Jeep_Wrangler_4xe

Jeep Wrangler 4xe se představuje pro modelový rok 2022

Nový Jeep Wrangler 4xe modelového roku 2022 lze od dnešního dne objednávat v Itálii, Španělsku, Belgii a Srbsku a poté postupně v ostatních evropských zemích. Nový Jeep Wrangler 4xe Plug-in Hybrid, který byl na trh uvedený loni v létě, je nejschopnějším, nejvýkonnějším, nejúčinnějším, ekologicky nejohleduplnějším, technicky nejvyspělejším a nejpropojenějším Wranglerem, jaký byl kdy v Evropě představen, a představuje významný milník v historii značky i další krok směrem k elektrifikaci celého jejího sortimentu.

Díky svému plug-in hybridnímu hnacímu ústrojí umožňuje Wrangler 4xe zákazníkům při každodenním dojíždění ve městě cestovat výhradně na elektrickou energii s nulovými emisemi, užívat si efektivní a zábavnou jízdu na otevřených silnicích a využívat větší schopnosti v terénu, navíc v absolutním tichu.

Jeep Wrangler 4xe, který je hitem evropských spotřebitelů od svého komerčního uvedení, také dokazuje, že off-road může být ekologický, emoce mohou být efektivní a jízda na elektřinu může být zábavná. S uvedením modelového roku 2022 je 100 procent řady Wrangler nabízeno jako plug-in hybrid, pouze na evropských trzích s levostranným řízením. To poskytuje pevný základ pro plán značky nabízet do roku 2025 70 procent všech vozů Jeep na světě s elektrifikovaným hnacím ústrojím.

Wrangler 4xe je nejpropojenějším Wranglerem všech dob a nabízí integrovanou a kompletní sadu nástrojů pro zábavu, správu a zlepšení zážitku z mobility prostřednictvím uživatelsky přívětivé sady služeb Uconnect™ dostupných v systému 8.4 NAV Uconnect™, včetně aplikace „My Uconnect“. Pokročilá konektivita Wrangler 4xe byla navržena tak, aby vyhovovala různým potřebám zákazníků a zjednodušila jejich zážitek s modelem 4xe za všech podmínek prostřednictvím sady aplikací, které umožňují ovládat řadu funkcí vozidla pohodlně a na dálku. S mobilní aplikací „My Uconnect“ mají zákazníci přístup k řadě služeb pro snadnou a rychlou správu, údržbu, vyhledávání nabíjecích stanic a řešení jakýchkoli potíží nebo nouzových situací – včetně krádeží.

V modelovém roce 2022 se představí nová výbava, který zlepší konfigurace a možnosti personalizace modelu Wrangler, včetně nového továrního čelního skla Gorilla Glass ze sady Jeep Performance Parts (JPP), nové střechy Sunrider Flip top od značky Mopar a specifických odstínů, které umožní zákazníkům vyniknout ve městě i v terénu.

Chytrá palubní konektivita – uživatelsky přívětivá a snadno použitelná

Nový Wrangler 4xe byl navržen tak, aby nabízel nejmodernější technologie a konektivitu a naplnil tak potřeby stále náročnějších zákazníků. Je vybaven službami Uconnect™ se specifickými funkcemi pro elektrifikovanou jízdu a pokročilou konektivitu. Patří mezi ně služby My Assistant, My Car, My Remote a My eCharge.

Přečtěte si také:  Vedení Mostu bude jezdit ve vodíkové Toyotě Mirai

Služby Uconnect™poskytují přístup k řadě funkcí prostřednictvím různých bodů, včetně mobilní aplikace My Uconnect, chytrých hodinek, webových stránek a tlačítek na stropě vozidla. Služby Uconnect™ jsou k dispozici ve všech stupních výbavy v kombinaci s 8,4palcovými systémy, které nabízejí pokročilou konektivitu a řadu služeb navržených pro bezpečnost a pohodlí.

Tyto služby se dělí na základní, jako například My Assistant, které jsou aktivní již v okamžiku nákupu, a standardní, které si může zákazník aktivovat zdarma, a to včetně služeb My eCharge, My Car a My Remote.

