2021-Mercedes-Benz_EQS-1

Mercedes me Charge: Mercedes-Benz podporuje elektromobilitu zjednodušenými nabíjecími tarify

Mercedes-Benz zjednodušuje elektromobilitu novým tarifním systémem, který bude od června 2022 platit pro 300 000 nabíjecích přípojek v evropské síti Mercedes me Charge. Mercedes me Charge bude nabízet tři nové nabíjecí tarify, které jsou přizpůsobeny individuální ujeté vzdálenosti. Nabíjení tak bude v rámci služby Mercedes me Charge ještě snadnější a transparentnější.

Mercedes me Charge nabízí zákazníkům přístup k nabíjecím stojanům více než 850 provozovatelů v Evropě. Se zavedením nového tarifního systému budou mít zákazníci na výběr také pevné ceny, které platí nezávisle na provozovateli. Mercedes-Benz tak vytváří systém s maximálně přehlednými cenami za nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích.

Přečtěte si také:  Volvo zahájilo výrobu plně elektrického SUV EX90

Od června poskytneme našim zákazníkům v Evropě ještě lepší nabídku pro používání 300 000 nabíjecích přípojek Mercedes me Charge. Zákazníci si v závislosti na svém osobním jízdním profilu budou moci vybrat nejvhodnější ze tří tarifů Mercedes me Charge, což jim umožní transparentněji plánovat náklady na nabíjení. S novými tarify Mercedes me Charge získají naši zákazníci komfortní přístup k evropské infrastruktuře pro trvale udržitelné nabíjení elektrifikovaných vozidel,“ říká Britta Seegerová, členka představenstva společnosti Mercedes-Benz Group AG odpovědná za prodej.

Nový, výhodný tarifní systém nabízí vhodnou variantu pro každou skupinu zákazníků. Zákazníci si tak mohou přizpůsobit svůj tarif individuálnímu nabíjecímu profilu a optimalizovat náklady. Zákazníci navíc budou mít přístup do jedinečného ekosystému Mercedes me Charge s velkým počtem dalších zákaznických výhod. Díky jednoduché aplikaci s různými možnostmi autentizace se nabíjení stane uživatelsky příjemnějším.

Mercedes me Charge S: Pro příležitostné nabíjení

Všechny nabíjecí přípojky sítě Mercedes me Charge lze využívat, aniž by uživatel musel hradit základní měsíční poplatek. Náklady na nabíjení se řídí podmínkami příslušného provozovatele nabíjecí sítě. Tarif S je zajímavý především pro zákazníky, kteří nabíjejí převážně z vlastní nástěnné nabíječky doma nebo u zaměstnavatele a komfort přístupu k jedné z největších nabíjecích sítí chtějí využívat pouze příležitostně.

Přečtěte si také:  89 % majitelů kancelářských budov chce zvýšit kapacity pro elektromobily

Mercedes me Charge M: Pro normální nabíjení

Tarif M se základním měsíčním poplatkem 150 Kč osloví například řidiče, kteří jezdí především ve městě. S tarifem M mohou nabíjet za pevnou cenu za kilowatthodinu na všech nabíjecích přípojkách sítě Mercedes me Charge bez ohledu na to, jakou cenu by si příslušný provozovatel nabíjecí sítě jinak účtoval. Tarif M je vhodný pro zákazníky, kteří nabíjejí na cestách častěji a přitom upřednostňují pevné a plánovatelné náklady na nabíjecí proces. Zákazníci, kteří si zakoupili nový vůz Mercedes-Benz s externě nabíjitelným hybridním pohonem, neplatí v prvním roce provozu základní poplatek.

Mercedes me Charge L: Pro časté nabíjení

Tarif L je zajímavý pro zákazníky, kteří překonávají dlouhé vzdálenosti, častěji nabíjejí na cestách a přitom preferují pevné a plánovatelné náklady. Tento tarif se základním měsíčním poplatkem 485 Kč umožňuje v rámci nabíjecí sítě Mercedes me Charge ještě výhodnější nabíjení za pevné ceny. Pro spěchající řidiče, kteří chtějí ušetřit, je mimořádně zajímavé velmi rychlé nabíjení výkonem až 350 kW v síti IONITY, dostupné s tarifem L rovněž za nejlepších podmínek. Zákazníci v Německu kromě toho neplatí při nabíjení mezi 21 h a 8 h žádné dodatečné náklady v podobě tzv. „blokovacího poplatku“. Majitelé elektricky poháněného automobilu bez vlastní nástěnné nabíječky tak mohou přes noc nabíjet z veřejných nabíjecích přípojek bez dodatečných nákladů. Zákazníci, kteří si zakoupili nový elektromobil značky Mercedes-EQ, neplatí po dobu prvního roku základní poplatek a u modelu EQS jsou v pořizovací ceně zahrnuty také náklady na nabíjení na stanicích IONITY po dobu jednoho roku od aktivace služby.

