Ericsson, Vodafone a e.GO zahájili v Německu „5G výrobu“ automobilů

Pro německou elektrotechnickou společnost e.Go už není „5G produkce“ elektrických automobilů jen hudbou budoucnosti. Zajistily ji pro ni společnosti Ericsson a Vodafone Německo.

V továrně, kde e.GO vyrábí model e.GO Life, zajistí řešení privátních sítí z 5G portfolia firmy Ericsson zahrnující 5G Core a 5G New Radio, bezpečné datové přenosy v reálném čase napříč celým výrobním řetězcem, od digitální správy materiálů až po autonomní řízení vozidel.

Optimalizovaná síť pokrývající 8500 m² se skládá z 36 antén a poskytuje gigabitovou šířku pásma a latenci jen několik milisekund. Ta využívá již instalované technologie „Network Slicingu“ a „Mobile Edge Computingu“. Celou instalaci zakončí v srpnu 5G Radio Dots.

Hlavním přínosem platformy je zvýšení provozní rychlosti a efektivity v celém výrobním řetězci. V době, během níž konkrétní vozidlo prochází procesem montáže, je zajištěna bezpečná automatická identifikace a dodávka výrobních materiálů. Plně autonomní stroje nahradily tradiční výrobní linku, která zajišťovala přesun vozidel ze stanice na stanici. V budoucnu budeme k přepravě materiálu mezi sklady a výrobní halou používat autonomní vysokozdvižné vozíky a malé vlaky.

Podle Güntera Schuha, CEO e.GO Mobile AG, 5G síť zajistí rychlejší a spolehlivější výrobu s neustálým přístupem k relevantním informacím. „Montážní závod pro e.GO Life je skutečnou továrnou Průmyslu 4.0, která je plně propojena informačními technologiemi. Připojení zde spojuje fyzický a digitální svět,“ říká Schuh.

Hannes Ametsreiter, ředitel společnosti Vodafone Německo, říká: „Náš automobilový průmysl potřebuje rychlou síť přímo tam, kde vznikají ta nejnovější a nejinovativnější vozidla. Nejdůležitějším palivem moderní automobilové produkce jsou data.“

Přečtěte si také:  ČEZ loni zprovoznil rekordních 144 dobíjecích stanic pro e-auta. Odběr elektřiny se zvýšil o čtvrtinu

Arun Bansal, prezident a ředitel Ericssonu pro Evropu a Latinskou Ameriku říká: „5G je klíčem ke vstupu do nové éry výrobní produktivity, rychlosti a efektivity. Automobilový průmysl je příkladem oblastí, které z toho budou profitovat. Naše vedoucí postavení na poli v technologií 5G, které zahrnuje řešení a schopnosti přizpůsobené výrobě, nám umožňuje spolupracovat se společnostmi, jako jsou Vodafone a e.GO. A poskytnout jim co nejlepší řešení pro privátní sítě.“