My Assistant: spojí zákazníka s operátorem pro geograficky lokalizovanou silniční asistenci v případě poruchy a získání podpory při řešení technických problémů. Součástí balíčku My Assistant jsou měsíční zprávy o aktuálním využití a stavu vozidla.

My Car: umožňuje kontrolu stavu vozidla z chytrého telefonu a ověření úrovně nabití baterie, tlaku v pneumatikách, ujetých kilometrů a plánů údržby.

My Remote: prostřednictvím mobilní aplikace na chytrých telefonech lze najít přesnou polohu vozidla, zamykat a odemykat dveře, nastavit jízdní upozornění na základě rychlosti a polohy vozidla a vizualizovat polohu nabíjecích stanic v mobilní aplikaci.

My eCharge: řídí všechny nabíjecí relace, a to i u veřejných nabíjecích stanic, a okamžitě identifikuje nejbližší veřejnou nabíjecí stanici, zkontroluje její dostupnost, spustí proces nabíjení a umožňuje i platbu za použití služby. My eCharge umožňuje také nastavení a ovládání soukromých wallboxů.

Nabídku Služeb Uconnect doplňuje balíček služeb na přání, které lze zakoupit na internetovém portálu My Uconnect. Tyto služby zahrnují My Alert a specifická řešení pro Fleet Management nabízená firmou Free2Move.

My Alert okamžitě informuje zákazníky v případě podezření na krádež. Jakmile je krádež potvrzená policejní zprávou, operační středisko poskytne podporu k nalezení vozidla.

Řešení pro správu vozového parku jsou určená pro správu malých vozových parků s jednoduchým a uživatelsky přívětivým rozhraním a kompletně vzdáleným přístupem.

Co je nového u modelu Jeep Wrangler 4xe 2022

Mezi produktové novinky modelového roku 2022 patří odolné čelní sklo Gorilla Glass ze sady Jeep® Performance Parts (JPP), které je dodávané přímo z továrny a nové odstíny karoserie: metalická stříbrná Zynith a metalická High Velocity. Tyto nové odstíny doplňují paletu barev tvořenou odstíny černá, bílá Bright, červená Firecracker, metalická Granite Crystal, šedá Sting, modrá Hydro, Snazzberry a zelená Sarge (dvě posledně jmenované barvy jsou k dispozici pouze u modelu Sahara). Všechny barevné varianty budou k dispozici v kombinaci se skládací plátěnou střechou nebo pevnou střechou v černém odstínu nebo v barvě karoserie, a to v závislosti na stupni výbavy.

Přečtěte si také:  Nový elektrický nový elektrický traktor Fendt e100 Vario se představuje

V rámci programu rotujících barev paletu odstínů modelu Wrangler doplní barvy Tuscadero a Gobi, které vozidlu dodávají nezaměnitelný vzhled. Je to navíc vůbec poprvé, kdy budou odstíny Tuscadero a Gobi k dispozici u všech výbavy řady Jeep Wrangler: první odstín lze objednávat od této chvíle až do ledna 2022, druhý pak bude k dispozici po omezenou dobu od jara do léta 2022.

Modely Wrangler 4xe modelového roku 2022 budou rovněž vybavené dostupným, továrně instalovaným čelním sklem Corning Gorilla Glass ze sady Jeep® Performance Parts (JPP) (standardně u modelu Rubicon a volitelně u verze Sahara), které využívá stejnou technologii chemického zpevnění jako obrazovky mobilních telefonů. Díky kombinaci ultratenké vnitřní vrstvy Gorilla Glass s vnější vrstvou pevnější až o 52 % je toto čelní sklo lehké, trvanlivé a až třikrát odolnější proti poškozením od kamínků v terénu.

