Elektromobil (EV) NEWS

ExxonMobil představuje provozní náplně Mobil EV pro elektromobily

Firma ExxonMobil oznámila na IAA 2019 globální spuštění prodeje svých produktů řady Mobil EV pro elektromobily, která zahrnuje komplexní paletu provozních náplní a maziv určených pro elektromobily. Očekává se, že do roku 2040 překročí tržní podíl hybridních vozů, elektromobilů na bateriový pohon a vozů na palivové články 20 %.

„Mobilita mění svět a elektromobily se stávají stále významnější částí vozového parku,“ řekl Russ Green, viceprezident firmy ExxonMobil pro maziva, a pokračoval: „Zákazníci a výrobci originálních dílů se snaží prodloužit dojezd a zvýšit bezpečnost elektromobilů a jedinečné výrobky firmy ExxonMobil jim tyto potřeby pomáhají splnit. A toto je jen začátek našich řešení a produktů, které budeme i do budoucna vyvíjet za účelem plnění stále se měnících potřeb našich zákazníků.“

Produktová řada Mobil EV byla vyvinuta s cílem uspokojit potřeby výrobců vozidel i řidičů a obsahuje pečlivě vybrané směsi molekul různých látek, které pomáhají prodloužit dojezd elektromobilů mezi jednotlivými nabíjeními, zvyšují bezpečnost provozu a v neposlední řadě také zlepšují životnost a trvanlivost jednotlivých součástí.

Produktová řada Mobil EV nabízí komplexní paletu výrobků pro všechny druhy elektromobilů:

  • Maziva Mobil EV Therm pomáhají účinně odvádět teplo a prodlužují životnost jednotlivých komponent elektromobilů, včetně baterií, elektromotorů i pohonů.
  • Maziva Mobil EV Drive pro převodové systémy elektromobilů, chrání ložiska a převody před opotřebením a prodlužují jejich životnost.
  • Maziva Mobil EV Cool Drive pro převodovky s integrovanými elektromotory, slouží pro mazání převodů a ložisek a zajišťují chlazení elektromotorů a pohonů.
  • Produkty Mobil EV Grease zajišťují ochranu a zlepšují výkon a spolehlivost elektromobilů, včetně důležitých součástí, jako jsou ložiska, elektromotory a kloubové spoje pro zajištění konstantní rychlosti v širokém spektru aplikací.
Přečtěte si také:   Opel Mokka Electric: Nové jméno a delší dojezd

Firma ExxonMobil má více než 135letou historii a její zkušenosti a produkty pomáhají výrobcům elektromobilů zvýšit bezpečnost a spolehlivost svých výrobků a řidičům zlepšovat zážitky z řízení.

Představení nové produktové řady navazuje na nedávné rozšíření partnerské spolupráce s firmou Porsche, jejíž součástí je spolupráce při závodech Formule E v sezóně 2019 / 2020, což představuje vůbec první vstup firmy ExxonMobil do závodů elektromobilů.

ExxonMobil a Porsche rozšiřují partnerství na Formuli E