Lexus_Electrified_Sport- (1)

Lexus Electrified Sport se poprvé v Evropě představí v Goodwoodu

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se veřejnosti poprvé mimo území Japonska představí koncepční vůz Lexus Electrified Sport, který je vizí budoucího vysoce výkonného sportovního elektromobilu značky Lexus. Označuje se jako možný nástupce legendárního modelu Lexus LFA.

Radikálně tvarované kupé bylo jedním ze 16 bateriových elektromobilů, které v prosinci 2021 odhalil Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation, v rámci představení komplexní firemní strategie k dosažení uhlíkové neutrality.

Přečtěte si také:  Automobilka Volvo Cars uzavřela partnerství se společností Breathe, do které investuje za účelem vývoje nové generace rychlého nabíjení

Festival rychlosti v Goodwoodu se pořádá od 23. do 26. června v prostředí Goodwood House v britském hrabství West Sussex. Koncepční model Lexus Electrified Sport se na Festivalu rychlosti představí ve speciální prezentaci Electric Avenue, určené pouze elektrifikovaným vozidlům.

Lexus_Electrified_Sport- (2)

Lexus maximálně zužitkuje potenciál svých vozů prostřednictvím elektrifikace, kdy bude stavět na základech lineárního zrychlování a zpomalování, zpětné vazby při brzdění a opojného ovládání. S modelem Electrified Sport se typický jízdní projev Lexus posouvá na ještě vyšší úroveň.

Přečtěte si také:  Elektromobily jsou rekordně levné, ojetin na trhu neubývá, ceny stagnují

Smělé proporce společně s nízkou výškou sportovního vozu symbolizují budoucnost značky Lexus. Zrychlení z místa na 100 km/h by mělo jen lehce přesahovat dvě sekundy a vůz nabídne dojezd více než 700 km. Sériově vyráběný model by k dosažení dokonalých jízdních schopností mohl využívat i novou technologii polovodičových baterií.

Prostřednictvím bateriových elektromobilů se Lexus promění ve značku nabízející různorodé zkušenosti postavené na vývoji špičkových technologií. Lexus vyvine novou generaci sportovního vozu s bateriovým pohonem, který zdědí jízdní styl odhalený v rámci vývoje supersportu LFA.

Lexus_Electrified_Sport- (3)