Majitelům, kteří chtějí rychle a snadno vyrazit do přírody nabídne Wrangler 4xe modelového roku 2022 novou střechu Sunrider Flip Top. Tato nová varianta přidává plátěnou střechu nad přední řadu sedadel, zatímco zbytek střechy tvoří pevná střecha. Střechu lze ovšem i zcela otevřít. Panel je vyroben z černé keprové tkaniny, což je stejný materiál, jaký je používán u řady kabrioletů. Nová střecha Sunrider Flip Top je připravená k instalaci včetně montážních kolejnic a hardwaru.

O modelu Jeep Wrangler 4xe

Nový Wrangler 4xe je 100% nezastavitelný v souladu s tradicí značky Jeep a nabízí naprosto bezkonkurenční schopnosti. Je nejekologičtějším a nejvíce terénním Wranglerem všech dob. Vylepšen byla také jeho výkon: Wrangler 4xe zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy a poskytuje maximální kombinovaný výkon 380 koní a točivý moment 637 Nm. Kromě toho, pohon 4×4 nabízí i v „čistém, ryze elektrickém“ režimu, s dosud nevídaným ovládáním v nízkých rychlostech. Na plně elektrický pohon s nulovými emisemi je Wrangler 4xe schopen ujet až 50 km (v městském cyklu WLTP), což je ideální pro každodenní použití ve městě. Plné nabití baterie je možné za méně než 3 hodiny při nabíjení s výkonem 7,4 kWh. Zmínku zaslouží možnost naplánování nabíjení a využití funkce Max Regen, terá maximalizuje rekuperační brzdění, tedy nabíjení baterie s využitím setrvačnosti vozidla.

Přečtěte si také:  Dobíjecích stanic v Česku skokově přibylo, i bez nařízení EU. Podle něj má na každých 60 km stát jedna

Hnací ústrojí modelu Jeep Wrangler 4xe kombinuje dva elektromotory, dvoulitrový spalovací zážehový motor I-4 a 8stupňovou automatickou převodovku pro téměř bezhlučný pohon a větší schopnosti v terénu bez obav z dojezdu. Toto uspořádání umožňuje zachování schopností na úrovni Trail Rated. Jeep Wrangler využívá převodové ústrojí, které v závislosti na výbavě zahrnuje dva pokročilé systémy pohonu všech kol, aktivní nebo trvalý pohon (Selec-Trac nebo Rock-Trac), nápravy Dana nové generace, elektronické uzvěrky předního a zadního diferenciálu Tru-Lok, samosvorný diferenciál zadní nápravy Trac-Lok a elektronicky odpojitelný stabilizátor přední nápravy.

Okamžitá dostupnost točivého momentu a větší výkon pramenící ze spojení zážehového přeplňovaného motoru a elektrického hnacího ústrojí činí z modelu Wrangler nesporného šampióna v terénu, který je na offroadových stezkách prakticky nezastavitelný. Technologie 4xe posouvá Wrangler Plug-in Hybrid na další úroveň a nabízí pohon všech čtyř kol v plně elektrickém režimu pro špičkový výkon v terénu při naprosté bezpečnosti a potěšení ze zvuků přírody. Režimy E Selec umožňují řidiči přizpůsobit hnací ústrojí Wrangleru 4xe daným podmínkám: Hybrid, Electric a eSave, jež šetří baterii pro pozdější použití. Nabíjení modelu Jeep Wrangler 4xe je snadné a intuitivní díky specifickým veřejným a domácím řešením nabíjení. Plné nabití je možné za méně než 3 hodiny, a to při výkonu 7,4 kWh.

4xe představuje nový pohon Jeep 4×4. Jedná se o evoluci původního konceptu schopností, ke kterému se přidávají udržitelnost, účinnost, větší bezpečnost a zábava. Každý model z řady Jeep 4xe, která zahrnuje Renegade 4xe, Compass 4xe a nový Wrangler 4xe, zaručuje všechny výhody elektrické jízdy, jakými jsou nízké provozní náklady, tichý chod a nulové emise v plně elektrickém režimu. Modely Jeep 4xe však zároveň nabízejí flexibilitu konvenčního spalovacího motoru, díky čemuž zvládnou i dlouhé cesty bez obav z dojezdu.