SE_nabijeci_stanice_03
Elektromobil (EV) Hybrid a PHEV NEWS

Kavčí Hory Office Park nainstaloval 10 nabíjecích stanic pro elektromobily a hybridy

Počet elektrických aut v Česku se loni zvýšil o téměř 90 procent na aktuálních 7103 vozů, uvádí Centrum dopravního výzkumu. Spolu s hybridy brázdí tuzemské silnice celkem 10 000 aut s externím dobíjením, které potřebují nabíjecí stanice. Na stoupající poptávku zareagovalo i komerční centrum Kavčí Hory Office Park, které letos instalovalo 10 nabíjecích stanic, dalších 8 přibude do konce roku. Rozhodlo se přitom pro řešení pomocí přípojnicového systému od Schneider Electric.

Vedení Kavčí Hory Office Park odpovědělo na zvyšující se počet elektromobilů a aktuálně využívá ve svých podzemních garážích v budově A i B unikátní řešení nabíjení elektromobilů pomocí nabíjecích stanic Smart Wallbox a přípojnicového systému Canalis. Instalovalo 8 nabíjecích stanic EVlink Smart wallbox a 2 nabíjecí stanice EVLink Parking. V průběhu letošního roku přibude dalších 8 nabíjecích stanic EVlink Smart wallbox. Jejich instalace je plánována na třetí čtvrtletí. K dispozici jsou nájemcům komerčních prostor a kanceláří.

Přečtěte si také:   Stát pokračuje v podpoře elektromobility: Daňové odpisy usnadní výstavbu nabíjecích stanic

„Elektromobilita je sílící trend, na který jsme se rozhodli reagovat. Naši nájemci takovou možnost přivítali – možnost dobít si svůj vůz mají nejen jejich zaměstnanci, ale například i klienti, kteří do Office Parku přijedou na jednání. Jde tak o příjemný bonus, uvádí Jan Baxa Head of Asset Management společnosti CA Immo, která Kavčí Hory Office Park vlastní. Bonusem je pak detailní monitorovací systém a aplikace moje.smartev.cz, díky které mají uživatelé detailní přehled jak o nákladech na elektřinu, tak i o aktuálním stavu dobití. „Nabíjecí stanice jsou využívány pravidelně a jejich aktuální obsazenost je asi poloviční. Volili jsme nabíjecí stanice Smart Wallbox s ohledem na univerzálnost jejich použití jak pro elektromobily tak pro plug-in hybridní vozy. Rychlost nabíjení odpovídá připojenému elektromobilu a může dosáhnout až 150 km/hod,“ dodává Baxa.

Instalace nabíjecích stanic s sebou nese specifické požadavky na bezpečnost

O bezpečnosti nabíjecích stanic, která je jednou z priorit, informuje Leoš Kabát, specialista na elektromobilitu firmy Schneider Electric: „Jedná se o prověřenou a spolehlivou technologii, která zajišťuje bezpečnost celého procesu nabíjení – bezpečnost pro uživatele, pro elektromobil a infrastrukturu budovy. V záloze je ale i funkční řešení pro případ nouze. Použitý systém pro správu a řízení umožňuje v případě požáru automatické odpojení všech nabíjecích stanic od napájení. Samozřejmě je také možné využít tento vstup pro odpojení všech stanic vypínačem nouzového zastavení, který je umístěn v jejich blízkosti.“

Přečtěte si také:   Retail Park Hradec Králové nově nabízí hned 12 dobíjecích stojanů pro elektromobily. Část stanic ČEZ výhledově vymění za ultrarychlé

Řešení instalovala firma SmartEV, která je dlouhodobým partnerem Schneider Electric na poli automobilového průmyslu.