LEXUS ODHALÍ KONCEPT BATERIOVÉHO ELEKTROMOBILU PŘÍŠTÍ GENERACE

Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace

Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace, jenž přinese revoluční stavebnicovou konstrukci karoserie. Ta bude zcela odlišná oproti stávající výrobní technologii a přinese od základu modernizovanou softwarovou platformu.

První koncept zhmotňující tento nový přístup bude letos v říjnu odhalen na Japonské přehlídce mobility 2023 na důkaz snahy značky Lexus měnit budoucnost automobilů prostřednictvím elektrifikace.

Prezident společnosti Lexus International Takaši Watanabe představil novou modelovou nabídku značky Lexus, sladěnou s různorodými potřebami zákazníků a regionů po celém světě.

Přečtěte si také:  Společnosti Scania a sennder založily společný podnik JUNA. Jeho flexibilní obchodní model podpoří rozvoj nákladní elektromobility

Lexus od svého vzniku v roce 1989 podporuje mentální postoj „posouvání hranic“, kdy průběžně odmítá konvenční chápání prémiových vozů a důsledně svým zákazníkům přináší stále nové technologie a hodnoty.

Různorodost

V Japonsku se během akce LEXUS SHOWCASE poprvé představila modelová nabídka spojená s novými hodnotami různorodého luxusu. „LM“ znamená novou volbu v kategorii vozidel s vlastním řidičem. „LBX“ překračuje konvenční rozměrovou hierarchii jako vůz pro neformální příležitosti, určený zákazníkům s náročným vkusem.

„GX“ spojuje originální terénní schopnosti s kultivovaným luxusem na zpevněných cestách, zatímco „TX“ se zaměřuje výhradně na severoamerické zákazníky, které osloví prostorným interiérem se třemi řadami sedadel pro pohodlné cestování celé posádky. Lexus plánuje i nadále nabízet modely odpovídající různorodým potřebám zákazníků z celého světa.

Lexus dále v Japonsku uvede program zákaznických zkušeností se zaměřením na budoucí praktickou využitelnost koncepčního modelu ROV (Recreational Off-highway Vehicle), který jako první vůz značky využívá spalovací motor na vodíkové palivo. Cílem vývojářů ROV bylo nabídnout výjimečný požitek z jízdy, kterého u běžných osobních vozidel nelze dosáhnout.

Zvolen byl proto kompaktní rozměr karoserie a mimořádné terénní schopnosti pro opojný požitek za volantem s možností zkoumat velkolepý svět přírody. ROV s vodíkovým spalovacím motorem ideálně vyvažuje ekologický přístup s radostnými pocity, které v řidiči vyvolává typický zvuk motoru. Díky spolupráci s firmami sdílejícími tutéž vizi se při výrobě komponent ROV uplatňují technologie s nízkými dopady na životní prostředí. Lexus bude i nadále zprostředkovávat pestré zkušenosti, aby si každý zákazník mohl vychutnat outdoorový životní styl v souladu s myšlenkou spojení s přírodou.

Přečtěte si také:  Poslechněte si zvuky pro novou rodinu elektrických MINI

Poznatky a názory získané prostřednictvím programů zákaznických zkušeností Lexus využije na podporu dalšího technologického vývoje s praktickým uplatněním.

Elektrifikace

Lexus bude pokračovat ve svém úsilí dosáhnout uhlíkově neutrální společnosti postavené na bateriových elektromobilech. Jako výrobce automobilů pak Lexus nabídne i nové služby a radost z řízení. Lexus přibližně již 10 let neustále zdokonaluje základní výkonové parametry i charakteristiky vozidel a současně kultivuje typický jízdní projev svých vozů. Uvedené jízdní vlastnosti se samozřejmě promítnou i do bateriových elektromobilů, kde díky technologiím elektrifikace dosáhnou ještě vyšší úrovně.

Z klíčových technologií pod drobnohledem značky Lexus jmenujme hladký přenos hnací síly v rámci systému pohonu všech kol DIRECT4 nebo systém čistě elektronického řízení ‚Steer-by-Wire‘, zprostředkující intuitivní a lineární zpětnou vazbu od volantu.

Lexus bude i nadále usilovat o přirozený dialog mezi řidičem a vozidlem ku prospěchu radosti z řízení. Lexus kromě toho hledá nové způsoby, jak i v éře elektromobilů na cestě k uhlíkové neutralitě vyvolávat v zákaznících lásku k řízení a automobilům obecně, jak dokládají modely AE86 a RZ Sports Concept, odhalené letos v lednu na autosalonu v Tokiu.

Prostřednictvím koncepčního modelu Lexus Electrified Sport Concept dále podpoří vývoj budoucích technologií elektrifikace, jako např. všestranných baterií, aerodynamiky, snižování hmotnosti nebo zvyšování tuhosti.

Přečtěte si také:  Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Lexus bude kromě toho aktivně prosazovat iniciativy na poli trvalé udržitelnosti s ohledem na přírodní prostředí. Bez ohledu na konvenční chápání hodnot luxusu budou při vytváření nových vysoce kvalitních interiérů využívány recyklované a syntetické materiály.