ExxonMobil představuje provozní náplně Mobil EV pro elektromobily

Firma ExxonMobil oznámila na IAA 2019 globální spuštění prodeje svých produktů řady Mobil EV pro elektromobily, která zahrnuje komplexní paletu provozních náplní a maziv určených pro elektromobily. Očekává se, že do roku 2040 překročí tržní podíl hybridních vozů, elektromobilů na bateriový pohon a vozů na palivové články 20 %.

„Mobilita mění svět a elektromobily se stávají stále významnější částí vozového parku,“ řekl Russ Green, viceprezident firmy ExxonMobil pro maziva, a pokračoval: „Zákazníci a výrobci originálních dílů se snaží prodloužit dojezd a zvýšit bezpečnost elektromobilů a jedinečné výrobky firmy ExxonMobil jim tyto potřeby pomáhají splnit. A toto je jen začátek našich řešení a produktů, které budeme i do budoucna vyvíjet za účelem plnění stále se měnících potřeb našich zákazníků.“

Produktová řada Mobil EV byla vyvinuta s cílem uspokojit potřeby výrobců vozidel i řidičů a obsahuje pečlivě vybrané směsi molekul různých látek, které pomáhají prodloužit dojezd elektromobilů mezi jednotlivými nabíjeními, zvyšují bezpečnost provozu a v neposlední řadě také zlepšují životnost a trvanlivost jednotlivých součástí.

Produktová řada Mobil EV nabízí komplexní paletu výrobků pro všechny druhy elektromobilů:

  • Maziva Mobil EV Therm pomáhají účinně odvádět teplo a prodlužují životnost jednotlivých komponent elektromobilů, včetně baterií, elektromotorů i pohonů.
  • Maziva Mobil EV Drive pro převodové systémy elektromobilů, chrání ložiska a převody před opotřebením a prodlužují jejich životnost.
  • Maziva Mobil EV Cool Drive pro převodovky s integrovanými elektromotory, slouží pro mazání převodů a ložisek a zajišťují chlazení elektromotorů a pohonů.
  • Produkty Mobil EV Grease zajišťují ochranu a zlepšují výkon a spolehlivost elektromobilů, včetně důležitých součástí, jako jsou ložiska, elektromotory a kloubové spoje pro zajištění konstantní rychlosti v širokém spektru aplikací.
Přečtěte si také:  Premium Platform Electric (PPE): Technologický skok pro příští generaci zcela elektrické prémiové mobility od značky Audi

Firma ExxonMobil má více než 135letou historii a její zkušenosti a produkty pomáhají výrobcům elektromobilů zvýšit bezpečnost a spolehlivost svých výrobků a řidičům zlepšovat zážitky z řízení.

Představení nové produktové řady navazuje na nedávné rozšíření partnerské spolupráce s firmou Porsche, jejíž součástí je spolupráce při závodech Formule E v sezóně 2019 / 2020, což představuje vůbec první vstup firmy ExxonMobil do závodů elektromobilů.

ExxonMobil a Porsche rozšiřují partnerství na Formuli E