Kia Niro PHEV

Kia Niro PHEV získala ocenění Red Dot Award za design

Kia Niro Plug-in Hybrid se stává vítězem kategorie „Produktový design“ prestižní designové soutěže Red Dot Design Award. Nejnovější úspěch modelu Niro PHEV je od roku 2009 v soutěži Red Dot již 28. cenou pro některý z modelů značky Kia.

Z nejvýraznějších prvků tohoto modelu jmenujme moderně pojatá lomená světla denního svícení ve tvaru křivky srdečního rytmu, markantní aerodynamický C-sloupek, nápadný ochranný kryt nárazníku nebo obklady karoserie zdůrazňující robustní postoj tohoto elektrifikovaného crossoveru/SUV. Ve spojení s nejnovějším provedením ikonické „tygří masky“ pak Kia Niro zhmotňuje pravověrný design značky Kia.

Přečtěte si také:  Kia nabízí výhodný operativní leasing pro specifikaci Earth PRO modelu EV6

Pro Niro jsou k dispozici tři různé elektrifikované pohony: čistě elektrický (akumulátorový), hybridní, resp. plug-in hybridní. Všechny tři varianty kromě hospodárného provozu přinášejí i ekologické materiály v interiéru, jako například čalounění stropu kabiny z recyklovaných tapet, výplně dveří chráněné lakem bez obsahu těkavých organických látek nebo sedadla čalouněná veganskou kůží na bázi polyuretanu s obsahem tkaniny Tencel z celulózových vláken eukalyptu. Dále přepážka zavazadlového prostoru obsahuje 75 % recyklovaných vláken.

Soutěž Red Dot Design Award je jedním s nejprestižnějších ocenění kvality v oblasti designu. Porota složená z mezinárodních odborníků každoročně zkoumá kvalitu designu a míru inovací.

Uvedené ocenění navazuje na dlouhou řadu cen, které značka Kia na poli designu získala. V posledním roce například EV6 získala ocenění „Nejlepší z nejlepších‘ pro svůj průkopnický a moderní design; v roce 2021 pak Kia Sorento získala ocenění Red Dot Awards v kategorii produktového designu.

Přečtěte si také:  Před koupí ojetého elektromobilu zkontrolujte akumulátor. Jeho opravy jsou velmi drahé

Z produktů Kia však vyznamenání za design v posledních letech nedostávají pouze vozidla. V roce 2022 získala Kia v Itálii ocenění Red Dot Design Award za designovou instalaci „Moving Inspiration Project“, prezentující filozofii značky. Uvedená ocenění dokládají nepolevující schopnosti značky vytvářet mimořádné produkty posouvající hranice špičkového designu.