy MOON se vyznačují precizním elektronickým řízením, které v celém průběhu nabíjecího procesu optimalizuje spotřebu elektrické energie i dosahovaný nabíjecí výkon. Mezi další výhody patří kompaktní konstrukce, jednoduchá montáž a snadné ovládání. Zákazník se již při objednání elektromobilu může obrátit na specialisty značky MOON, od nichž obdrží kompletní řešení z jedné ruky, včetně poradenství, kontroly stavu elektrické sítě a přípravy infrastruktury před montáží, montáže a zprovoznění zařízení, servisní podpory, údržby a také administrativní podpory.

Přečtěte si také:  Dvě třetiny leasingových společností zaznamenaly nárůst zájmu o elektromobily

Druhý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON na výstavišti PVA Expo Letňany se pro veřejnost koná od pátku 15. listopadu do neděle 17. listopadu 2019 a zahrnuje bohatý doprovodný program pro odbornou i širokou veřejnost. Vystavovatelé představí ve svých expozicích osobní a užitkové automobily i jednostopá vozidla s alternativními pohony, produkty a služby pro nabíjecí infrastrukturu, autonomní mobilitu, chytrá města, jakož i další doplňky a služby související s mobilitou.