KINTO bude ve Švédsku nabízet sdílení vodíkových vozů Toyota Mirai

Značka Toyoty zařadila pro služby mobility KINTO ve Švédsku do své flotily téměř 1 000 vozů, mezi nimi model na vodíkové palivové články Mirai. Doplní širokou nabídku modelů od Yarisu Hybrid po RAV4 Plug-in Hybrid a Lexus UX 250h.

Představením zcela nového modelu Toyota Mirai chce společnost KINTO Share dát zákazníkům šanci zažít budoucnost vodíkové mobility. Auta jde rezervovat prostřednictvím mobilní aplikace KINTO.

Přečtěte si také:  Toyota v USA začala vyrábět elektřinu a vodík z bioplynu

Toyota Mirai byla poprvé představena v roce 2014 v Japonsku a v Evropě je k dispozici od roku 2016. Druhá generace modelu Mirai byla představena v Evropě na začátku tohoto roku a je vybavena nejnovější technologií palivových článků Toyota, díky níž je lehčí, kompaktnější a efektivnější než dříve. Celková doba natankování je kolem pěti minut a na plnou nádrž vůz ujede až 650 km.

KINTO Share působí ve Švédsku zhruba rok a je nejrychleji rostoucí službou mobility v zemi. Spadá pod nově vytvořenou společnost KINTO Europe, která vedle Švédska působí již v Německu, Itálii, Francii, Španělsku, Velké Británii, Dánsku, Norsku, Polsku, Portugalsku a rychle se rozšiřuje.

Přečtěte si také:  Dvě třetiny leasingových společností zaznamenaly nárůst zájmu o elektromobily

KINTO je součástí globální vize společnosti Toyota poskytovat všechny druhy služeb souvisejících s mobilitou lidí po celém světě. Poskytuje komplexní leasing vozů, předplacený pronájem, sdílení vozidel nebo spolujízdu.