Jaguar I-PACE se představuje v novém provedení Black

Jaguar I-PACE dosáhl celosvětového uznání a získal několik ocenění za design. Nyní je přitažlivost tohoto plně elektrického výkonného SUV ještě více zdůrazněna verzí I-PACE Black. Tento exkluzivní přírůstek v modelové řadě I-PACE těží z bohatší výbavy, která standardně zahrnuje řadu prvků, jež jsou u verzí HSE, SE nebo S, z níž I-PACE Black vychází, za příplatek.

Čistý, moderní vzhled je zvýrazněn lesklou černou barvou pětipaprskových 20palcových kol. I-PACE Black je k dispozici v celé škále barev, včetně prémiových metalických černých laků Aruba a Farallon Pearl.

„Dramatická silueta modelu I-PACE, kabina posunutá vpřed, krátké převisy a výrazné boky mu přidávají na dramatičnosti, která jej odlišuje od ostatních SUV. Vytvoření exkluzivní verze I-PACE Black nám dalo příležitost jemně vylepšit design, aby vypadal ještě dynamičtěji, osobitěji a žádaněji,“ dodal Julian Thomson, Jaguar Design Director.

Přečtěte si také:  Společnost Siemens úspěšně realizovala dobíjení elektromobilu výkonem 1 MW

Jako každý vůz v této modelové řadě, nabízí i I-PACE Black nepřeberné množství technologií navržených tak, aby každá cesta byla jednodušší a příjemnější. Informační a zábavní systém Pivi Pro je připraven k použití dříve, než se usadíte na sedadle řidiče, a jeho ovládání je stejně intuitivní jako u vašeho chytrého telefonu. EV navigace vám snadno ukáže, zda jsou poblíž dostupné/obsazené nabíjecí stanice, jaký mají typ konektoru, cenu nabíjení a jak dlouho bude nabíjení trvat. Na dlouhých cestách může Pivi Pro rovněž zobrazit vaši předpokládanou úroveň nabití v každém průjezdním bodě.

Pivi Pro má vestavěnou SIM kartu a datový tarif 4G pro neomezené streamování hudby. Standardní je Smartphone Pack s Apple CarPlay i Android Auto. Aby byla konektivita chytrých telefonů ještě pohodlnější a nepostřehnutelná, brzy budou zákazníkům v bezdrátové aktualizaci softwaru (SOTA) k dispozici bezdrátové verze obou aplikací. Schopnost této aktualizace softwaru I-PACU znamená, že jeho infotainment a systémy vozidla mohou být vždy aktualizovány na dálku. Kromě toho můžete k I-PACU připojit dva telefony současně a volitelná podložka bezdrátového nabíjení pod „plovoucí“ středovou konzolou je vybavena zesilovačem signálu pro zlepšení příjmu sítě a Wi-Fi.

Se zaměřením na kvalitu vzduchu je prioritou pohodlí a pohoda cestujících, ionizace vzduchu v kabině nyní zahrnuje filtraci PM2.5 k zachycení ultrajemných částic a alergenů ve vzduchu. I-PACE dokonce může filtrovat vzduch v kabině ještě před tím, než vyrazíte na cestu.

Digitální zpětné zrcátko ClearSight řidiči poskytuje nerušený výhled na silnici za vozidlem, a to i v případě, že na zadních sedadlech sedí cestující nebo je zavazadlový prostor plně naložen. Využívá širokoúhlou kameru otočenou směrem dozadu spojenou s displejem za zrcátkem: přepínač dovoluje řidiči vybírat mezi standardním zobrazením nebo záběrem kamery.

Při dlouhých cestách po dálnici zvyšuje adaptivní tempomat s asistentem řízení pohodlí řidiče tím, že jemně zasahuje do řízení, zrychlení a brzdění, aby udržoval vozidlo uprostřed jízdního pruhu při zachování nastavené vzdálenosti od vozidel jedoucích před ním.

Oba elektromotory značky Jaguar, které jsou umístěné na nápravách, vyvinou až 400 koní a 696 Nm. Navíc s hliníkovou konstrukcí karoserie a s nízko položeným těžištěm nabízí I-PACE bezkonkurenční vyváženost mezi jízdními výkony pohonu všech kol, kultivovaností, luxusem a agilitou v kombinaci s vysokým reálným dojezdem a každodenní použitelností.

Přečtěte si také:  Nedůvěra Čechů k elektromobilitě postupně opadá. Snižovat ji pomáhají carsharingové společnosti

Model I-PACE díky integrované nabíječce o výkonu 11 kW umožňuje rychlejší a pohodlnější domácí nabíjení pro zákazníky s třífázovou zásuvkou. Po připojení k wallboxu o výkonu 11 kW lze dobít až 53 km dojezdu za hodinu. Plné nabití trvá pouze 8,6 hodiny – ideální pro nabíjení přes noc.

Funkce preferovaného času nabíjení I-PACU zákazníkům umožňuje nastavit požadovaný čas začátku a konce nabíjení. Pomáhá jim využívat výhody tarifů elektřiny se sníženou sazbou, které jsou na mnoha trzích k dispozici. Tato funkce (prostřednictvím aktualizace SOTA) brzy nabídne ještě větší flexibilitu tím, že řidiči budou moci nastavit konkrétní stav nabití, kterého chtějí dosáhnout – například 80 %.

Při nabíjení „na cestách“ mohou 100kW stejnosměrné nabíječky dobít až 127 km dojezdu za pouhých 15 minut; 50kW nabíječky umí za stejný čas dobít až 63 km dojezdu.

Jaguar vyvinul aplikaci Go I-PACE, aby pomohl lidem pochopit, jak lehce lze I-PACE začlenit do jejich životů, a zdůraznil výhody plynoucí z jízdy na elektřinu. Díky analýze cest, které řidiči absolvují v jakémkoli vozidle, ukazuje tato aplikace úsporu nákladů, kolik energie z baterie by bylo použito na cestu a počet plných nabití potřebných k ujetí celkové vzdálenosti.

Přečtěte si také:  V roce 2023 byl Fiat 500e po 2. v řadě za sebou nejúspěšnějším městským elektrickým vozem v Evropě

Jaguar I-PACE, který dnes zaznamenává celosvětový úspěch a získal 88 světových automobilových ocenění včetně tří ocenění za rok 2019 (Světové auto roku, Světový automobilový design roku a Světové zelené auto roku), je také předchůdcem plně elektrických vozů Jaguar zítřka.