Niro HEV_Safety_TSP+IIHS_cz

Kia Niro HEV oceněno za vysoké bezpečnostní standardy pro posádku

Americký Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS) udělil hybridnímu modelu Kia Niro HEV nejvyšší možné ohodnocení za bezpečnost „Top Safety Pick Plus“ (TSP+), které se vztahuje na výbavu s volitelným systémem prediktivního varování před čelní srážkou (FCWS), nezávislým systémem nouzového brzdění (AEB) a světlomety (HID).

Ziskem hodnocení TSP+ pro Niro HEV se celkový počet vozidel Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 zvýšil na devět.

Parametry testování IIHS požadují, aby vozidlo aspirující na výsledek TSP+ získalo ohodnocení „Good“ (dobrý) ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek – a dále ohodnocení „Good“ (dobrý) nebo „Acceptable“ (přijatelný) v testu čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce, resp. ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Good“ (dobrý) v testu světlometů.

K udělení výsledku TSP musí vozidlo získat ohodnocení „Good“ (dobrý) v pěti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek. Vozidlo musí zároveň získat ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Acceptable“ (přijatelný) nebo „Good“ (dobrý) v testu světlometů.