Hybridní vozy Toyota Libereckého kraje

Liberecký kraj pořídil pět hybridů Toyota

Úředníci Libereckého kraje budou jezdit hybridními vozy Toyota. Kraj pořídil čtyři Toyoty Yaris a jednu Corollu. Na nákup úsporných a ekologických vozů přispěl Státní fond životního prostředí dotací 250 000 korun.

Toyoty Yaris s motorem 1.5 Hybrid 100 e-CVT budou využívat krajští úředníci a model Toyota Corolla s motorizací 2.0 Hybrid 180 e-CVT byl svěřen do užívání řediteli krajského úřadu.

„Zařazování automobilů s ekologicky šetrným pohonem do vozového parku krajského úřadu je v souladu s naším zodpovědným působením v oblasti životního prostředí. Jdeme tak příkladem i dalším subjektům v oblasti státní správy a samosprávy,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Výhody vozů s hybridním pohonem objevují organizace veřejné správy stále více. V současnosti jezdí řada hybridních Toyot například ve službách městské policie několika měst. Nově mají vozy Proace City městští strážníci v Broumově. Pro Corollu, RAV4 nebo Yaris s hybridním pohonem se rozhodli městští strážníci například v Chrudimi, Jaroměři, Vyškově, Roudnici nad Labem nebo Třebíči.

V nabídce pro státní nebo veřejnou správu jsou aktuálně za zvýhodněných podmínek hybridní modely RAV4, Yaris, C-HR a Corolla. „Čím dál více veřejných institucí používá naše hybridní vozy, které vyhovují jejich požadavkům na nízké náklady, ekologický provoz, vysokou spolehlivost a užitnou hodnotu bez nutnosti dobíjení z externího zdroje,“ dodal generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška.

Díky své úspornosti a ekologickému provozu jsou hybridní Toyoty stále oblíbenější také ve firemních flotilách. Prodej firmám a organizacím v současnosti tvoří více než 60 procent odbytu Toyoty na českém trhu. Toyoty využívá například největší carsharingová služba Anytime, taxi služby, stavební firma Pruniwerk nebo výrobce zdravého pečiva Fammilky.