Ioniq5-teaser- (2)

IONIQ 5 bude mít interiér z cukrové třtiny, recyklovaných PET lahví, kukuřice a dalších ekologických materiálů

Společnost Hyundai Motor Company dnes zveřejnila novou fotografii, která odhaluje prostorný a všestranně využitelný interiér netrpělivě očekávaného modelu IONIQ 5, jehož virtuální světová premiéra se uskuteční 23. února 2021.

IONIQ 5 je první model na základě globální modulární platformy pro elektromobily E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Speciálně pro elektromobily koncipovaná platforma s mimořádně plochou sadou akumulátorů, umožňuje vytvořit prostorný a široce individualizovatelný interiér. Zákazníci si mohou přizpůsobit mobilitu svým požadavkům díky variabilním konfiguracím pro komfortní a bezpečnou přepravu cestujících i nákladu.

Přečtěte si také:  Elektromobily Kia využijí recyklovaný materiál z 55 tun plastů vylovených v oceánu

Interiér je zařízen především ekologickými materiály a tkaninami. Jeho konstrukce a design zrcadlí rostoucí zájem spotřebitelů o komfortní osobní dopravu i jejich poptávku po etičtějších a trvale udržitelnějších produktech.

„IONIQ 5 svým designem nabízí optimistický pohled na to, co mohou zákazníci očekávat v nové elektromobilové éře,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designového centra Hyundai. „Dlouhý rozvor jsme využili k vytvoření nové dimenze prostoru. Tento speciální prostor jsme navrhli jako perfektní místo pro načerpání nových sil a jako druhý domov na cestách.“

Interiér inspirovaný „životním prostorem“ zpřístupňuje novou dimenzi designu

IONIQ 5 se odlišuje od ostatních středně velkých crossoverů, zejména od crossoverů vybavených spalovacími motory a konvenčními systémy pohonu, a to tím, že platforma E-GMP umožňuje vytvořit delší rozvor a velmi plochou podlahu.

https://auto-mania.cz/ioniq-5-byl-zachycen-na-korejskych-silnicich-ukazuje-odvazny-design-i-svetlomety/

Nastupování do modelu IONIQ 5, i vystupování z něj, je pro řidiče a cestující velmi snadné na obou stranách dokonce i na úzkém parkovacím místě, protože plochá podlaha umožňuje posouvat středovou konzolu dopředu a dozadu. Výsledkem je zcela nový koncept uspořádání, kde místo konvenční středové konzoly přichází řešení s výrazně rozšířenou funkčností oproti statické odkládací schránce. Nově vyvinutý „univerzální ostrůvek“ nahrazuje středovou konzolu a stává se dominantou životního prostoru v modelu IONIQ 5.

IONIQ 5 je vybaven elektricky nastavitelnými předními sedadly. Sklápějí se do optimálního úhlu tak, aby pasažérům poskytly téměř pocit beztíže. Hyundai snížil jejich tloušťku o 30 procent pro ještě více prostoru pro cestující na zadních sedadlech. Mimo jiné i díky tomu si mohou cestující upravit vnitřní prostor vozu svým potřebám nebo dané situaci.

Velmi kvalitní, ekologický interiér snižuje negativní vliv na životní prostředí

Hyundai při vývoji modelu IONIQ 5 důkladně zkoumal, co spotřebitelé očekávají od automobilu. Jedním z všeobecných požadavků byla potřeba ekologičtějších řešení pro mobilitu s nižším vlivem na životní prostředí. Konstruktéři proto použili u modelu IONIQ 5 ekologické materiály z trvale udržitelných zdrojů.

Přečtěte si také:  Elektroautům ulevuje garážování. Ale pozor na nebezpečné nabíjení

Sedadla jsou čalouněna ekologicky zpracovávanou kůží, která se barví a ošetřuje s pomocí výtažků z lněného oleje. Dalším materiálem pro čalounění interiéru jsou textilie z trvale udržitelných vláken, jakými jsou složky z bio cukrové třtiny, vlna a polypropylenové příze, ale i materiály tkané z vláken vyrobených z recyklovaných lahví PET. Povrchy, například na přístrojové desce, ovládacích prvcích, volantu a výplních dveří, jsou lakovány polyuretanovým bio lakem vyrobeným z řepky a kukuřice.

Světová premiéra modelu IONIQ 5

Hyundai představí model IONIQ 5 dne 23. února 2021 v rámci virtuální světové premiéry. V průběhu akce zveřejní podrobné informace o inovativních prvcích modelu IONIQ 5 a o benefitech pro majitele tohoto elektromobilu.