Mitsubishi-Outlander-PHEV- (2)

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV byl v roce 2020 nejprodávanějším plug-in hybridním SUV na evropském trhu

Společnost MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) oznámila, že OUTLANDER PHEV byl v roce 2020 nejprodávanějším plug-in hybridním SUV na evropském trhu. V roce 2020 se v Evropě prodalo celkem 26 673 těchto vozů, čímž se OUTLANDER PHEV stal druhým nejprodávanějším plug-in hybridem napříč všemi automobilovými segmenty.

OUTLANDER PHEV

OUTLANDER PHEV je vlajkovým modelem zhmotňujícím široké zkušenosti MITSUBISHI MOTORS na poli elektrifikace, SUV a technologie pohonu všech kol. Vůz s ekologickými technologiemi zprostředkuje tiché, hladké a současně agilní zrychlování, které je vlastní všem elektromobilům. OUTLANDER PHEV byl uveden na trh v roce 2013 a dnes se prodává ve více než 60 zemích; v prosinci 2020 dosáhly úhrnné celosvětové prodeje tohoto modelu 270 tisíc vozů.

Přečtěte si také:  Češi před prázdninami vykupují elektroauta a hybridy

„Těší nás, že se pro OUTLANDER PHEV rozhodlo tolik zákazníků právě v Evropě, kde lidé věnují velkou pozornost ekologii a obliba elektrifikovaných vozidel zde rychle roste,“ uvedl Takao Kato, generální ředitel MMC. „Naším posláním je nabízet zákazníkům z celého světa atraktivní modely dodávající pocit bezpečí; budeme proto i nadále posilovat naše ekologické technologie a pohon 4WD. Rovněž se zasazujeme přispívat k rozvoji udržitelné společnosti prostřednictvím našeho cíle pro rok 2030 – zvýšení podílu elektrifikovaných vozidel v celkových prodejích na 50 procent, a to nejen plug-in hybridů, ale i čistých elektromobilů a hybridních elektromobilů.“

OUTLANDER PHEV je možné standardně používat jako elektromobil, který se při cestování na delší vzdálenosti chová jako hybridní vozidlo, kdy majitel využívá spalovací motor bez starostí s nabíjením. Pohon 4WD na bázi dvou elektromotorů v kombinaci se systémem S-AWC (Super-All Wheel Control) zprostředkuje bezpečnou ovladatelnost bez ohledu na klimatické podmínky nebo stav vozovky.

Přečtěte si také:  BILSTEIN nabízí dokonalou náhradu originálních dílů, a to i pro elektromobily a hybridní vozidla

Dvě palubní zásuvky o výkonu až 1500 W mohou energií z trakční baterie napájet elektronická zařízení a spotřebiče při pobytu venku a poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Jelikož si OUTLANDER PHEV dokáže produkovat vlastní elektřinu, po úplném nabití a natankování může přes instalaci V2H (Vehicle-to-Home) zajistit dost energie pro typickou domácnost po dobu až 10 dnů.