2021-Hyundai_Kona_Electric-facelift- (3)

Hyundai Motor Group vybuduje v USA první závod specializovaný na výrobu elektromobilů a současně i továrnu na akumulátory

Společnost Hyundai Motor Group (HMG) dnes oznámila, že s americkým státem Georgia uzavřela smlouvu o výstavbě jejích prvních závodů v USA zaměřených na výrobu elektromobilů a akumulátorů. Rozhodnutí koncernu HMG o investici v USA podpoří realizaci jeho cíle stát se lídrem v oblasti elektromobility na americkém trhu. HMG tím také potvrzuje, že usiluje o trvalou udržitelnost prostřednictvím elektrifikace a aktivně podporuje ekonomiky, v nichž působí.

Oficiální slavnostní uzavření smlouvy proběhlo v Bryan County za přítomnosti guvernéra Georgie Briana P. Kempa a dalších oficiálních představitelů Georgie. Za společnost Hyundai Motor Company se tohoto aktu zúčastnili prezident a generální ředitel Jaehoon Chang a prezident a provozní ředitel José Muñoz. Virtuálně byl u slavnostního podpisu přítomen také Euisun Chung, výkonný předseda společnosti Hyundai Motor Group.

„Budoucnost dopravy vidíme v Peach State (Broskvovém státě (přezdívka Georgie) – pozn. překl.). Právě totiž oznamujeme největší projekt v historii našeho státu, který přinese pracovitým obyvatelům Georgie velmi kvalitní profesní uplatnění v čele vývoje mobility,“ řekl guvernér Brian Kemp. „Nejenže můžeme s velkou radostí přivítat v tomto přímořském regionu Georgie společnost Hyundai, ale současně je také neuvěřitelné, že necelý rok po investici Georgie do průmyslového areálu Bryan County do něj umisťujeme projekt světové úrovně realizovaný společností, která má v Georgii úžasnou historii!“

Přečtěte si také:  Hyundai Kona Electric N Line elektrifikuje silnice sportovním stylem

„Jako jeden z nejúspěšnějších a nejvyspělejších světových lídrů v oblasti mobility jsme neuvěřitelně hrdí na to, že můžeme oznámit náš plán otevřít naše první závody v USA zaměřené výhradně na výrobu elektromobilů a akumulátorů,“ řekl Euisun Chung, výkonný předseda společnosti Hyundai Motor Group. „USA měly v globální strategii HMG vždy významné místo. Jsme proto nadšeni, že můžeme se státem Georgie navázat partnerství, abychom v USA dosáhli našeho společného cíle v podobě elektrifikované mobility a trvalé udržitelnosti.“

Nové závody na výrobu elektromobilů a akumulátorů reprezentují investici cca 5,54 miliardy USD. Základní kámen nového výrobního areálu bude položen na začátku roku 2023 a se spuštěním komerční výroby s roční kapacitou 300 000 vozů se počítá v první polovině roku 2025. Závod na výrobu akumulátorů bude realizován v rámci strategického partnerství. Informace o něm budou zveřejněny později.

HMG plánuje vyrábět v novém závodě v Georgii širokou škálu elektromobilů pro americké zákazníky. Podrobné informace o vyráběných modelech budou zveřejněny později. Lokální výroba elektromobilů zvýší dostupnost inovativních elektromobilů koncernu HMG pro americké spotřebitele. Závodem na výrobu akumulátorů hodlá HMG vytvořit stabilní dodavatelský řetězec a vybudovat v USA zdravý elektromobilový ekosystém.

Závody na výrobu elektromobilů a akumulátorů vzniknou na vyhrazeném pozemku o rozloze 1183 hektarů v Bryan County (stát Georgie) s bezprostředním přístupem k dálnicím I-95 a I-16, které zajišťují dopravní spojení s 250 významnými metropolitními oblastmi. Necelých 50 kilometrů odtud je přístav Savannah s největším a nejrychleji rostoucím kontejnerovým terminálem v USA. Ten disponuje dvěma železničními překladišti uvnitř přístavu, provozovanými společností Georgia Central Railway. V rámci HMG již ve státě Georgia, v oblasti West Point, působí americké výrobní centrum sesterské značky Kia.

