Ministr dopravy Bádenska-Württemberska se informoval o stavu projektu Porsche Mission E

Ministr dopravy Bádenska-Württemberska Winfried Hermann se informoval v sídle společnosti Porsche AG o stavu stavebních opatření pro budoucí výrobu modelu Mission E. Hermann si společně s Albrechtem Reimoldem, členem představenstva společnosti Porsche, zodpovědným za výrobu, prohlédl mimo jiné staveniště nové montážní haly pro první čistě elektricky poháněné Porsche a diskutoval o perspektivních změnách tradičního výrobního závodu v Zuffenhausenu. Rozhovory se týkaly také aspektů trvalé udržitelnosti, které budou hrát v budoucí výrobě vozidel ještě významnější roli.

„Společnost s prvním čistě elektricky poháněným modelem Porsche ukazuje, že se automobilová doprava a ochrana životního prostředí mohou doplňovat,“ řekl ministr dopravy Hermann u příležitosti své návštěvy výrobního závodu v Zuffenhausenu. „Zejména ambiciózní plán výroby modelu Mission E s neutrální bilancí emisí CO2 je příkladný.“

Porsche-Mission-E

Winfried Hermann se při své návštěvě pochvalně vyjádřil také o iniciativách společnosti Porsche, zaměřených na vylepšování stavu ovzduší ve Stuttgartu. Po úspěchu loňského opatření si společnost Porsche vyjednala s dopravní organizací VVS (Verkehrs- und Tarifverbund Stuttgart) pokračování projektu tzv. „prachové jízdenky“. Výrobce sportovních vozů umožní svým zaměstnancům v období od 13. listopadu 2017 do 15. dubna 2018 znovu používat zaměstnanecký průkaz jako jízdenku v autobusech a vlacích při nadměrných koncentracích polétavého jemného prachu v ovzduší. Porsche kromě toho zvyšuje měsíční příspěvek na firemní jízdenku VVS z deseti na 20 eur.

Šéf výroby Reimold přitom zdůraznil, že řízení společnosti Porsche je založeno na trvalé udržitelnosti a nejvyšší prioritu má trvale udržitelná a šetrná výroba. „Mezi naše základní hodnoty patří zodpovědný přístup, na jehož základě vykonává každý zaměstnanec a každý manažer svou práci trvale udržitelným způsobem,“ říká Albrecht Reimold, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za výrobu a logistiku. „Ve společnosti se rovněž vyhýbáme všem formám plýtvání. Pevnou součástí podnikové strategie Porsche je zaměření na šetrné využívání surovin a zdrojů, jakož i na ekologicky orientované a energeticky efektivní procesy. Ohledně sportovních vozů budoucnosti sází Porsche již dnes na snižování emisí CO2 a jemného prachu.“

Albrecht-Reimold-a-Winfried-Hermann
Albrecht Reimold a Winfried Hermann

Od ledna 2017 odebírá Porsche pro své provozovny ve Stuttgartu, Weissachu, Sachsenheimu a Lipsku tzv. „přírodní elektrickou energii“ z elektráren Volkswagen. Tato elektrická energie se vyznačuje tím, že je vyráběna 100% z obnovitelných zdrojů, s nulovými emisemi CO2, prostřednictvím větrné, vodní nebo solární energie, a má jednoznačný doklad o výrobě. Smlouva o odběru „přírodní elektrické energie“ je v první fázi uzavřena do 31. prosince 2019.

Přečtěte si také:  Elektroojetiny: Mohou čínské vozy porazit evropské značky?

Také při rozšiřování a modernizaci hlavního výrobního závodu v městské části Stuttgart-Zuffenhausen stanovuje Porsche měřítka v oblasti trvalé udržitelnosti. Výrobce sportovních vozů obdržel při certifikaci svého závodu 4, v jehož areálu o rozloze 29 hektarů se nachází mimo jiné nová motorárna, platinové ocenění Německé společnosti pro trvale udržitelnou výstavbu (DGNB – Deutsche Gesellschaft für nachhaltiges Bauen). Porsche je tak v této oblasti průkopníkem. V závodě 4 společnosti Porsche se nachází kromě starších správních budov, které procházejí kompletní modernizací, aby v budoucnosti nabízely pracoviště s nejvyšším komfortem, také nové budovy, jako je energetická centrála a motorárna.

V ní budou kromě motorů V8 vyráběny také systémy elektrického pohonu pro model Mission E.