 

Mercedes me Charge S

Mercedes me Charge M

Mercedes me Charge L

Základní poplatek

150 Kč/měsíc

485 Kč/měsíc

Nabíjení střídavým proudem AC

Specifické podmínky provozovatele

8,05 Kč/kWh plus 2 Kč za minutu od 150. minuty

7 Kč/kWh plus 2 Kč za minutu od 150. minuty

Nabíjení stejnosměrným proudem DC

Specifické podmínky provozovatele

14,38 Kč/kWh plus 5 Kč za minutu od 90. minuty

12,50 Kč/kWh plus 5 Kč za minutu od 90. minuty

Rychlonabíjecí stojany IONITY (výkon až 350 kW)

Specifické podmínky provozovatele

14,38 Kč/kWh

7,90 Kč/kWh

Mercedes me Charge pro komfortní nabíjení

V síti Mercedes me Charge je na celém světě k dispozici více než 700 000 nabíjecích přípojek, z toho cca 300 000 v Evropě. Mercedes me Charge poskytuje zákazníkům přístup k velkému počtu veřejných nabíjecích stanic, umístěných například ve městech, nákupních centrech, hotelech nebo motorestech. Aplikace Mercedes me předem ukáže u vybrané nabíjecí stanice její přesnou polohu, aktuální dostupnost a cenu. Tyto informace jsou přístupné rovněž v navigačním systému elektromobilů. Ten využívá funkci navigace s „elektrickou inteligencí“, která vypočítává komfortní a časově efektivní trasu včetně zastávek pro nabíjení. Na nabíjecím stojanu proběhne autentizace prostřednictvím ukazatele v informačním a multimediálním systému MBUX, aplikace Mercedes me, nabíjecí karty Mercedes me Charge nebo přímo prostřednictvím funkce Plug & Charge. Všechno ostatní automaticky zajistí Mercedes me Charge ve prospěch zákazníka na základě uzavřené smlouvy o nabíjení.

Každý nabíjecí proces se automaticky vyúčtuje – a to i v zahraničí. Všechny nabíjecí procesy jsou automaticky fakturovány jednou měsíčně. Zákazníci v Evropě platí v závislosti na příslušné rychlosti nabíjení vždy standardní cenu v dané zemi. Tato cena se může lišit od smluvních podmínek v příslušné domovské zemi. Zákazník ze zahraničí nabíjí při průjezdu cizí zemí za stejných podmínek jako tuzemský uživatel.

Přečtěte si také:  Těžký náklad snižuje dojezd elektrických dodávek. O kolik přesně?

Mercedes me Charge přispívá k energetické transformaci „zeleným nabíjením“

Mercedes me Charge umožňuje svým zákazníkům „zelené nabíjení“ na všech veřejných nabíjecích stanicích v celé Evropě, USA a Kanadě. „Zelené nabíjení“ funguje na základě dodatečné kompenzace nabíjecího procesu energií z obnovitelných zdrojů. Tím je zajištěno, aby bylo po nabíjecím procesu dodáno do elektrické sítě příslušné množství „zelené“ elektrické energie. Za tím účelem se používají certifikáty původu, které prokazatelně a ověřitelně dokládají původ elektrické energie a slouží jako rodný list elektrické energie z obnovitelných zdrojů. „Zelená“ elektrická energie je definována ekologickým štítkem EKOenergy, který je poskytován pouze certifikovanými elektrárnami. Navíc tím vznikají pobídky pro investice do výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Mercedes me Charge zahrnuje také více než 1500 nabíjecích přípojek, které dodávají výhradně „zelenou“ elektrickou energii. Tyto nabíjecí stanice podél evropských dálkových tahů jsou součástí rychlonabíjecí sítě IONITY, na jejímž založení se v roce 2017 podílel i Mercedes-Benz.