lexus_ct_200h_f_sport

Lexus CT v Americe končí, do Evropy dorazí nová verze

Ve Spojených státech začne Lexus místo hybridního hatchbacku CT 200h nabízet nový městský crossover UX. V Evropě však oblíbený model CT zůstává šéf evropské pobočky koncernu Pascal Ruch britskému týdeníku Autocar sdělil, že na místním trhu je prostor pro oba modely. Novou generaci CT přitom můžeme čekat za dva roky.

Když Lexus v roce 2010 prezentoval model CT 200h na Autosalonu v Ženevě, začal tak tvořit úplně novou kategorii segmentu luxusních automobilů. Kompaktní hatchback s hybridní pohonnou jednotkou o celkovém výkonu 136 koní se dostal na trh v roce 2011 a rychle se stal jedním z bestsellerů firmy. Lexus od té doby prodal po celém světě více než 300 tisíc vozů CT 200h, z toho zhruba 75 tisíc v Evropě.

“Segment, kde se CT pohybuje, je i nadále velmi významný,” říká Pascal Ruch. „Myslím, že UX spíše přitáhne nové zákazníky, než že by nahradil CT. Na trhu se nedávno představila nová verze CT, takže na další aktivity máme ještě nejméně dva roky. Není kam spěchat.”

Zatím poslední generace CT 200h si zachovala výhody, které na ní majitelé oceňují: funkčnost, ergonomii, úspornost a spolehlivost. K tomu přibyl modernější design, díky němuž vůz vzbuzuje více emoci a vypadá sportovněji. Má nyní modernější a agresivnější předek s novým vzorem mřížky chladiče v charakteristickém tvaru přesýpacích hodin. Prodloužená sdružená světla s blinkrem dole, kompletně v LED technologii, zajistí lepší viditelnost vozu zezadu.

Přečtěte si také:  Nová generace elektrických vozidel přináší novou energii do nabídky značky Scania

Současně je tu celá řada nových vychytávek, především vyspělý soubor aktivních bezpečnostních prvků Lexus Safety System+, zahrnující takové funkce, jako je systém ochrany před srážkou (PCS, Pre-Collision System), aktivní tempomat (Dynamic Radar Cruise Control), funkci varování a předcházení nechtěnému opuštění jízdního pruhu (LDA, Lane Departure Alert), automatická dálková světla (AHB, Automatic High Beam) a rozpoznávání dopravních značek (RSA, Road Sign Assist). Lexus Navigation System má k dispozici větší obrazovku s úhlopříčkou 10,3 palců (u předchozí generace to bylo 7 palců).

Jak řekl Pascal Ruch, současný Lexus CT 200h zůstane v evropské nabídce firmy ještě nejméně dva roky. Během té doby se ukáže, zda ho nový městský crossover UX, nabízený v hybridní verzi, připraví o kupce, anebo zda přitáhne nové zákazníky. V tom druhém případě se může Lexus dokonce rozhodnout uvést další generaci CT i na americký trh. Analytici se rovněž domnívají, že by CT mohl být rozšířen i o variantu s přeplňovaným dvoulitrovým motorem R4, známým mimo jiné z Lexusu NX 300, což by zvýšilo jeho atraktivitu v USA. Stále otevřená pak zůstává otázka verze s čistě elektrickým pohonem.

lexus_ct_200h_f_sport