Honda e and Energy Management Images

Honda e byla vyhlášena světovým městským autem roku v prestižní soutěži World Car Awards 2021

Společnost Honda rozšířila svou vynikající vítěznou sérii díky úspěchu v soutěži World Car Awards 2021. Model Honda e přidal titul světového městského auta roku do své rozrůstající se sbírky nedávných prestižních ocenění a byl zařazen do první trojice celkového ocenění světového auta roku. Model Honda Jazz e:HEV se také umístil v první trojici v soutěži o světové městské auto a v této kategorii tato japonská značka dominovala.

Oba kompaktní městské vozy hrají důležitou roli v závazku společnosti Honda 100% elektrifikovat do roku 2022 hlavní modely nabízené v Evropě.

Model Honda e, který je prvním plně elektrifikovaným vozidlem (EV) pro Evropu, získal ocenění světové městské auto roku 2021 udělené porotou 93 mezinárodních novinářů z 28 zemí. Program soutěže World Car Awards oceňuje dokonalost v kategoriích městské vozy, luxusní vozy, výkon a design, přičemž model Honda e byl oceněn za citlivou jízdu a zábavný jízdní zážitek, mimořádné technologie a konektivitu ve voze a výjimečný moderní design.

Přečtěte si také:  Volkswagen ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku

Model Honda e, který získal uznání po celém světě, dále nastavuje globální měřítka pro moderní design automobilů a pokročilou e-mobilitu. Mezi další úspěchy tohoto populárního kompaktního elektrického vozidla patří dvě ocenění „Red Dot“ za mimořádný design, včetně ocenění „Nejlepší z nejlepších 2020“, a uvedení do světově proslulého muzea Red Dot museum v Německu.

Vůz, který měl premiéru jako Honda e Prototype na autosalonu Frankfurt Motor Show v roce 2019, také získal titul „ECOBEST“ od poroty ankety AUTOBEST a byl jmenován celkovým vítězem ocenění Německé auto roku 2021 s dalšími vítězstvími v kategorii „Nová energie“. Na začátku letošního roku byl také oceněn jako „Nejlepší elektromobil“ v anketě světové ženské auto roku 2021.

Hlavní konstruktér modelu Honda e, Tomofumi Ichinose, k tomu řekl: „Je nám skutečně ctí, že jsme obdrželi takové prestižní ocenění a rádi bychom poděkovali porotě jménem všech týmů společnosti Honda, které se podílely na tvorbě tohoto jedinečného a pokročilého městského elektromobilu. Model Honda e je skvělým řešením pro zákazníky, kteří si přejí, aby jejich vůz hrál hlavní roli při vytváření plynulého propojení mezi různými aspekty jejich života a aby zároveň vyhovoval výzvám městské mobility s nulovými emisemi. Současně chtěl náš tým vytvořit design, který by byl pro zákazníky přitažlivý, přátelský a lidský, nejen chladný a bezduchý stroj.“

Přečtěte si také:  TopGear.com Awards 2023 zvolil Kia EV9 za "Rodinný vůz roku"

Kromě úspěchu modelu Honda e byl v užším výběru tří vozů pro ocenění světového městského auta také nový vůz Jazz e:HEV, který je nabízen s výhradně hybridním pohonem. Porota ocenila model Jazz za jeho výkonné a citlivé hybridní hnací ústrojí, chytré uspořádání a působivý prostor interiéru a mimořádnou úroveň pohodlí.

Modely Jazz a Jazz Crosstar byly nedávno v prestižní soutěži Red Dot Awards 2021 oceněny za dosažení mimořádné vyváženosti funkčnosti, designu a bezpečnosti, a získaly vysoce prestižní ocenění „Design produktu“. Toto mezinárodně uznávané ocenění je udělováno pouze produktům nejvyšší kvality, které vynikají v kategoriích design produktu, značky a komunikace.

Tom Gardner, výkonný vicepresident společnosti Honda Motor Europe, k tomu uvedl: „Jsme potěšeni tímto výsledkem a trvalou podporou organizace World Car Awards. Při vývoji nových produktů se vždy snažíme vytvořit něco, co bude uznáváno nad rámec pouhých specifikací. Automobily, které kombinují základní hodnoty značky Honda a současně přinášejí nové výhody pro současnost. Automobily, které se odlišují a vždy je pro ně hlavní zákazník. Je neuvěřitelně obohacující vidět, jak tyto snahy porota soutěže World Car Awards oceňuje a my ji za toto ocenění děkujeme.“

Přečtěte si také:  Téměř čtvrtina českých společností z průzkumu Arvalu bude rozšiřovat vozový park, největší výzvou pro ně budou alternativní paliva

Soutěž World Car Awards vyžaduje, aby hodnocené vozy byly v prodeji alespoň na dvou hlavních trzích na dvou různých kontinentech v období mezi 1. květnem 2020 a 1. květnem 2021. Kromě toho musí být takové vozidlo vyráběno v objemech alespoň 5 000 kusů ročně, jeho celková délka může být maximálně 4,20 metru a musí být schváleno pro provoz na veřejných komunikacích. V současném 17. ročníku si tato soutěž klade za cíl odrážet skutečně to, co vlastníci vozů po celém světě potřebují, jakož i uznat, ocenit a podnítit dokonalost, vedoucí postavení a inovace v rychle se měnícím automobilovém průmyslu.