GEFCO zajistí dodávky elektromobilů koncovým zákazníkům v Číně, uzavřelo partnerství s firmou Polestar

GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, posunuje své služby opět o krok dál. V Číně začne doručovat elektromobily koncovým zákazníkům. Službu Home Delivery zajistí v Šanghaji a Pekingu pro prémiovou značku výkonných elektromobilů Polestar přes platformu GEFCO Moveecar. Ta je pro doručování vozů používána i v České republice, kde přes ni koncovým zákazníkům GEFCO od spuštění služby doručilo již několik set aut.

„Samozřejmě nás těší, že si společnost Polestar vybrala pro doručování elektromobilů v Číně právě nás,“ řekl Laurent Sik, generální manažer společnosti GEFCO pro oblast Číny. „Polestar umožňuje zákazníkům přizpůsobit si parametry dodávky elektromobilu a my s Moveecar jsme součástí tohoto procesu. Zákazník společnosti Polestar si zvolí, kdy a kam chce vozidlo dodat a my jej přistavíme, aniž by musel chodit do dealerství.“ Nová smlouva mezi GEFCO a Polestar navazuje na dlouhodobou spolupráci obou firem v oblasti logistiky nových vozů, konkrétně přepravu aut z Evropy do Číny, kterou uzavřely v roce 2016.

Přečtěte si také:  V roce 2023 byl Fiat 500e po 2. v řadě za sebou nejúspěšnějším městským elektrickým vozem v Evropě

Polestar je nezávislá švédská prémiová značka elektrických vozů, založená společnostmi Volvo Cars a Geely Holding. Od svého založení v roce 2017 využívá specifickou technologickou a konstruktérskou synergii se společností Volvo Cars.

Služba Polestar Home Delivery

„S pomocí inovativního logistického řešení společnosti GEFCO stojíme v čele nového trendu služeb v oblasti dodávek vozidel,“ řekl Gao Hong, prezident čínské pobočky společnosti Polestar. „Možnost doručení vozu přímo domů vytváří už na začátku vlastnictví auta naší značky emocionální vazbu mezi firmou Polestar a zákazníky.“ David Pansinger, ředitel pro správu dodavatelského řetězce společnosti Polestar doplňuje: „Společnost GEFCO je naším dlouhodobým partnerem ve sféře logistiky hotových vozidel. Pro doručování jednotlivých vozů má potřebné znalosti i vybavení. Klientům Polestar svou službou přinese ještě lepší zkušenost s bezproblémovým vlastnictvím vozidla.“

Společnost GEFCO disponuje rozsáhlou flotilou nákladních vozů vhodných pro dodávku elektromobilů Polestar klientům společnosti v Šanghaji a Pekingu. Díky platformě Moveecar a možnostem trackingu, který nabízí, budou mít zákazníci informace o dodávce vozu v reálném čase.

Moveecar na českém trhu

Českým zákazníkům GEFCO platformu Moveecar představilo již v září 2019. „Služba si velice rychle našla své příznivce třeba v řadách leasingových firem, pro které nyní objednané vozy koncovým klientům doručujeme. Od spuštění v Česku mluvíme o několika stech vozidlech, které jsme předali novým majitelům,“ popisuje službu v režimu B2B2C Miloš Mrázek, ředitel FVL pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Aktuální epidemiologická situace urychlila i rozvoj doplňkových služeb, GEFCO nyní kromě ozonizace interiéru před doručením nabízí třeba také bezkontaktní předání vozidla.