2019-toyota-corolla-1

Hybridní Toyota Corolla získala cenu veřejnosti v ekologické soutěži ČEEP 2018

Nová hybridní Toyota Corolla získala cenu veřejnosti v 17. ročníku prestižní celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2018 (ČEEP 2018). Pátá generace Corolly, resp. její nový dvoulitrový hybridní pohon dostal nejvíce hlasů v on-line soutěži veřejnosti na webu pořadatelské společnosti TOP EXPO CZ.

Cílem této významné soutěže, jejíž výsledky byly vyhlášeny v pražské Betlémské kapli, je prezentovat projekty, stavby, technologie a inovace zaměřené na zvýšení energetické účinnosti a dosažení úspor energie v České republice. Záštitu nad akcí mají Poslanecká sněmovna parlamentu ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Ocenění nás těší o to víc, že za ním stojí hodnocení široké veřejnosti. V Toyotě jsme přesvědčeni o tom, že právě hybridní technologie je cesta k šetrné a efektivní mobilitě a spokojenost uživatelů a jejich pozitivní hodnocení nám dávají za pravdu,“ říká generální ředitel Toyota Central Europe-Czech Martin Peleška.

Nová Corolla 2,0 TS Hybrid je vybavena zbrusu novým výkonnějším hybridním pohonem 4. generace. Její dvoulitrový agregát disponuje výkonem 180 koní, a přináší tak na trh dynamičtější variantu úsporného a efektivního hybridního pohonu.

Toyota Corolla je celosvětově nejprodávanějším osobním automobilem, pro nějž se od uvedení v roce 1966 rozhodlo už přes 45 milionů řidičů. V Česku si letos od ledna do října Corollu pořídilo přes 2000 zákazníků.