Ford Opens Cologne EV Center – Home of a New Generation of Ele

Ford otevírá centrum elektromobilů v Kolíně nad Rýnem – domov nové generace elektromobilů a první uhlíkově neutrální výrobní závod

Společnost Ford dnes otevřela Ford Electric Vehicle Center v Kolíně nad Rýnem, hi-tech výrobní závod v Německu, který bude vyrábět novou generaci osobních elektromobilů Ford pro miliony evropských zákazníků.

Ford přeměnil svůj historický závod v Niehlu v Kolíně nad Rýnem, který byl poprvé založen v roce 1930, v rámci investice ve výši 2 miliard dolarů, která představuje významné vyjádření podpory kvalifikovaným německým pracovním místům a budoucnosti automobilové výroby v Evropě.

Závod o rozloze 125 hektarů je navržen tak, aby byl vysoce efektivní, a je vybaven zcela novou výrobní linkou, montáží akumulátorů a nejmodernějším nářadím a automatizací, což umožňuje roční výrobní kapacitu více než 250 000 elektromobilů. Po úspěších modelů Mustang Mach-E, E-Transit a F-150 Lightning společnost Ford nedávno představila svůj čtvrtý elektromobil na světě, elektrický Explorer, který bude prvním elektromobilem vyráběným v Kolíně nad Rýnem, následovaný druhým elektromobilem, sportovním crossoverem.

Přečtěte si také:  Automobilka Ford zahájila sériovou výrobu nového plně elektrického Exploreru ve svém závodě na výrobu elektromobilů v Kolíně nad Rýnem

Kolínský závod na výrobu elektromobilů bude jako první montážní závod společnosti Ford na světě uhlíkově neutrální a podporuje závazek společnosti dosáhnout do roku 2035 uhlíkové neutrality v celé své evropské stopě zahrnující zařízení, logistiku a přímé dodavatele.

„Otevření kolínského EV centra je začátkem nové generace čisté výroby a elektromobilů v Evropě,“ řekl Bill Ford, výkonný předseda představenstva. „Tento závod bude nyní jedním z nejefektivnějších a nejekologičtějších v celém odvětví. Jsem nadšený, že můžeme pokračovat v práci na budoucnosti bez emisí pro naše děti a vnuky.“

Spolkový kancléř Olaf Scholz řekl: “ Kolínské EV centrum představuje nový začátek a pro společnost Ford se pro továrnu v Kolíně nad Rýnem jedná o největší investici v její historii. Je to dobrá zpráva pro Kolín nad Rýnem, pro automobilový průmysl v Německu, pro e-mobilitu a pro novou éru automobilového průmyslu.“

Od modelu A po nový elektrický Explorer: Nová éra Fordu v Evropě

Otevření EV centra v Kolíně nad Rýnem je nejnovější kapitolou v dlouhé historii kolínského závodu Ford, který je od roku 1930 srdcem evropského automobilového průmyslu. Mezi ikonická vozidla vyráběná v tomto závodě patří Ford Model A, Taunus, Capri, Granada a Fiesta.

Kolínský závod společnosti Ford, který vyrobil více než 18 milionů automobilů, je již více než 90 let jedním z nejefektivnějších závodů společnosti Ford na světě a umožnil svobodu mobility milionům Evropanů napříč generacemi.

„Kolínské centrum pro elektromobily signalizuje začátek nové éry značky Ford v Evropě,“ řekl Martin Sander, generální ředitel Ford Model e Europe. „Opět nově definujeme výrobu automobilů a zavádíme pokročilé technologie pro výrobu plně propojených, softwarově definovaných vozidel, která splňují požadavky našich zákazníků na bezemisní mobilitu.“

Přečtěte si také:  Solární energie a pokročilá umělá inteligence pomáhají s výrobou nového Fordu Transit Custom v "továrně budoucnosti"

Jádrem kolínského EV centra jsou digitální vymoženosti, které propojují stroje, vozidla a pracovníky. Implementace samoučících se strojů, autonomních dopravních systémů a správy velkých dat v reálném čase jsou nedílnou součástí zlepšování efektivity výrobních procesů, které se postupem času zlepšují a zajišťují vysokou kvalitu.

Ford jde také o krok dál, aby podpořil, nikoliv nahradil lidskou dokonalost. Noví kognitivní a kolaborativní roboti a řešení s využitím rozšířené reality podpoří jeho zaměstnance a zvýší efektivitu a výměnu dat s ostatními závody, aby bylo možné sdílet nabyté zkušenosti v reálném čase.

Uhlíkově neutrální výrobní závod

Za účelem dosažení uhlíkové neutrality sníží Ford spotřebu energie a emise v závodě instalací nových procesů, strojů a technologií. Veškerá elektřina a zemní plyn potřebné k provozu závodu jsou uhlíkově neutrální na základě toho, že se jedná o 100% certifikovanou obnovitelnou elektřinu a biometan.

Teplo potřebné k vytápění závodu a procesů je uhlíkově neutrální, protože místní dodavatel energie bude jménem společnosti Ford kompenzovat příslušné emise z montážního závodu. Teplo je vyráběno externí elektrárnou a spalovnou odpadů a společnosti Ford je dodáváno prostřednictvím vyhrazené parní sítě.

Místní poskytovatel energie plánuje snížit své provozní emise pro tuto dodávku tepla přibližně o 60 % v roce 2026 a poté tyto emise zcela eliminovat do roku 2035. Po plném zprovoznění bude kolínské centrum elektromobilů Ford nezávisle certifikováno jako uhlíkově neutrální. Tato nezávislá certifikace bude pravidelně kontrolována.

Technologickou modernizaci Ford Cologne EV Center doprovází ekologické zlepšení biodiverzity a ekologické rovnováhy stávající tovární zeleně. Instalovaná opatření zahrnují novou trvalkovou bylinnou vegetaci, změnu ekologicky chudých travnatých ploch na louky s divokými květinami a hmyzí hotely i stanoviště netopýrů a ptáků.

Přečtěte si také:  Vloni v Česku přibylo 6 640 nových osobních bateriových elektromobilů, dosáhly 3% tržního podílu – v zemích EU již přes 16 %

„Uhlíkově neutrální Ford Cologne EV Center je přední ukázkou automobilového průmyslu pro přechod od tradiční výroby automobilů k výrobě elektromobilů,“ uzavřel Sander. „Zařízení a procesy byly našimi inženýry navrženy tak, aby maximalizovaly efektivitu a minimalizovaly dopad na životní prostředí, což společnosti Ford pomáhá stát se uhlíkově neutrální v Evropě a podporuje náš globální plán dekarbonizace.“