2018-Nissan-leaf-2

Green NCAP oceňuje ekologické parametry vozu Nissan LEAF ve své třídě

Ekologické parametry nového Nissanu LEAF opět získaly mezinárodní uznání, když nezávislá iniciativa pro čistotu ovzduší a energetickou účinnost Green NCAP udělila vozu LEAF v sérii přísných testů pět z pěti možných hvězdiček.

Model LEAF, vybavený plně elektrickým hnacím ústrojím, dosáhl v komplexních testech energetické účinnosti Green NCAP skóre 8,5 z 10 a získával vysoké známky ve všech komplexních testovacích scénářích této iniciativy – včetně testů za chladného a horkého počasí a hodnocení provozu na dálnici s vysokým zatížením.

Díky bezemisním technologiím, jichž je LEAF průkopníkem, dosáhl tento nejprodávanější elektromobil v historii také bezchybného skóre 10 bodů z 10 v testech Clean Air Tests, a potvrdil tak svůj ekologicky šetrný provoz.

Iniciativa Green NCAP, zaštítěná a podporovaná vysoce respektovaným programem Euro NCAP (European New Car Assessment Program), propaguje vývoj vozidel, která jsou čistá, energeticky účinná a neškodí životnímu prostředí. S cílem zlepšování kvality ovzduší a šetrného využívání přírodních zdrojů uděluje ocenění, která jsou v tomto odvětví velmi uznávaná.

Jakožto ikona Inteligentní mobility Nissan, stojí LEAF v první linii iniciativ k proměně toho, jak mají být vozidla poháněna, řízena a integrována do společnosti. Zákazníci se mohou těšit z přínosů této filozofie přímo za volantem, s inovativní technologií e-Pedal ztělesňující technologie Inteligentní jízdy Nissan.

e-Pedal umožňuje řidičům vozu LEAF plně si vychutnat výkon, vytříbenost a zábavnost tohoto vozidla, když jim umožňuje zrychlovat, brzdit a zcela zastavit vozidlo pomocí jediného pedálu. Maximalizuje tak efektivitu, komfort a praktičnost při jízdě.

Přečtěte si také:  Nová generace elektrických vozidel přináší novou energii do nabídky značky Scania

Helen Perry, šéfka divize elektromobilů ve společnosti Nissan Europe, uvedla: „Od svého uvedení na trh v roce 2010 je vůz LEAF v první linii iniciativ přinášejících udržitelnou a energeticky účinnou mobilitu zákazníkům po celém světě. Ocenění získané od prestižní iniciativy Green NCAP jen potvrzuje, jak fantastického pokroku bylo dosaženo.

„Úspěch modelu LEAF v těchto hodnoceních není jen uznáním správnosti našeho přístupu k budoucnosti mobility, ale především oceněním hmatatelných přínosů, které mohou majitelé vozů LEAF získávat ve svých vozech již dnes. Těšíme se na další zlepšování jejich zážitků s elektrickým pohonem a na další pokračování úspěšnosti modelu LEAF.“