Přečtěte si také:  Solární energie a pokročilá umělá inteligence pomáhají s výrobou nového Fordu Transit Custom v "továrně budoucnosti"

Společnost Hyundai Motor Group si vybrala stát Georgia pro výstavbu svých závodů na výrobu elektromobilů a akumulátorů díky řadě výhodných podmínek pro podnikání včetně rychlého přístupu na trhy, kvalifikovaných pracovních sil a již existující sítě dceřiných společností a dodavatelů HMG.

Georgia je na jihovýchodě USA lídrem v počtu registrací elektromobilů na 1000 registrovaných automobilů. Georgia podporuje řidiče elektromobilů nepřetržitým zlepšováním přístupu k veřejným nabíjecím stanicím a ze všech států na jihovýchodě USA již nabízí nejvíce přípojek na obyvatele. Nové investice HMG pomohou tomuto státu urychlit jeho přechod na trvale udržitelnou elektrifikaci. HMG pokračuje v podpoře americké ekonomiky. Nový projekt vytvoří podle plánů přibližně 8100 nových pracovních míst. Investice do závodu na výrobu elektromobilů je součástí plánů HMG oznámených v roce 2021. Ty počítají do roku 2025 s investicí 7,4 miliardy USD na rozvoj budoucí mobility v USA včetně výroby elektromobilů a nabídky chytrých řešení pro mobilitu.

Hyundai Motor Group v čele amerického průmyslu v oblasti elektrifikované mobility

Hyundai Motor Group bude díky novému výrobnímu závodu lídrem přechodu amerického automobilového trhu na elektromobily.

HMG urychluje své úsilí o elektrifikaci s globálním cílem prodávat 3,23 milionu elektromobilů ročně do roku 2030. HMG za účelem dosažení tohoto cíle plánuje, že vybuduje globální síť pro výrobu elektromobilů, která zajistí stabilní dodávky elektromobilů na celém světě.

Přečtěte si také:  BMW Group zahájilo výstavbu montážní linky vysokonapěťových baterií v továrně v San Luis Potosí

„Rozhodli jsme se, že vybudujeme náš první závod specializovaný na výrobu elektromobilů v USA, protože Amerika přijímá změny a prosazuje inovace,“ řekl Jaehoon Chang, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor. „Tento nový závod na výrobu elektromobilů je budoucností našeho podnikání a pomůže nám uspokojovat rostoucí poptávku našich amerických zákazníků, kteří chtějí vozidla se špičkovým designem, vynikající bezpečností a nulovými emisemi.“

HMG se hodlá stát do roku 2026 jedním ze tří největších poskytovatelů elektromobilů v USA, k čemuž přispějí dodatečné kapacity pro výrobu elektromobilů a akumulátorů v USA. HMG plánuje, že bude lídrem na trhu elektromobilů nejen z hlediska prodeje, ale také v oblastech designu, technologií a řešení pro mobilitu optimalizovaných pro éru elektrické mobility.

Investice je v souladu s plánem americké vlády urychlit elektrifikaci, na což reagují i globální výrobci svými plány na rozšiřování lokální výroby elektromobilů v USA. Americká vláda loni oznámila novou iniciativu, která by měla vést k tomu, aby prodeje vozidel s nulovými emisemi tvořily do roku 2030 alespoň polovinu všech nových automobilů.

Budoucnost chytré výroby HMG: inteligentní, trvale udržitelná a založená na datech

Nový výrobní závod bude disponovat vysoce síťově propojeným, automatizovaným a flexibilním výrobním systémem, který organicky propojí veškeré prvky elektromobilového ekosystému tak, aby bylo dosaženo vyšší přidané hodnoty pro zákazníky. HMG plánuje, že využije mnohé ze svých vyspělých inteligentních výrobních technologií, které jsou v současnosti testovány v Singapuru v inovačním centru HMGICS (Hyundai Motor Group Innovation Center in Singapore).

Přečtěte si také:  Proč je nové Porsche Macan tak efektivní při nabíjení?

Výrobní závod v Georgii bude využívat inteligentní řešení. Všechny výrobní procesy – příjem objednávek, zásobování, logistika a výroba – budou optimalizovány pomocí umělé inteligence a dat. Inovativní výrobní systém pomůže také vytvořit pracovní prostředí zaměřené na potřeby zaměstnanců, v němž budou roboti pomáhat lidským pracovníkům.

V rámci úsilí HMG o trvalou udržitelnost bude výrobní závod spoléhat převážně na energie z obnovitelných zdrojů a využívat technologie pro snižování emisí, aby splňoval požadavky globální iniciativy RE100.