Audi-e-tron-Charging-Service

Mobilita bez hranic: Audi e-tron Charging Service s komplexní nabídkou služeb pro nabíjení

Pro Audi začíná s modelem e-tron nová éra. Značka se čtyřmi kruhy prochází transformací z klasického výrobce automobilů na systémového poskytovatele prémiové mobility. Audi e-tron Charging Service představuje komplexní nabídku služeb pro nabíjení s přístupem k celoevropské infrastruktuře veřejných nabíjecích stanic. Nabíjecí karta Audi zpřístupní více než 72 000 nabíjecích stanic 220 poskytovatelů, a umožní tak elektrickou mobilitu bez hranic a starostí. Služba bude v dohledné době k dispozici také zákazníkům v České republice.

Audi rozptýlí veškeré obavy z nedostatečného dojezdu. Klíčovým faktorem je kromě dostatečného dojezdu modelu Audi e-tron také komplexní nabídka možností nabíjení doma i na cestách. Se zcela nabitými akumulátory díky nočnímu nabíjení je elektromobil Audi e-tron ráno připraven na každodenní cestování bez zastávek u nabíjecích stojanů. Dojezd více než 400 kilometrů podle realisticky koncipované metodiky WLTP umožňuje elektrickou jízdu bez kompromisů. Pro delší trasy nabízí Audi chytré řešení e-tron Charging Service, s nímž probíhá nabíjení rychle a nekomplikovaně.

„Nabíjecí služba e-tron Charging Service vytváří důvěru v naši elektrickou ofenzivu. Po modelu Audi e-tron bude v roce 2019 následovat druhý elektromobil Audi e-tron Sportback a v roce 2020 představí Audi Sport model Audi e-tron GT. Na mnoho otázek a pochybností ohledně nabíjení máme již dnes správné odpovědi,“ říká Peter Mertens, člen představenstva společnosti AUDI AG, odpovědný za technický vývoj.

Jednoduchost: přístup k nabíjení bez překážek a s jedinou smlouvou

Audi zpřístupní svou novou službou pro nabíjení všem majitelům vozů e-tron, včetně hybridních automobilů s možností vnějšího nabíjení, přibližně 80 procent všech veřejných nabíjecích stanic v Evropě. V době uvedení na trh je k dispozici již více než 72 000 nabíjecích stanic v 16 zemích EU, dalších osm trhů ve východní Evropě bude následovat v horizontu několika měsíců po spuštění služby. Audi v současnosti intenzivně pracuje na spuštění služby e-tron Charging Service také v České republice. Vyúčtování bude centrální na základě jedné smlouvy s jednotnými a transparentními cenovými modely.

Přečtěte si také:  Proč je nové Porsche Macan tak efektivní při nabíjení?

Služba klade mimořádný důraz na uživatelskou přívětivost. Uživateli stačí ke spuštění nabíjení, ať se jedná o nabíjení střídavým či stejnosměrným proudem s výkonem 11 kW nebo 150 kW, jediná karta, e-tron Charging Service Card. Mnoho stojanů lze používat také pomocí chytrého telefonu po naskenování kódu QR. Zákazník se k využívání služby jednorázově zaregistruje na portálu myAudi a uzavře individuální smlouvu o využívání služeb pro nabíjení. Na konci každého měsíce mu bude automaticky zasíláno souhrnné vyúčtování všech nabíjení. Zákazník má na portálu myAudi kdykoli přístup k aktuálním přehledům nabíjení a vyúčtováním a také na něm může spravovat svou smlouvu.

„Ještě před uvedením modelu Audi e-tron na trh nabízíme prémiovou službu pro nabíjení e-tron Charging Service. Nabídka je střižená na míru požadavkům našich zákazníků. Službu budeme společně s naším silným partnerem Digital Charging Solutions postupně rozšiřovat,“ říká Fermin Soneira, vedoucí produktového marketingu Audi.

Progresivní: plánování trasy pomocí aplikace

Delší jízda se zastávkami pro nabíjení je stejně snadná jako samotné nabíjení. Jízdu lze naplánovat předem v aplikaci myAudi App, nebo přímo v automobilu. V obou případech je zákazníkovi zobrazena vhodná trasa s potřebnými nabíjecími stanicemi. Navigační systém přitom zohlední kromě stavu nabití akumulátorů také stav dopravy a vypočítá dobu příjezdu včetně nezbytné doby nabíjení. Podklady pro navigaci zahrnují jak nabíjecí stanice, na nichž lze Audi e-tron nabíjet stejnosměrným proudem, tak i většinu nabíjecích stanic pro nabíjení střídavým proudem, a to v celé Evropě. Plán nabíjení se nepřetržitě přizpůsobuje okolnostem. Pokud by již nebyla navrhovaná stanice pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem dosažitelná, dostane řidič alternativní návrh. Souběžně se zobrazováním v automobilu probíhá plánování nabíjení také v aplikaci myAudi App na chytrém telefonu. Během aktivního procesu nabíjení se zobrazuje zbývající doba nabíjení a aktuální stav nabití akumulátorů. Zákazník je zprávou informován, že již může pokračovat v jízdě. Pomocí aplikace lze ovládat také funkci klimatizace interiéru před jízdou.

