Bolt by Taxify Scooters in Paris 2

Koloběžky Lime jsou v Praze dostupné přes aplikaci Uber

Uber v Praze nabízí novou službu – svezení elektrickými koloběžkami Lime. Cílem spolupráce obou společností je nabídnout obyvatelům Prahy další možnosti dostupné, flexibilní a ekologické přepravy.

Koloběžky Lime jsou dostupné prostřednictvím aplikace Uber hned v sedmi evropských městech – ve Stockholmu, Malmö, Poznani, Varšavě, Vratislavi, ve Vídni a v Praze. Novou možnost přepravy uživatelé Uberu najdou v aplikaci mezi ostatními způsoby přepravy nabízenými v konkrétních městech – v případě české metropole tedy doplní služby UberX, Uber Select nebo Uber Black.

Integrace koloběžek Lime do aplikace Uber je dalším důležitým krokem společnosti Uber na cestě stát se komplexní platformou městské mobility. Dostupnost různých způsobů přepravy prostřednictvím jediné aplikace zjednodušuje uživatelům rozhodování o tom, jak se nejlépe dostat z bodu A do bodu B.

Nabídka koloběžek Lime v rámci platformy Uber vychází z obvyklých sazeb, odemknutí stojí 25 Kč a uživatel poté platí 4 koruny za minutu jízdy. Před první jízdou jsou uživatelé seznámeni se zásadami bezpečného provozu, včetně výzvy, aby při jízdě nosili helmu, přičemž maximální rychlost všech koloběžek je 25 km/h.

„Jsme nadšení, že můžeme lidem nabídnout nové možnosti pohybu po Praze bez toho, aby museli vlastnit auto. Propojení koloběžek Lime s aplikací Uber přináší uživatelům další rychlý a dostupný způsob pohybu po městě, zejména ve spojení s městskou hromadnou dopravou,“ říká Billy Guernier, Head of New Mobility Platform ve společnosti Uber.

Přečtěte si také:  Scania představuje novou platformu pro bateriové elektrobusy

„Díky spolupráci se společností Uber můžeme pokračovat v naší cestě za chytřejší, jednodušší, bezpečnější a udržitelnější městskou mobilitou. Věříme, že Pražané i návštěvníci hlavního města ocení možnost půjčit si koloběžku Lime prostřednictvím aplikace Uber,“ říká Joe Kraus, prezident společnosti Lime.

Jak používat Lime v aplikaci Uber?

  • V aplikaci Uber mohou uživatelé jednoduše najít a odemknout koloběžky Lime v okolí. Stáhněte si aplikaci Uber dostupnou pro iPhone i Android
  • Přihlaste se pomocí vašich přihlašovacích údajů Uber
  • Klikněte na možnost „změna režimu“ nahoře na domovské stránce aplikace Uber
  • Změnou na režim „koloběžka“ uvidíte koloběžky Lime ve vašem okolí
  • Naskenujte QR kód na řídítkách koloběžky pro její odemčení
  • Dorazili jste do cíle? V aplikaci Uber najdete po skončení jízdy instrukce k parkování
  • Cena za přepravu koloběžkami bude po dokončení jízdy odečtena z platební karty zaregistrované v aplikaci Uber