39501-HyundaiVisionTConcept

Hyundai představí na konferenci SHIFT Mobility v rámci veletrhu IFA 2020 svou strategii v oblasti palivových článků na vodík

Hyundai představí na konferenci SHIFT Mobility, konané v rámci veletrhu IFA 2020, svou strategii pro budoucí mobilitu a předvede vlastní know-how v oblasti palivových článků. Letošní ročník se uskuteční v hybridním formátu s živým digitálním přenosem. S úvodní přednáškou na konferenci vystoupí Michael Cole, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, který bude hovořit o přeměně společnosti Hyundai z výrobce automobilů na poskytovatele chytré mobility. Součástí konference bude také panelová diskuze, která se bude velmi zevrubně zabývat mobilitou využívající k pohonu palivové články na vodík.

Prezident Cole nastíní během globální tiskové konference strategii společnosti Hyundai v oblasti ekologické mobility a poskytne také souhrnné informace o nové značce IONIQ. Prezentace společnosti Hyundai na globální tiskové konferenci začne 4. září v 10:45 h v Mezinárodním kongresovém centru Berlín.

Globální tisková konference se uskuteční v hybridním formátu s živým digitálním přenosem. Přímo na místě bude omezený počet účastníků. Ostatní mohou vystoupení sledovat na digitální platformě IFA Xtended Space. Živý přenos projevu mohou zájemci sledovat rovněž prostřednictvím kanálu IFA na YouTube.

Přečtěte si také:  Klíčová směrnice EU definuje budoucí roli vodíku v evropské energetice

Kromě proslovu na globální tiskové konferenci zajistí Hyundai také program pro vedlejší digitální scénu. Na ní se uskuteční virtuální panelová diskuze o vodíkové mobilitě s titulem „Palivo pro budoucnost – příprava cesty k vodíkové společnosti“. Panelovou diskuzi zahájí prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje ve společnosti Hyundai Motor Group Albert Biermann, který představí vizi společnosti Hyundai založenou na úspěšné koexistenci různých řešení pro ekologickou mobilitu. V další části svého proslovu se bude podrobně věnovat technologii palivových článků. Hyundai vyzve účastníky k otevřené diskuzi o čistých zdrojích energie pro budoucí mobilitu s nulovými emisemi, včetně technologie palivových článků a kroků směřujících k vodíkové společnosti. Odborníci z různých oborů budou probírat rozmanité možnosti budování vodíkového ekosystému s pomocí již existujících i budoucích technologií.

Hyundai hodlá touto akcí ukázat, že stojí v čele vývoje inovativních řešení s palivovými články pro různá odvětví, včetně cenově dostupných, hromadně vyráběných vozidel s palivovými články, která uspokojí požadavky na mobilitu soukromých i firemních zákazníků.

Virtuální panelová diskuze proběhne pouze v digitální podobě a bude živě přenášena na platformě IFA Xtended Space.

Aktivity společnosti Hyundai na globální tiskové konferenci a panelovou diskuzi bude moderovat Nicole Scottová, novinářka a spoluzakladatelka webového portálu Mobile Geeks o technologiích.

Panelové diskuze se zúčastní mimo jiné:

 • Albert Biermann, prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje, Hyundai Motor Group
 • Dr.-Ing. Sae Hoon Kim, viceprezident a vedoucí Centra palivových článků společnosti Hyundai Motor Group
 • Bertrand Piccard, švýcarský psychiatr, vzduchoplavec a ambasador značky Hyundai
 • Mark Freymüller, generální ředitel společnosti Hyundai Hydrogen Mobility AG
 • Jorgo Chatzimarkakis, generální tajemník sdružení Hydrogen Europe a bývalý člen Evropského parlamentu
 • Stefan Linder, vedoucí oddělení pro inovace a technologie, Alpiq
 • Dr. Marcus Guzmann, obchodní ředitel společnosti Hydrogenious LOHC Technologies
Přečtěte si také:  Studenti s modelem vodíkového auta letí dobýt Ameriku

Na závěr se Edvin Eriksen, vedoucí inkubátoru pro start-upy Hyundai CRADLE Berlin, zúčastní pátého kola diskuzí na téma „Spolupráce na inovacích a integraci – nové synergie a globální perspektivy trhu s mobilitou“. Kromě toho vystoupí také v panelové diskuzi „Vytváření synergií propojováním znalostí – jak vytvořit společný fond mezioborových znalostí v oblasti budoucnosti mobility“. Tato konference se uskuteční jako živá diskuze s přenosem na digitální platformě.

 • Co: Úvodní přednáška společnosti Hyundai na globální tiskové konferenci IFA
  • Kdy: 4. září 2020 v 10:45 h
  • Kde: Hala 3.2, scéna 1, Mezinárodní kongresové centrum Berlín/IFA Xtended Space/YouTube
 • Co: Zevrubná panelová diskuze o palivových článcích Hyundai a vodíku
  • Kdy: 3. září 2020 v 11:30 h
  • Kde: Virtuální vedlejší scéna, IFA Xtended Space
 • Co: 5. kolo diskuzí IFA: „Spolupráce na inovacích a integraci – nové synergie a globální perspektivy trhu s mobilitou“
  • Kdy: 4. září 2020 ve 13:35 h
  • Kde: Hlavní scéna IFA/IFA Xtended Space

Jak vše sledovat

Vzhledem k panující situaci nebudou živá vystoupení v rámci veletrhu IFA v Mezinárodním kongresovém centru Berlín přístupná široké veřejnosti. Účast prostřednictvím digitální platformy je však bezplatná. Chcete-li se zaregistrovat k digitální účasti jako novinář, nebo jako soukromá osoba, klikněte zde. Účastníci obdrží na základě registrace e-mailem virtuální vstupenku, která jim umožní přístup k platformě IFA Xtended Space, na níž mohou vstupovat do interakce s virtuálními exponáty a sledovat živé přenosy.