holiday-inn-nissan-e-nv200

Hosté hotelu Holiday Inn Prague mohou jezdit elektromobily společnosti E.ON

Hosty hotelu Holiday Inn Prague Airport nyní přepraví z letiště do hotelu k přírodě šetrný a úsporný vůz na elektřinu – minibus značky Nissan. Hosté mají navíc k dispozici elektromobil Smart Ed, který si mohou vypůjčit třeba na vyjížďku po městě. Oba vozy i tamní wallbox jsou v hotelu k dispozici díky spolupráci s energetickou společností E.ON.

Alternativní pohony aut se těší stále větší oblibě, důkazem toho je velký zájem hotelových hostů o přepravu z letiště do hotelu pomocí e-shuttlu Nissan. Hosté mají během svého pobytu k dispozici také elektromobil Smart Ed, který využívají k cestám do centra Prahy nebo výletům po okolí. „Hotel Holiday Inn Prague Airport se snaží o ekologický provoz. V minulosti jsme například na střechu hotelu instalovali solární panely, které částečně pokrývají energetickou spotřebu celého komplexu. Po předchozí úspěšné spolupráci se společností E.ON bylo dalším logickým a vítaným krokem nabídnout našim hostům možnost přepravy e-shuttle busem nebo zapůjčení Smart Edu. Reakce hostů jsou zatím velmi pozitivní,“ vysvětluje Radek Brusák z Holiday Inn Prague.

holiday-inn-nissan-e-nv200

E-shuttle Nissan dokáže přepravit z letiště do hotelu 7 osob. Druhou variantou přepravy je běžný shuttle na naftový pohon. Zahraniční turisté ale dávají přednost spíše tomu elektrickému. „Do budoucna plánujeme zaměřit se zcela na variantu e-shuttlu,“ doplňuje Brusák. Desítky hotelových hostů měsíčně také poptávají vypůjčení Smart Edu k vlastní přepravě po městě. Veřejná nabíječka na letišti, kterou dodala společnost E.ON, je v poslední době velmi vytížená, proto je v jednání instalace další nabíječky v prostorách hotelového parkoviště.

Přečtěte si také:  Hyundai KONA Electric má české ceny, nechybí ani oblíbená výbava Czech Edition

„Zapůjčení e-shuttle busu a Smart Edu pro potřeby hotelových hostů je součástí dlouhodobé podpory elektromobility v České republice, o kterou se společnost E.ON zasazuje,“ říká Erika Širůčková ze společnosti E.ON Česká republika. Společnost E.ON dodala e-flotilu, která čítá Nissan, Smart Ed, elektroskútry a elektrokoloběžky i na brněnské letiště. Vůz Nissan zde však slouží k převozu zavazadel a dalšího materiálu v prostorách letištního areálu.

holiday-inn-nissan-e-nv200