Přečtěte si také:  Elektřina do e-aut od ČEZ zlevní: zákazníci s tarifem Premium ušetří až 35 % na nejvýkonnějších stanicích ve srovnání s neregistrovanými uživateli

Komfortní: funkce Plug & Charge

Od roku 2019 bude nabíjení pro zákazníky Audi ještě komfortnější díky nové funkci Plug & Charge. Audi e-tron automaticky získá autorizovaný přístup k nabíjecímu stojanu na základě nejmodernějšího kryptografického postupu a proces nabíjení může být zahájen bez použití karty. Všechny vozy Audi e-tron, vyráběné od poloviny roku 2019, budou mít tuto funkci v sériové výbavě. Zákazníci mohou používat Plug & Charge také k zapnutí svého soukromého nabíjecího systému „connect“ bez nutnosti zadávat kód PIN, který chrání zařízení před zneužitím.

Rychlé: nabíjení s výkonem až 150 kW

Na dlouhých trasách – například při jízdě na dovolenou – je zásadní možnost rychlého nabíjení. Koncern Volkswagen se značkami Audi a Porsche založil za tím účelem se společnostmi BMW Group, Daimler AG a Ford Motor Company společný podnik Ionity. Elektromobil Audi e-tron může být na jeho výkonných stejnosměrných nabíjecích stanicích jako první sériově vyráběný automobil nabíjen výkonem až 150 kW. Za půl hodiny může tak být vůz připraven na další etapu dálkové cesty. Síť rychlonabíjecích stanic Ionity je součástí služby e-tron Charging Service. Síť Ionity je postupně rozšiřována a již v roce 2020 bude zahrnovat 400 stanic. Automobily jsou v ní nabíjeny převážně ekologicky vyráběnou elektrickou energií. Nabídku rychlonabíjecích stanic pro dálkové cesty v rámci služby e-tron Charging Service doplňují stanice ostatních poskytovatelů.

Přečtěte si také:  Elektroautům ulevuje garážování. Ale pozor na nebezpečné nabíjení

Mnohostranné: komplexní nabíjení také doma

Audi nabízí různá řešení pro nabíjení ve vlastní garáži. Sériově dodávaný přenosný nabíjecí systém „compact“ lze připojit jak k domácí elektrické síti s napětím 230 V, tak i k elektrické síti s třífázovým proudem a napětím 400 V. Na přání dodávaný nabíjecí systém „connect“ zdvojnásobí nabíjecí výkon až na 22 kW. K tomu potřebná druhá palubní nabíječka v automobilu bude k dispozici jako výbava na přání v průběhu roku 2019.

V kombinaci s kompatibilním systémem řízení spotřeby energie v domácnosti nabízí „connect“ inteligentní funkce, jako je nabíjení v době s levnějším elektrickým proudem nebo nabíjení elektrickým proudem z vlastní sluneční elektrárny, pokud je dům vybaven fotovoltaickým zařízením. Audi navíc na vybraných trzích zprostředkovává nabídky pro domácí nabíjení ekologicky vyráběnou elektrickou energií ve spolupráci s místními dodavateli energie.

Praktické ověření: Audi Mobility Check

Zákazníci, kteří chtějí před zakoupením modelu Audi e-tron zjistit, jaké možnosti nabíjení jim nabízí jejich vlastní garáž, mohou využít možnost ověření stavu elektrické sítě v rámci služby Audi Mobility Check na webových stránkách Audi. Tato služba poskytne první odhad, zda je domácí elektrická síť vhodná pro nabíjení. Kromě toho se může zákazník nechat informovat o možnostech prohlídky domácí elektrické sítě. Na vybraných trzích zprostředkuje místní prodejce Audi kompetentního elektrikáře, který ověří možnosti nabíjení a na přání nainstaluje příslušnou techniku.

Audi představí svůj první sériově vyráběný model se zcela elektrickým pohonem 17. září v San Francisku. Živý přenos světové premiéry začne ve 20:30 h místního času (18. září, 5:30 h SELČ) na www.e-tron.audi.